Ogłoszenia – Wrzesień 2016

Powrót do listy ogłoszeń

25 września – XXVI Niedziela zwykła

1. Cieszymy się z obecności alumna naszego WSD w Nowym Opolu. Dziękuję za ofiary na tacę i modlitwy w intencji powołań. Jest to szczególna pomoc dla tych, którzy pragną dobrze przygotować się do służby w kapłaństwie, którego piękny przykład zostawił nam św. Jan Paweł II. Dziś na prośbę Ojca św. Franciszka przeprowadzimy również zbiórkę ofiar do puszek jako pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Po Mszy wieczorowej spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.

2. W tym tygodniu szczególny czas: od wtorku do czwartku – 40-godzinne Nabożeństwo, aby oddać cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. Otoczmy naszymi modlitwami ludzi starszych, chorych i samotnych, aby znaleźli w Panu Bogu siły i optymizm, a od ludzi – wiele wsparcia i ciepła. Program adoracji w ramach 40-godzinnego nabożeństwa wywieszony w gablocie przed kościołem. W czwartek oddajemy cześć św. Archaniołom: Michałowi, Gabrielowi i Rafałowi. Zapraszam na Eucharystię o 7.30 i 18.00.

3. Od października suma w każdą niedzielę będzie sprawowana o godz. 12.00, a Msza św. wieczorem o 17.00. Gorąco zachęcam do modlitwy i uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę o 11.30 przed sumą. Dla dzieci będzie układanka i konkurs z uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

4. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic Różańcowych. 2 października z racji Dnia Seniora zapraszam wszystkich naszych szanownych starszych parafian na godz. 16.30 na program artystyczny i Mszę św. w intencji ludzi starszych i chorych. Będzie także okazja, aby skorzystać ze spowiedzi.

5. Serdecznie dziękuję rodzinom z Lasu Jaworskiego za sprzątanie kościoła. Na sobotę, aby zrobić solidny porządek w kościele i pograbić liście na skwerze i wokół świątyni zapraszam rodziców i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza: p. Barbara Jachimowicz – 100 zł, bezimienna – 100 zł, Natalia i Daniel Błażejczyk – 100 zł oraz Monika i Karol Potrykus – 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Tomkiewicz, kawaler zam. w Swidnie i Kinga Wielądek, panna zam. w Suchodole, par. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedź druga. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą.

8. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa: Natalia Jaworska i Daniel Błażejczyk, oraz Monika Leszczyńska i Karol Potrykus. Życzymy Nowożeńcom, aby razem z Chrystusem kroczyli przez życie i tworzyli szczęśliwe chrześcijańskie rodziny.

9. Zachęcam do lektury nowy nr. Echa Katolickiego. Znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat: Jak uniknąć zgorzknienia i cynizmu, Jak pomagać misjom? O zmianie nawyków żywieniowych oraz historia człowieka, którego ocaliła miłość dwóch ojców.

18 września – XXV Niedziela zwykła

1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Zbigniewa Bartoszewskiego, posługującego w Rostowie nad Donem. Serdecznie dziękuję za ofiary na wyposażenie katolickiej świątyni w tym mieście. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów, a szczególnie ks. kan. Stanisława Abramczuka, który służy w naszej wspólnocie. Niech przykład św. Stanisława Kostki i jego wytrwałe dążenie do celu będzie także wezwaniem dla dzieci i młodzieży do większej gorliwości w wierze. O godz. 15.00 zapraszam na boisko szkolne na mecz ministrantów i młodzieży z MOWu w Jaworku. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj wieczorem przy ognisku, z racji św. Stanisława Kostki, tworzyli radosną wspólnotę.

2. Dziś po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W najbliższą niedzielę, również po Mszy św. o 18.00 ważne spotkanie dla rodziców i młodzieży, przygotowującej się do Bierzmowania. Egzamin kurialny w poniedziałek 26 września o godz. 15.00. Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Piotr Sawczuk 6 października o godz. 17.00.

3. W czwartek, 22 września, obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Siedlcach. Msza św. o 18.00.

4. W najbliższą niedzielę będziemy gościli alumna WSD naszej diecezji, który podzieli się swoim doświadczeniem życia seminaryjnego, zbierze ofiary na tacę i będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne. Na prośbę Ojca św. Franciszka przeprowadzimy również zbiórkę ofiar do puszek jako pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

5. W niedzielę 25 września po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III  z racji przygotowań do I spowiedzi i Komunii św.

6. Wczoraj przy sprzątaniu na cmentarzu było z Wólki jedynie 2 osoby. Dlatego uważam za sprawiedliwe, aby kto nie chce włączyć się do dyżuru w sprzątaniu niech znicze i zeschłe wiązanki z grobów bliskich zabiera do domu. Serdecznie dziękuję, tym kto pracował także z Wierzbna. Z serca dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Lasu Jaworskiego, a na sobotę zapraszam: p. Reginę i Marka Wielądka, p. Mieczysława Leszczyńskiego oraz p. Krystynę i Dariusza Radzio.

7. Młodzież, która w naszej parafii angażuje się w woluntariat, organizuje 2 października Dzień Seniora. Od środy chcemy odwiedzić ludzi starszych i samotnych, aby wnieść trochę ciepła i radości. Planujemy dotrzeć do tych, którzy ukończyli 75 rok życia.

8.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Przemysław Bogdan Dmowski, kawaler zam. w Mokobodach, par. pw. św. Jadwigi i Beata Jaworska, panna zam. w Adamowie, zapowiedź trzecia. Mateusz Tomkiewicz, kawaler zam. w Swidnie i Kinga Wielądek, panna zam. w Suchodole, par. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy piękną relację z dożynek diecezjalnych w Woli Gułowskiej, o uroczystościach milenijnych w Siedlcach w 1966 roku, które okazały się wielkim religijnym zrywem, o wychowaniu, które daje nadzieję na przyszłość Kościoła i Ojczyzny

11 września – XXIV Niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. We wtorek po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo Fatimskie. Modlitwą chcemy szczególnie otoczyć młodzież, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Zachęcam do licznego udziału.

3. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na Mszę św. o 18.00.

4. W sobotę po Mszy św. o 18.00 zapraszam dzieci i młodzież na ognisko z racji św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. A w niedzielę o 15.00 na boisku szkolnym mecz w piłkę nożną Ministrantów i młodzieży z MOWu w Jaworku.

5. Dziękuję mieszkańcom Wierzbna za troskę o czystość kościoła. Teraz dyżur przejmują  rodziny z Lasu Jaworskiego. Na sobotę zapraszam: p. Halinę Wielądek, p. Janinę i Bogusława Aleksandrowicz oraz p. Monikę i Roberta Matusik.

6. Zapraszam w sobotę od 9.00 mieszkańców Wólki, aby wywieźli z cmentarza liście i gałęzie na kompostownik. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza: bezimienna – 150 zł. Dziękuję p. Janowi Karaban za ofiarowanie dębu na krzyż, który będzie ustanowiony na wyjeździe z Wierzbna i skrzyżowaniu do Grębkowa i Janówka.

7. W niedzielę 18 września będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Zbigniewa Bartoszewskiego, który posługuje w Rostowie nad Donem. Zbierze on ofiary na tacę na wyposażenie kościoła i będzie głosił Słowo Boże.

8.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Daniel Błażejczyk, kawaler zam. w Rudnie, par. św. Mikołaja w Dobrem i Natalia Jaworska, panna zam. w Adamowie, zapowiedź trzecia; Karol Potrykus, kawaler zam. w Wierzbnie i Monika Leszczyńska, panna zam. w Czarnogłowie, par. Trójcy Świętej w Wiśniewie, zapowiedź trzecia. Przemysław Bogdan Dmowski, kawaler zam. w Mokobodach, par. pw. św. Jadwigi i Beata Jaworska, panna zam. w Adamowie, zapowiedź druga. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

9. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa: Katarzyna Mróz i Marcin Bartoszewski. Życzymy Nowożeńcom obfitości Bożej łaski i niech przykład ich życia małżeńskiego zachęci młodych do budowania szczęścia w chrześcijańskiej rodzinie.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy informacje o krzyżu, jako znaku miłości Boga do człowieka, o nowennie pompejańskiej, jak zaangażować się w akcję Szlachetnej Paczki.

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Kujawa z Sobonia. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych za jej duszę 10 Mszy św. i jeszcze jedną Mszę zamówili sąsiedzi zamiast kwiatów. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

12. Poradnia Medycyny Rodzinnej „SAMED” w Wierzbnie informuje, że w dniach 19 – 23 września gabinet lekarski będzie nieczynny z powodu urlopu. Zastępstwo w nagłych wypadkach w „REVITA” Węgrów.

4 września – XXIII Niedziela zwykła

1. Pierwsza niedziela września, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką; Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława i misje w Boliwii. Na naszej stronie internetowej: www. parafiawierzbno.com.pl możemy obejrzeć film o III Festynie Rodzinnym „Rodzina Górą!” Dziękuję p. Rafałowi Miklaszewskiemu za to nagranie, które jest dobrą pamiątką naszego świętowania.

2. Dziś po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 września, po Mszy św. o 18.00.

3. W czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie nazywane Matki Bożej Siewnej. Zapraszam na Eucharystię o 7.30 i 18.00, a po Komunii św. błogosławieństwo ziarna do siewu. 8 września – Dożynki Diecezjalne w Woli Gułowskiej. Zachęcam do udziału, szczegółowy program tych uroczystości w gablocie przy kościele.

4. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania, a po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

5. Od 27 do 29 września będziemy przeżywać w naszej wspólnocie 40 godzinne nabożeństwo, aby oddać cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. W tym roku chcemy otoczyć szczególną modlitwą ludzi chorych, starszych i obarczonych różnymi krzyżami.

6. Trwają prace przy pokryciu parkanu cmentarza blachą aluminiową.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Dorotę i Dariusza Wróblewskich, p. Irenę Wróblewską oraz p. Wandę Zielińską. Mieszkańcy Wierzbna kończą już dyżur troski  o czystość w naszej świątyni. Z całego serca dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas. W najbliższym czasie proszę o podjęcie dyżuru mieszkańców Lasu Jaworskiego.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bartoszewski, kawaler zam. w Zelce par. św. Piotra i św. Antoniego w Węgrowie i Katarzyna Mróz, panna zam. w Jaworku, parafii tutejszej; zapowiedź trzecia; Daniel Błażejczyk, kawaler zam. w Rudno, par. św. Mikołaja w Dobrem i Natalia Jaworska, panna zam. w Adamowie, zapowiedź druga; Karol Potrykus, kawaler zam. w Wierzbnie i Monika Leszczyńska, panna zam. w Czarnogłowie, par. Trójcy Świętej w Wiśniewie, zapowiedź druga. Przemysław Bogdan Dmowski, kawaler zam. w Mokobodach, par. pw. św. Jadwigi i Beata Jaworska, panna zam. w Adamowie, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły o drodze do świętości Matki Teresy z Kalkuty, o miłości do Ojczyzny aż po ofiarę z życia, o niszczycielskiej sile zawiści i sposobach jej pokonywania.

Komentarze są wyłączone.