Ogłoszenia – Sierpień 2016

Powrót do listy ogłoszeń

28 sierpnia – XXII Niedziela zwykła

 1. Ostatnie dni wakacji i wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za piękny czas letniego odpoczynku i niezapomniane spotkania z młodzieżą z całego świata. Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla chętnych, pragnących włączyć się w Młodzieżowy Zespół Charytatywny, a po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Jest grafik posługi we wrześniu dla zespołu liturgicznego, czytającego Słowo Boże.

2. W czwartek 77 rocznica wybuchu II wojny światowej i w modlitwie pamiętamy o poległych w obronie Ojczyzny. O godz. 8.00 Msza św. w intencji nauczycieli i wychowawców, dzieci i młodzieży z racji rozpoczęcia Roku Szkolnego. Pan dyrektor prosi o zabranie przez uczniów obuwia na zmianę, ponieważ podłogi w szkole są wypastowane. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, a o 18.00 Eucharystia za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach i okazja do spowiedzi.

3. Pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy św. o 7.30 i 18.00. Od godz. 9.00 odwiedzam chorych, pragnących przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.

4. W najbliższą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, a potem zmianka tajemnic różańcowych.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy krycie parkanu blachą aluminiową.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Wandę Pachnik, p. Marię i Włodzimierza Komorowskich oraz p. Anetę i Rafała Miklaszewskich.

7. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy wiele ciekawych artykułów: o orędownictwie Czarnej Madonny, przegląd ofert edukacyjnych naszego regionu i materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bartoszewski, kawaler zam. w Zelce par św. Piotra i św. Antoniego w Węgrowie i Katarzyna Mróz, panna zam. w Jaworku, parafii tutejszej; zapowiedź druga; Daniel Błażejczyk, kawaler zam. w Rudno, par. św. Mikołaja w Dobrem i Natalia Jaworska, panna zam. w Adamowie, zapowiedź pierwsza; Karol Potrykus, kawaler zam. w Wierzbnie i Monika Leszczyńska, panna zam. w Czarnogłowie, par. Trójcy Świętej w Wiśniewie, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

9. Wczoraj w naszej świątyni Sakrament Małżeństwa zawarli: Marzena Kisiela i Kamil Graczyk. Życzymy Nowożeńcom obfitości łaski Bożej i miłości, która nigdy nie zawodzi.

21 sierpnia – XXI Niedziela zwykła

1. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy Dożynki Parafialne i z całego serca wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za tegoroczne plony i urodzaje. Widzimy to błogosławieństwo Boże w ciężkiej pracy rolników i w tym, że naszą okolicę omijają gwałtowne nawałnice i huragany. Serdecznie dziękuję za przygotowane piękne wieńce dożynkowe i po Mszy o godz. 11.00 w uroczystej procesji będą one przeniesione do ołtarza polowego, gdzie będzie prezentacja wieńców przez przedstawicieli danych miejscowości.

2. Z serca dziękuję za materialne wsparcie na leczenie Kasi Janiszek z Grabowa Szlacheckiego. W sumie 2270 zł przesłałem na jej konto z ofiar zebranych do puszek w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

3. W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

4. Ojciec św. Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży wzywał, aby nie szukać szczęścia siedząc wygodnie na kanapie. Słowa papieża stały inspiracją do utworzenia w naszej wspólnocie Młodzieżowego Zespołu Charytatywnego, który pragnie nieść cichą i radosną pomoc. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla młodzieży, która pragnie włączyć się w służbę woluntariatu, aby nieść miłość w dziełach miłosierdzia.

5. Kończą się wakacje i w niedzielę 28 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Danutę i Andrzeja Staniszewskich, p. Jerzego Jaworowskiego oraz p. Zofię Kobylską.

7. Dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza: p. Waldemar Gąsiorowski – 100 zł i p. Teresa Wielądek – 100 zł. Mam nadzieję, że wkrótce rozpoczniemy krycie parkanu blachą aluminiową.

8. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy dlaczego młodzi sięgają po alkohol i jak im pomóc w walce z nałogiem, jak ma wyglądać nowa ewangelizacja oraz znajdziemy relację z uroczystości Wniebowzięcia NMP.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bartoszewski, kawaler zam. w Zelce par św. Piotra i św. Antoniego w Węgrowie i Katarzyna Mróz, panna zam. w Jaworku, parafii tutejszej; zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

14 sierpnia – XX Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach. Nasz rodak Ks. Tomasz Sobiepanek, ur. w 1867 r. we wsi Emin zmarł w Dachau 10 listopada 1941 roku. W tym roku, w 75 rocznicę śmierci, będzie wmurowana przy ołtarzu tablica upamiętniająca ks. Tomasza. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Serdecznie proszę, aby ci, kto przyniósł pierogi lub ciasto dla pielgrzymów, zabrał na plebanii swoje tacki i blachy.

2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP i zapraszam na Mszę św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Po Komunii św. tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa wspomożemy ofiarami do puszek kosztowne leczenie Katarzyny Janiszek z Grabowa Szlacheckiego. W Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu główny odpust, na który zapraszają Ojcowie oblaci. Program uroczystości w gablocie przed kościołem.

3. W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia, na Mszy św. o 11.00 Dożynki Parafialne i dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Gorąco zapraszam! Jest za co dziękować Panu Bogu, ponieważ po tym jak wymarzło dużo ozimin i po suszy na wiosnę, mamy całkiem dobry urodzaj. Serdecznie proszę, aby każda miejscowość przygotowała wieniec dożynkowy lub choćby kosz z tegorocznymi plonami. Po uroczystej Eucharystii przejdziemy z wieńcami do ołtarza Polowego i tam odbędzie się prezentacja wieńców. Może być na wesoło. Jestem przekonany, że ta wdzięczność Panu Bogu jest naszym obowiązkiem, przecież liczymy bardzo na Boże błogosławieństwo w pracy.

4. Panowie, którzy obiecali pokryć blachą parkan cmentarza, jeszcze muszą dokończyć prace rozpoczęte w innym miejscu i wkrótce przystąpią do pracy. Dziękuję za ofiary na ten cel: bezimienna – 100 zł i p. Czesława Milewska – 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

5. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Krzysztofa Miszczuka, p. Zbigniewa Staniszewskiego i p. Szczepana Staniszewskiego.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy poruszające świadectwa łask wypraszanych przez wstawiennictwo św. Maksymiliana, dla młodych: dlaczego szczęście łatwo pomylić z kanapą. Jak rozumieć słowa papieża Franciszka skierowane do nas podczas SDM. Także przeczytamy o zmianach, oczekujących polską służbę zdrowia.

7 sierpnia – XIX Niedziela zwykła

1. Z serca wyrażam wdzięczność grupie młodzieży z Wierzbna, która uczestniczyła w Krakowie w centralnych uroczystościach Światowych Dni Młodzieży. Mogliśmy doświadczyć Kościoła młodych, spotkać rzesze radosnych ludzi: rozmodlonych, rozśpiewanych i otwartych na przybicie symbolicznej „piąteczki”.

2. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna, a potem zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień: Ogólna: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie. Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.

3. Z całego serca dziękuję parafianom, którzy otworzyli swoje serca i gościnnie zaprosili utrudzonych pielgrzymów Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na nocleg. Jedna z naszych parafianek z radością mi wyznała, że gościła 14 osób. To piękny czyn miłości. Dziękuję p. Piotrowi i Michałowi za wykoszenie trawy wokół plebanii. Serdecznie dziękuję za pierogi: p. Jolancie Olędzkiej, Rodzinie Leszczyńskich z Lasu Jaworskiego, R. Matusik i Aleksandrowicz z Lasu Jaworskiego (oprócz pierogów, także ogórki i pomidory), p. Milewskiej z Wyględówka, p. Kołak z Wierzbna, R. Gąsiorowskich z Janówka, p. Małgorzacie Wąsowskiej, p. Kapitanowicz z Wyględówka, p. Leszczyńskim z Helenowa, p. Helenie Wielądek z Lasu Jaworskiego, p. Mirosławie Okrzei z Wierzbna, oraz p. Wójt za ciasto dla pielgrzymów i p. Hannie Tomkiewicz ze Swidna. Serdeczne „Bóg zapłać!” w imieniu wszystkich pielgrzymów. Gorąco dziękuję paniom, które usługiwały pielgrzymom  podczas kolacji i śniadania, a także w piątek pielgrzymom rowerowym na Jasną Górę. Na pewno Pan Bóg hojnie was wynagrodzi.  Dziękuję za wędlinę dla pielgrzymów p. Irenie Popowskiej, za pieczywo p. Lidii Gromulskiej i Piekarni w Dobrem, oraz za chleb Piekarni w Broszkowie.

4. W sobotę po Mszy św. o 20.00 nabożeństwo Fatimskie wraz z modlitwą za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Proszę zabrać ze sobą lampiony i pochodnie.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

6. W najbliższych dniach rozpoczniemy prace przy kryciu parkanu cmentarza blachą aluminiową. Dziękuję za ofiary na ten cel: państwu Jaworowskim z Mińska – 1000 zł.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam: p. Mieczysławę Rychlik, p. Krystynę i Jana Kościesza, oraz Annę i Mirosława Stankiewicz.

8. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację ze SDM w Krakowie, o młodych, którzy szanują tradycję i kochają polską historię oraz o zasadach bezpieczeństwa dla pieszych poza terenem zabudowanym.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Kornatko. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 6 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.