Ogłoszenia – Luty 2017

Powrót do listy ogłoszeń

26 luty – VIII Niedziela zwykła

1. Jestem wdzięczny Panu Bogu za możliwość odbycia pielgrzymki do Ziemi Świętej. To niewypowiedziane szczęście być i modlić się na tych miejscach, które w szczególny sposób nawiedził i umiłował Pan Bóg. Czytając tam Ewangelię uderza słowo: „hic”, „tutaj”. Właśnie tutaj Anioł objawił Maryi, że Bóg wybrał Ją na Matkę Zbawiciela, tutaj Maryja spotkała się ze św. Elżbietą i wyśpiewała Magnificat, tutaj Jezus się narodził, tutaj Jezus wygłosił błogosławieństwa i tutaj rozmnożył chleb i ryby, tutaj spożywał Ostatnią Wieczerzę z uczniami, tutaj modlił się przed męką, tutaj stał przed Piłatem i został skazany na śmierć, tutaj był biczowany, tutaj na Golgocie umarł za nasze grzechy i pusty grób mówi nam, że tutaj było złożone Jego Ciało i zmartwychwstał, a potem tutaj ukazał się Marii Magdalenie. Miejsca te są w wielkiej czci u chrześcijan różnych wyznań a także u muzułmanów.

2. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii św.

3. W środę rozpoczęcie Wielkiego Postu. Zapraszam na Eucharystię i obrzęd posypania popiołem o 9.00 i 17.00. Czwarte przykazanie kościelne stanowi: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.  W Środę Popielcową jako chrześcijanie nie spożywamy pokarmów mięsnych i tylko raz do syta możemy się najeść. W piątki Wielkiego Postu o 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedzielę przed sumą – nabożeństwo Gorzkich Zali. Dla dzieci i młodzieży będzie konkurs aktywności i uczestnictwa w drodze Krzyżowej, Mszach św. i  w Rekolekcjach Wielkopostnych.

4. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu i będziemy wypraszać łaski powstania z nałogu pijaństwa, narkomanii i nikotynizmu oraz siłę wiary dla rodzin osób uzależnionych. Na niedzielę,12 marca, zarosiłem do naszej parafii małżeństwo Renatę i Leszka, którzy dadzą świadectwo, jak z Bożą pomocą, wyrwali się z szpon nałogu i ocalili rodzinę.

5. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego oraz za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w wypominkach.

6. Pierwszy piątek miesiąca i Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o 7.30, od 9.00 odwiedzam chorych, o 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

7. W najbliższą niedzielę po sumie zmianka tajemnic różańcowych.

8. Katolicka Poradnia Rodzinna w Grębkowie zaprasza na Katechezy Przedmałżeńskie w dniach 4 i 11 marca. Bliższe informacje w gablocie przy kościele.

9. Dziękuję rodzinom z Janówka za troskę o czystość kościoła i zapraszam na sobotę: p. Krystynę i Sylwestra Okrzeja, p. Jacka Kuśmierz oraz p. Milenę i Andrzeja Poławskich.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”

19 luty – VII Niedziela zwykła

1. Pozdrawiam wszystkich parafian z Jerozolimy i z tych miejsc w Ziemi Świętej, uświęconych obecnością, nauczaniem i cudami naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tutaj Ewangelia przemawia do mnie jeszcze mocniej. Modlę się o mocną wiarę dla siebie i naszego narodu.

2. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Wandę i Wiesława Łabarzewskich, p. Beatę i Mariusza Łabarzewskich oraz p. Katarzynę i Tadeusza Bartnickich.

3. Msza św. w sobotę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

4. W niedzielę 26 lutego po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii św.

5. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie zaprasza na szkolenie na temat: Restrukturyzacja małych gospodarstw. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy we wtorek 21 lutego o godz. 10.00.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”.

12 luty – VI Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. W czasie sumy zostanie udzielony sakrament chorych dla osób starszych i przewlekle chorych. O 15.00 zapraszam na spotkanie woluntariuszy zespołu charytatywnego.

2. Papież Franciszek w Orędziu na XXV Światowy Dzień Chorego  przypomina, że „ludzie chorzy, podobnie jak osoby niepełnosprawne, nawet bardzo poważnie, posiadają swoją niezbywalną godność i swoją misję w życiu. (…) Ponawiam moją modlitewną solidarność i poparcie dla lekarzy, pielęgniarek, woluntariuszy i wszystkich mężczyzn i kobiet konsekrowanych, a także rodzin, które z miłością opiekują się swoimi chorymi krewnymi. Wszystkim życzę, aby zawsze byli radosnymi znakami obecności i miłości Boga, naśladując wspaniałe świadectwo tak wielu przyjaciół i przyjaciółek Boga, wśród których wspomnę św. Jana Bożego i św. Kamila de Lellis, patronów szpitali i pracowników służby zdrowia, a także świętą Matkę Teresę z Kalkuty, misjonarkę czułości Boga”.

3. We wtorek święto Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Msza św. o 17.00.

4. W czwartek Msza św. o 16.00, ponieważ wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Powrót do Polski planuję, jak Bóg pozwoli, w sobotę 25 lutego. Obiecuję modlitwę za wszystkich parafian w miejscach, gdzie żył, nauczał i czynił cuda Jezus Chrystus. W sobotę i niedzielę zastąpi mnie ks. kanonik Stanisław Abramczuk. W razie konieczności posługi kapłana, proszę zwracać się do ks. dziekana Krzysztofa Pawelca w Grębkowie.

5. W niedzielę 26 lutego po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii św.

6. Katolicka Poradnia Rodzinna w Grębkowie zaprasza na Katechezy Przedmałżeńskie w dniach 4 i 11 marca. Bliższe informacje w gablocie przy kościele.

7. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Mariolę i Dariusza Patoka, oraz p. Barbarę i Mirosława Patoka.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o procesie beatyfikacyjnym bpa Adolfa Szelążka, o formach duchowej pomocy kapłanom oraz osobom życia konsekrowanego. Znajdziemy także rady dietetyka.

5 luty – V Niedziela zwykła

1. Cieszymy się z obecności wśród nas ks. Wojciecha Matuszewskiego, misjonarza z Kazachstanu. Dziękuję za ofiary na tacę dla jego posługi i serdecznie proszę otaczajmy go modlitwą. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2. W naszej diecezji przeżywamy Niedzielę synodalną, pod hasłem: „Powołanie i misja wiernych świeckich”. Zapraszam mężczyzn na plebanię o 15.00 na spotkanie dyskusyjne, byśmy tworzyli wspólnotę zatroskanych o Kościół i Ojczyznę.

3. W środę, 8 lutego, będziemy modlić się o wieczne zbawienie dla śp. ks. Wiesława Głowackiego w kolejną rocznicę jego śmierci.

4. W sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i światowy Dzień Chorego. Msza św. o godz. 17.00.

5. W najbliższą niedzielę zapraszamy na sumę szczególnie ludzi chorych i starszych. W czasie Eucharystii będzie udzielony sakrament chorych, a przede Mszą św. zachęcamy wszystkich do spowiedzi. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Na 15.00 zapraszam woluntariuszy Młodzieżowego Zespołu Charytatywnego.

6. Dziękuję p. Piotrowi Piórkowi i Michałowi Wąsowskiemu za rozebranie dekoracji świątecznej. Szkoda, że nie było nikogo z młodzieży. Serdecznie dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Jadwigę i Mariana Jaczewskich, p. Lucynę i Bogdana Patoka oraz p. Annę i Waldemara Gąsiorowskich.

7. Katolicka Poradnia Rodzinna w Grębkowie zaprasza na Katechezy Przedmałżeńskie w dniach 4 i 11 marca. Bliższe informacje w gablocie przy kościele.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o trudnej sztuce przebaczania, na jakich działaniach skupia się wspólnota „Matki w modlitwie” oraz jak Lourdes przemienia życie.

Możliwość komentowania została wyłączona.