Ogłoszenia – Styczeń 2017

Powrót do listy ogłoszeń

29 stycznia – IV Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Pani katechetka przekazuje informację, że we wtorek 31 stycznia o 17.00 na starej plebanii spotkanie z panią krawcową i przymiarka strojów pierwszokomunijnych. Proszę przygotować zaliczkę w wysokości 40 zł.

Pan Tadeusz Jaczewski po Mszy św. będzie rozprowadzał kasety z filmem z naszego Orszaku. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w kuligu w Jaworku, początek o 14.30, potem ognisko, pieczona kiełbasa i śpiewanie kolęd.

2. Dziękuję tym, którzy nabyli w ostatnią niedzielę cegiełki (łącznie 695 zł) na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Mamy jako parafia Wierzbno rozprowadzić cegiełki na kwotę 4200 zł. W zakrystii można złożyć ofiarę na ten cel i otrzymać cegiełkę. Jest nowy grafik czytających słowo Boże na miesiąc luty. Przepraszam, że nie poinformowałem o ofiarach (łącznie 900 zł) na kościół z wizyty duszpasterskiej w Wyględówku.

3. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego i dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam na Eucharystię o 9.00 i 17.00. Ofiarami na tacę wesprzemy zakony klauzurowe w naszej diecezji. Od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

4. Pierwszy piątek miesiąca, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących się wyspowiadać i przyjąć Chrystusa w Komunii św. Od 16.30 spowiedź i o 17.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

5. W piątek od 14.30 zapraszam dorosłych i młodzież do rozebrania dekoracji Bożonarodzeniowej i choinek.

6. W najbliższą niedzielę będziemy gościli misjonarza ks. Wojciecha Matuszewskiego, posługującego w Kazachstanie. Modlitwą i ofiarami na tacę wesprzemy jego pracę misyjną. Z racji pierwszej niedzieli po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. W Naszej diecezji jest to również Niedziela synodalna, przeżywana pod hasłem: „Powołanie i misja wiernych świeckich”. Na plebanię o 15.00 zapraszam na spotkanie dla mężczyzn, byśmy tworzyli wspólnotę zatroskanych o Kościół i Ojczyznę.

7. Katolicka Poradnia Rodzinna w Grębkowie zaprasza na Katechezy Przedmałżeńskie w dniach 4 i 11 marca. Bliższe informacje w gablocie przy kościele.

8. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Jaworka za sprzątanie kościoła i zapraszam na najbliższą sobotę już rodziny z Janówka: p. Agnieszkę i Artura Patoka, p. Bożenę i Zbigniewa Patoka oraz p. Irenę Zalewską.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o roli gromnicy i o wierze w stałą opiekę Matki Bożej, o kulcie bł. Męczenników Pratulińskich oraz o świeckich konsekrowanych.

22 stycznia – III Niedziela zwykła

1. Pozdrawiam z całego serca wszystkich Szanownych Dziadków i Babcie, dziękuję za wasze modlitwy, które zanosicie w intencji swoich rodzin i naszej Parafii. Życzę Wam wieli lat w zdrowiu, pogody ducha i serdeczności ze strony dzieci i wnuków.

2. Jutro liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, Męczenników z Pratulina. Ks. Biskup gorąco zachęca do nabywania cegiełek (od 5 zł do 200 zł) na budowę „Domu Pielgrzyma” w Pratulinie. Pierwszy etap prac, czyli wykonanie fundamentów, został już ukończony. Ten dom będzie służył wszystkim przybywającym do Pratulina, aby u Bł. Męczenników szukać wstawiennictwa w różnych intencjach. Dziś po Mszy św. ministranci będą rozprowadzać cegiełki na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Ofiarnie wspomóżmy to wielkie dzieło.

3. W środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zapraszam na Mszę św. o 17.00.

4. W niedzielę 29 stycznia po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Chcę sprawdzić na ile dzieci nauczyły się już podstawowych modlitw. Ofiary na tacę będą przeznaczone na zakup oleju opałowego, aby ogrzewać naszą świątynię. Także w niedzielę o godz. 14.30 kulig i ognisko w Jaworku. Spotykamy się przy remizie OSP w Jaworku, a potem przejażdżka na saniach, ognisko i kiełbaski oraz czas na śpiew kolęd.

5. Pan Tadeusz Jaczewski w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 i 12.00 będzie rozprowadzał kasety z filmem o naszym Orszaku. Cena kasety 25 zł. Pierwszeństwo mają ci, którzy się zapisali na listę, ale kaset będzie więcej.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Elżbietę Mróz, p. Monikę i Andrzeja Mróz oraz p. Irenę Koszewską. Z serca dziękuję mieszkańcom Jaworka za wypełnienie dyżuru troski o kościół. W najbliższej kolejności proszę o zaangażowanie rodzin z Janówka.

7. Proponuję raz w miesiącu Spotkanie dla mężczyzn, aby wspólnie dyskutować na ważne tematy dotyczące światopoglądu chrześcijańskiego. Pierwsze spotkanie na plebanii w niedzielę 5 lutego o 15.00  i będziemy gościli ks. Wojciecha Matuszewskiego, posługującego w Kazachstanie.

8. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o świadectwie wiary unitów podlaskich w kolejną rocznicę męczeństwa, o życiu Andre Frosarda i o tym jaka powinna być „zdrowa” pobożność.

15 stycznia – II Niedziela zwykła

1. W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będziemy go obchodzić pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Potrzeba modlitwy i konkretnych kroków ku jedności chrześcijan, aby nas zespalała miłość Chrystusa w jednym Kościele. Mam zaproszenie, aby podzielić się z alumnami doświadczeniem posługi na Syberii.

2. Planujemy po 22 stycznia, kulig i ognisko w Jaworku dla naszych artystów i tych wszystkich, którzy angażowali się w organizację Orszaku Trzech Króli. Będzie jeszcze okazja pośpiewać kolędy. Zachęcam do zapisywania się na kasety, które będą cenną pamiątką z naszego Orszaku.

3. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Sabinę Brzuszkiewicz, p. Ewę i Adama Brzuszkiewicz oraz p. Danutę i Grzegorza Kuśmierczyk.

4. Informujemy, że w sobotę 4 i 11 marca odbędą się w Grębkowie nauki dla narzeczonych. Początek zajęć o godz. 10.00.

5. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak ustrzec dzieci przed zgubnym wpływem telewizji i Internetu, o stanie wiary w kraju i naszej diecezji  oraz o tym, jak odnosić się do zwierząt.

8 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze Święto  Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy za dar Sakramentu Chrztu świętego, dzięki któremu zostaliśmy włączeni w wielką rodzinę dzieci Bożych. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Z całego serca dziękuję wszystkim za zaangażowanie i za uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli, pomimo sporego mrozu. W szczególny sposób wyrażam wdzięczność  p. Michałowi Wąsowskiemu i p. Andrzejowi Staniszewskiemu za przygotowanie stajenki i duży wkład swojego czasu, dziękuję za wypożyczenie przyczep na mansjony i ich dekorację, p. Wiesławie Łukasiak i p. Wiechowskiej dziękuję za pyszny bigos i grochówkę. Dziękuję wszystkim aktorom za wcielenie się w role postaci biblijnych: trzech króli, Heroda, Maryi i Józefa, arcykapłana i innych. Wielkie „Bóg zapłać!” p. Małgorzacie Wąsowskiej za serce włożone w organizację Orszaku: za stroje, za mobilizowanie uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w Orszaku, serdecznie dziękuję moderatorowi p. Andrzejowi Kący i p. Krzysztofowi Zwierzowi za nagłośnienie całej imprezy. Z serca dziękuję aniołom pod przewodnictwem p. Anety Miklaszewskiej i „Jaworkom” z p. Moniką Mróz za piękny koncert kolęd przy stajence; dziękuję druhom strażakom z OSP Wierzbno i OSP Jaworek oraz policji za czuwanie nad spokojnym przemarszem całej kolumny orszakowej, dziękuję p. Rafałowi Okrzei za kucyka dla Maryi i p. Kazimierzowi Wąsowskiemu za owieczki do żywej szopki. Dziękuję p. Wojciechowi Popowskiemu za posypanie piaskiem drogi, po której kroczyła kolumna orszakowa i nie było żadnych upadków. Dziękuję p. Tadeuszowi Jaczewskiemu i p. Rafałowi Miklaszewskiemu za filmowanie i fotografowanie. Wkrótce będzie film o naszym Orszaku i ci, którzy pragną mieć taką pamiątkę niech zapiszą się na listę.

3. Jutro od 9.00 wizyta duszpasterska w Wyględówku. Z serca dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła przy okazji kolędy.

4. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i zapraszam na sobotę następujące osoby: p. Alinę i Sławomira Mróz, p. Jolantę Olędzką oraz p. Zbigniewa i Leszka Szatkowskich

5. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy świadectwo życia niezwykłego kapłana, jak budować relacje z bliskimi, o sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie i jak im konkretnie możemy pomóc.

1 stycznia – Urocz. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W nowy 2017 rok wprowadza nas święta Boża Rodzicielka Maryja i Jej zawierzamy ten czas, prosząc o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w każdej rodzinie. Starajmy się przeżywać pięknie z miłością i dla Bożej chwały każdy dzień Nowego 2017 Roku.

Żeby docenić wartość jednego roku, zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca, spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny, zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka. Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy. Dziel go ze szczególnym człowiekiem –  – będzie jeszcze więcej wart.

Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie opłatkowe z radnymi, zapraszam na plebanię. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. O 13.30 generalna próba przed Orszakiem Trzech Króli. Intencja Apostolstwa Modlitwy: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

2. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Także możliwość spowiedzi.

3. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana świętem Trzech Króli. Msza św. o 9.00, 11.00 i 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Wszystkich parafian i gości zachęcam do wzięcia w udziału w Orszaku Trzech Króli, aby tworzyć radosną wspólnotę Kościoła. Wymarsz o godz. 12.30 z placu przy pieczarkarni, a zakończenie na parkingu przy kościele, wspólnym śpiewem kolęd i gorącym posiłkiem.

4. Dziękuję za serdeczność i otwartość rozmów podczas wizyt duszpasterskich. W tym tygodniu pragnę odwiedzić: w poniedziałek od 9.00 – Swidno, w środę – Wólkę, a w sobotę – Wierzbno, cz.II. (od p. Gogłozy do końca miejscowości). W poniedziałek 9 stycznia planuję odwiedzić mieszkańców Wyględówka.

5. W niedzielę 8 stycznia święto Chrztu Pańskiego i oficjalnie kończy się czas Narodzenia Pańskiego.

6. W dniach od 16 do 24 lutego będę na Pielgrzymce do Ziemi Świętej.

7. Dziękuję za sprzątanie rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Stanisławę i Kazimierza Wąsowskich, p. Mirosławę i Sławomira Chrupek oraz p. Ewę i Hipolita Patoka.

8. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o nowej tradycji Orszaków Trzech Króli, a także dlaczego warto wspierać misje.

Możliwość komentowania została wyłączona.