Ogłoszenia – Kwiecień 2017

Powrót do listy ogłoszeń

30 kwietnia – 3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w całej Polsce Niedziela Biblijna i dzień narodowego czytania Pisma św. W naszej diecezji to także Niedziela synodalna. Głównym jej tematem jest kult maryjny w naszej diecezji. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Ofiary na tacę są przeznaczone na renowację dzwonnicy i frontonu naszej świątyni. Jest nowy grafik dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii. O godz. 15.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Lesie Jaworskim i Helenowie, zakończone Mszą św. o Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników i działkowiczów, o sprzyjającą pogodę i obfite plony.

2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP po Mszy św. wieczorowej o  18.00 w dni powszednie i w niedziele 15 minut przed sumą. Zachęcam do licznego udziału wszystkich parafian. Będziemy prosić orędownictwa Maryi, o pokój na świecie, o jedność i miłość w naszych rodzinach. Dla dzieci będzie konkurs i układanka, przez którą będą zapoznawać się z tajemnicą Fatimy.

3. Jutro 1 maja i w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Józefa, rzemieślnika. Od godz. 15.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Soboniu, zakończone Eucharystią w naszej świątyni w intencji wszystkich mieszkańców z prośbą o dobrą pogodę i obfite plony.

4. W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Nie zapomnijmy udekorować swoich domów flagami Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę, a na sumie modlimy się szczególnie za druhów strażaków OSP Wierzbno i OSP Jaworek z racji patrona św. Floriana. Od godz. 15.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Janówku i Wyględówku.

5. Pierwszy czwartek miesiąca, o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, a od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

6. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących się wyspowiadać i przyjąć Chrystusa w Komunii św., po południu Msza św. o 18.00.

7. Pierwsza sobota miesiąca. O 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcam do odprawiania nabożeństwa Pięciu pierwszych sobót miesiąca. Ministranci dziś będą rozprowadzać książeczki (po 2 zł), które wyjaśniają jak mamy wypełniać fatimskie przesłanie.

8. 7 maja Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Będziemy gościć w naszej parafii Siostry Służki Niepokalanej, które przybliżą nam postać bł. o. Honorata Koźmińskiego. Ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego. Od godz. 15.30 poświęcenie pól na Wólce i Swidnie.

9. W sobotę 13 maja Nabożeństwo Fatimskie w 100. rocznicę objawień Matki Bożej niech zgromadzi wszystkich czcicieli Maryi. Po Mszy św. o 18.00 przejdziemy ulicami Wierzbna, odmawiając część chwalebną różańca. Przed każdą tajemnicą rozważanie w formie scenki.

10. Na sobotę zapraszam do sprzątania kościoła rodziny z Wyględówka: p. Danutę i Jerzego Chabiera, p. Czesławę Helenę i Mariana Milewskich oraz p. Janinę Bartnicką.

12. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o tym, jak być dziś patriotą, o korzyściach z lektury Pisma św. oraz o historii Litanii loretańskiej.

13. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zbigniewa Kołaka i śp. Tadeusza Bartnickiego. O zbawienie śp. Zbigniewa Kołaka będzie sprawowanych 16 Mszy św. i za śp. Tadeusza Bartnickiego -12 Mszy św. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

23 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i możemy wyprosić u Jezusa wiele łask dla siebie i całego świata. W „Dzienniczku” św. s. Faustyna spisała słowa, które kierował do niej Pan Jezus: „Mów światu o moim miłosierdziu, o mojej miłości. Palą mnie płomienie miłosierdzia, pragnę je wylewać na dusze ludzkie. O jaki mi ból sprawiają, kiedy ich przyjąć nie chcą. Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego serca mego, a Ja ich napełnię pokojem” (Dz1074). Zbierz wszystkich grzeszników świata i zanurz ich w przepaści mojego miłosierdzia. Pragnę udzielać się duszom, dusz pragnę. W święto moje – w święto Miłosierdzia – będziesz przebiegać świat cały i sprowadzać będziesz dusze zemdlone do źródła miłosierdzia mojego. Ja je uleczę i wzmocnię”(Dz206). Po sumie koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszam mężczyzn na kolejne spotkanie. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną, a ofiarami do puszek wspieramy cierpiący naród syryjski.

2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

3. Najbliższa niedziela będzie kolejną Niedzielą synodalną. Głównym jej tematem jest kult maryjny w naszej diecezji. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na renowację dzwonnicy i frontonu naszej świątyni.

4. Rozpoczynamy nabożeństwa poświęcenia pól: w niedzielę 30 kwietnia od 15.30 w Lesie Jaworskim i Helenowie, w poniedziałek 1 maja także od 15.30 w Soboniu, 3 maja w Janówku i Wyględówku, a w niedzielę 7 maja w Wólce i Swidnie.

5. W piątek 28 kwietnia  na Mszy św. o 18.00 będziemy modlić się o łaskę nieba dla ks. Sławomira Malona w 2 rocznicę śmierci.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Danutę i Andrzeja Laskowskich, p. Leszka Wronę. I mieszkańcy Janówka zakończą dyżur troski o czystość kościoła. Po nich zapraszam do dbania o porządek w kościele mieszkańców Wyględówka.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o bł. ks. Michale Sopoćko, wielkim orędowniku Bożego Miłosierdzia, jak przeżywać transmisję Mszy św. oraz jak zadbać o swoje zdrowie na wiosnę.

16 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Alleluja! Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!

Życzę naszym Gościom i wszystkim Parafianom, abyśmy z radością pielęgnowali skarb wiary, której fundamentem jest Zmartwychwstanie Chrystusa Pana. Dzielmy się radością ze zwycięstwa Pana nad szatanem i śmiercią. Nieśmy pokój w nasze rodziny i w naszą społeczność, a siłę do życia w miłości będziemy czerpać z Eucharystii, w której Zmartwychwstały Jezus daje nam Siebie pod postacią chleba.

2. Dziś w naszej świątyni Msza św. o 6.00, 10.00 i 12.00, nie ma Mszy św. wieczorowej. Podczas Eucharystii o 12.00 nagrodzimy dzieci za gorliwe uczestnictwo w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich żali przez cały Wielki Post. Po sumie trzeci dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego i koronka.

3. Z całego serca dziękuję pani Anecie Miklaszewskiej, młodzieży i dorosłym za dekorację kościoła. Dziękuję p. Marii Komorowskiej za troskę o kwiaty i czyste obrusy na ołtarze; dziękuję druhom strażakom za wartę honorową przy grobie Pańskim i asystę podczas Rezurekcji. W piątek druhowie ratowali dobytek z pożaru w Jaworku i wieczorem trzymali już straż przy Grobie. Dziękuję służbie liturgicznej dorosłych za wielki wkład w tworzenie liturgii, to piękny przykład dla ministrantów, dziękuję scholii z panią organistką za prowadzenie śpiewu, dziękuję wszystkim, którzy adorowali Jezusa i uczestniczyli każdego dnia w uroczystej Liturgii Triduum Paschalnego.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny; taca na KUL oraz szkoły katolickie w diecezji siedleckiej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: o 9.00, 12.00 i 18.00.

5. Cały ten tydzień jest Oktawą Wielkanocy i ma charakter liturgicznej uroczystości. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od wtorku jestem na rekolekcjach kapłańskich w domu rekolekcyjnym w Opolu. Zapraszam na Eucharystię o 18.00; będę codziennie przyjeżdżał.

6. Duga Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Caritas diecezjalną. Zgodnie z apelem Ojca św. Franciszka zbiórka do puszek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

7. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Marzennę i Rafała Okrzeja oraz p. Teresę i Władysława Wielądek.

8. Przekazuję ogłoszenie, że gabinet lekarski w dniach 2-12 maja będzie nieczynny z powodu urlopu. Zastępstwo w Revita Węgrów, ul. Bohaterów Warszawy 2.

9. Zachęcam do lektury świąteczny nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy wiele ciekawych artykułów: o prawdzie zmartwychwstania i nadziei płynącej z pustego grobu, jak podróżnik stał się pielgrzymem, czyli rozmowa z Markiem Kamińskim oraz jak pomóc ludziom chorym na depresję.

9 kwietnia – Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień, łączy zapowiedź triumfu Chrystusa i orędzie Jego Męki. Przed Eucharystią o 9.00 poświęcenie palm przy krzyżu misyjnym i uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. W środę zapraszam na 14.30 młodzież i dorosłych do dekoracji kościoła.

3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Jaworka za segregację śmieci na cmentarzu i wywiezienie zeschłych kwiatów na kompostownik. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka. Wyjątkowo przed świętami sprzątanie kościoła w czwartek od 8.30. Zapraszam: p. Barbarę Napiórkowską, p. Marzenę i Mirosława Filipiak oraz p. Grażynę i Adama Patoka.

4. Przed nami najważniejsze dni w roku liturgicznym, tzw. Święte Triduum Paschalne. Gorąca prośba! Tak zaplanujmy przedświąteczne prace, aby mieć czas aby adorować Chrystusa w Eucharystii. Wielki Czwartek o 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, która przypomina ową Ostatnią Wieczerzę, kiedy Pan Jezus ofiarował się Bogu Ojcu pod postaciami chleba i wina, dał do spożycia apostołom swoje Ciało i Krew. Obrzęd obmycia nóg mężczyznom oznacza służbę i miłość Chrystusa.

5. Wielki Piątek Męki Pańskiej jest dniem pokuty, w którym obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości i ścisłego postu. Jest to szczególny dzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00  i rozpoczęcie nowenny. O 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, podczas której adorujemy krzyż Chrystusa. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Świątynia będzie otwarta dla prywatnej adoracji Chrystusa i modlitwy od godz. 7.00 do 22.00.

6. Zachęcam w Wielki Piątek do adoracji i modlitwy wg następującego porządku: 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 9.30 – kapłani dekanatu grębkowskiego, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VI, 14.00 – młodzież z Gimnazjum, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa – wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Swidna, 19.00 – mieszkańcy Sobonia, 20.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy), 21.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 22.00 zakończenie adoracji.

7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych wg tradycyjnej trasy: od 8.30 Wierzbno, potem Las Jaworski, Helenów, Jaworek, Janówek, Wyględówek, Swidno, Wólka i Soboń. O godz. 15.00, po Koronce do Miłosierdzia Bożego, będzie jeszcze poświęcenie pokarmów w Wierzbnie.

8. Serdecznie zapraszam w Wielką Sobotę na 20.00, by uczestniczyć w Wigilii Paschalnej, jest to bardzo uroczyste świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie wg porządku jak w Wielki Piątek. Zapraszam od 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VI, 14.00 – młodzież z Gimnazjum, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – ludzie chorzy i czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Swidna, 18.00 – mieszkańcy Sobonia, 19.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy), 22.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 23.00 zakończenie adoracji.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania o 6.00 rano uroczysta Rezurekcja. Prośba, aby wcześniej przygotować wszystkie chorągwie, dzieci zapraszam do sypania kwiatków. Potem Msza św. o 10.00 i 12.00. Podczas Mszy św. o 12.00 nagradzamy dzieci, które bardzo gorliwie uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. Proszę przynieść całą układankę. Na Wielkanoc nie będzie Mszy św. o 18.00.

10. Na stoliku nowy nr Echa Katolickiego. Możemy przeczytać o bogatej symbolice Obchodów Triduum Paschalnego, o zapowiedzi triumfu Niepokalanego Serca Maryi.

2 kwietnia – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca ofiarami do puszek wspieramy misje w Boliwii i misjonarza ks. Jarosława Dziedzica. O 11.40 – nabożeństwo Gorzkich żali, a po sumie zmianka tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa ulicami Wierzbna. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, a druhów strażaków do asysty przy krzyżu i czuwaniu nad przemarszem. Intencja Apostolstwa modlitwy ogólna na kwiecień: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

2. W ubiegłą niedzielę na tacę zostało złożone 2103 zł jako ofiara na prace renowacyjne frontonu kościoła i dzwonnicy. Z serca dziękuję!

3. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Helenów – 120 zł, Soboń – 330 zł, Wierzbno – 929 zł. Bóg zapłać!

4. W najbliższy poniedziałek i wtorek – Msza św. o godz. 17.00, z racji tego, że posługuję na rekolekcjach w Grębkowie.

5. W środę o godz. 15.00 Msza św. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku. Serdecznie zapraszam także mieszkańców Jaworka.

6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, o 18.00 – Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

7. Pierwszy piątek miesiąca  o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Od 9.00 odwiedzam chorych, pragnących się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. Zapraszam na Drogę Krzyżową o 17.30, a potem o 18.00 Msza św.

8. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm i Ewangelia o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Przede Mszą św. o 9.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja z palmami wokół świątyni.

9.  Dobrze będzie, jeśli na nagrobkach naszych bliskich przed Wielkanocą zrobimy porządek i usuniemy uschłe chryzantemy. Na piątek od godz. 10.00 zapraszam mieszkańców z Jaworka do pracy na cmentarzu: segregacja śmieci i wywiezienie uschłych kwiatów na kompostownik.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam 4 rodziny, aby zrobić bardziej solidne porządki przed Świętami Wielkanocnymi: p. Teodorę i Andrzeja Kołak, p. Anetę i Krzysztofa Kołak, p. Teresę i Wacława Zalewskich oraz p. Jadwigę i Barbarę Barcz. Informuję, że dekorację ciemnicy i grobu Pańskiego będziemy wykonywać w Wielką Środę.

11. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o Diecezjalnym Dniu Młodzieży 8 kwietnia w parafii św. Józefa w Siedlcach, o warunkach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, a także niezwykłą historię Hanny Chrzanowskiej.

Możliwość komentowania została wyłączona.