Ogłoszenia – Marzec 2017

Powrót do listy ogłoszeń

19 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Z całego serca dziękujemy ks. Markowi Weresie za trud prowadzenia Rekolekcji Wielkopostnych, dziękujemy także kapłanom posługującym w konfesjonałach za posługę jednania z Panem Bogiem. Serdecznie dziękuję p. Małgorzacie Wąsowskiej za posługę na plebanii, p. Popowskim za wędlinę i tym, którzy ofiarowali ciasto. Jest we mnie niedosyt z powodu słabej frekwencji, a wzywa to do jeszcze bardziej wytrwałej modlitwy za wszystkich parafian.

2. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

3. W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo na godz. 16.00, ponieważ będę posługiwał na rekolekcjach w Oleksinie.

4. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00. Jest to także dzień duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont dzwonnicy i frontowej ściany kościoła. Ufam, że wspólnymi siłami i pomocą Bożą zdołamy wykonać renowację frontonu naszej świątyni.

6. W niedzielę 2 kwietnia o godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Wierzbna, aby wynagradzać za grzechy zaniedbania okazji do świadczenia miłości.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i zapraszam na sobotę na godz. 10.00: p. Jadwigę i Zdzisława Poławskich, p. Krystynę i Zbigniewa Siemińskich.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy dlaczego ważna jest jałmużna, czy Bóg zsyła na nas cierpienie jako karę za grzechy oraz o duchowej kondycji współczesnego mężczyzny.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marcina Patokę z Janówka. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

12 marca – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś Niedziela pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes”, czyli szczególny dzień modlitwy i solidarności z Misjonarzami. Mottem tego dnia są słowa: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Dziękuję za wsparcie jakie co miesiąc okazujemy misjonarzowi ks. Jarosławowi Dziedzicowi i misjom w Boliwii. Wspieramy misje katolickie modlitwą i ofiarami do puszek.

2. Dziękuję za świadectwo chrześcijańskiego życia Renacie i Leszkowi Malinowskim. Jestem przekonany, że będzie wezwaniem do wytrwałej modlitwy za osoby zniewolone nałogami oraz impulsem dla tych, którzy nie mają odwagi zmierzyć się ze swoją słabością. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci, o 11.40 – nabożeństwo Gorzkich żali, a o 15.00 zapraszam na spotkanie mężczyzn. Na bocznym ołtarzu są baranki paschalne jako cegiełka pomocy dla Caritas.

3. Rekolekcje wielkopostne to czas modlitwy, pokuty i pojednania z Panem Bogiem oraz ludźmi. Od piątku 17 marca do niedzieli 19 marca ks. Marek Weresa będzie nas duchowo formował i przygotowywał do Świąt Paschalnych. W piątek i sobotę zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty i zapraszam na Eucharystię o 10.00, 12.00 i o 18.00. W sobotę po Mszy św. o 10.00 i 18.00 – nauka stanowa dla rodziców, a od 14.30 odwiedziny chorych, spowiedź i Komunia św. Zatroszczmy się, aby nasi bliscy doświadczeni krzyżem choroby mogli wzmocnić się Chrystusem w Komunii św.

4. Od rekolekcji Msza św. wieczorowa w każdą niedzielę będzie sprawowana o godz. 18.00.

5. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i zapraszam na sobotę: p. Mieczysławę i Janusza Cichockich oraz p. Dorotę i Henryka Rozbickich.

6. W ubiegłą niedzielę na spotkaniu z radnymi rozważaliśmy konieczność osuszenia i naprawy elewacji dzwonnicy i ściany frontowej naszego kościoła. Jest to duże przedsięwzięcie, konieczne są pozwolenia z kurii diecezjalnej i od konserwatora. Jeśli uda się nam to przeprowadzić w ciągu 2 lat, to będzie dobrze. Proponuję, aby w jedną niedzielę każdego miesiąca zbierać na ten cel tacę, a potem wpłacać na konto parafialne.

7. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie zaprasza w środę na szkolenie: „Aktualności w płatnościach bezpośrednich w 2017 r.”. Bardziej szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o objawieniach w Fatimie, o misjonarzach i problemach z jakimi się borykają oraz o nowych metodach leczenia raka płuc.

5 marca – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Z całego serca dziękuję za modlitwy i ciasto, pamięć i życzenia z racji św. Kazimierza. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem.

2. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam na herbatę na plebanię radnych i chętnych parafian. O 11.40 nabożeństwo Gorzkich żali, a po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci materialnej. Na bocznym ołtarzu są baranki wielkanocne w cenie 5 zł jako pomoc dla Caritas diecezjalnej.

Po Mszy św. ofiarami do puszek wspieramy dziś misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii.

3. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Renatę i Leszka Malinowskich, którzy powiedzą jak z Bożą pomocą przezwyciężać nałóg pijaństwa. Jest to niedziela pomocy Kościołowi na misjach „Ad gentes”. Zachęcam do modlitwy i ofiar, które złożymy do puszek po Mszy św.

4. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie dla mężczyzn. Serdecznie zapraszam.

5.  Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 17 do 19 marca i będzie je prowadził ks. Marek Weresa. Tak zaplanujmy czas, aby skorzystać z trzech nauk rekolekcyjnych i przystąpić do Sakramentu Pokuty. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o 16.30, możemy zyskać odpust zupełny.

6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Katarzynę i Mariusza Patoka, p. Ewę i Stefana Patoka oraz p. Iwonę Rostek.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, jak katolik powinien zachować się wobec coraz częstszych przypadków profanacji i bluźnierstw, jak rozumieć sens pokuty oraz o roli powołaniu kobiety.

Komentarze są wyłączone.