Ogłoszenia – Maj 2017

Powrót do listy ogłoszeń

28 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia  Pańskiego

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa Pana i Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Kanonika Stanisława Abramczuka. Trwamy w dziękczynieniu za wielki dar kapłaństwa i otaczajmy dostojnego Jubilata modlitwą. Dziś także Piknik Rodzinny w Krypach i od 15.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Jaworku. Jest nowy grafik dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

2. Dzieci Komunijne kończą tzw. „biały tydzień”. Serdecznie dziękuję rodzicom i p. katechetce za troskę o to, aby codziennie być na Eucharystii. Pamiętajmy, aby w każda niedzielę uczestniczyć we Mszy św. Dziewczynki, które były u I Komunii zachęcam do sypania kwiatków na Uroczystość Bożego Ciała, a chłopcy już zaczynają służyć przy ołtarzu. Odpowiadając na prośbę Matki Bożej w Fatimie, dzieci Komunijne w tym roku obchodzą nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

3. W najbliższą sobotę o 18.30 zapraszam wszystkie dzieci na radosny wieczór z okazji Dnia Dziecka na boisko za plebanią. Będzie dużo radości: rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę, lody, ognisko i pieczenie kiełbasy.

4. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę 15 min przed sumą. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego zakończona Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Pierwszy piątek miesiąca i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i o 18.00. Od 9.00 odwiedzam chorych, pragnących przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.

6 Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

7.  W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Święto Dziękczynienia. Ofiarami do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zapraszam na Mszę św. o 9.00, 12.00 i 18.00. Po sumie z racji I niedzieli wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna wokół kościoła i zmianka tajemnic różańcowych. Od 16.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Wierzbnie zakończone o 18.00 Eucharystią o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców i obfite zbiory.

8. Serdecznie dziękuję za wczorajsze sprzątanie na cmentarzu mieszkańców Janówka. Zostały wywiezione zeschłe kwiaty i liście na kompostownik. Proszę o przestrzeganie segregacji śmieci, a wtedy będziemy mieli porządek na naszym cmentarzu.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam: p. Marię i Józefa Kopeć oraz p. Halinę Wąsowską i Agnieszkę Cyran.

10. Na stoliku za ławkami leży broszura: „Historia, którą wspólnie tworzymy”, a w niej świadectwo powołania ks. kan. Stanisława Abramczuka. Chętni mogą ja nabyć za symboliczne 5 zł. W nowym nr. „Echa Katolickiego” przeczytamy: o złotym jubileuszu święceń kapłańskich, stanowisku Kościoła w sprawie Medjugorie, a także jak przeciwdziałać alergiom. Zachęcam do lektury.

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Wiśniewską z Wierzbna. Pogrzeb we wtorek, wyprowadzenie ciała z domu o 9.00, a o 10.00 Msza św. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

21  maja – 6 Niedziela Wielkanocy

1.     Nasza wspólnota przeżywa radosny czas I Komunii św. dzieci. Najmłodsi parafianie z wielkim przeżyciem przyjmują Ciało Chrystusa i są dla nas przykładem, byśmy zawsze z głęboką wiarą i pokorą przystępowali do Stołu Pańskiego. Rozpoczynamy tzw. „biały tydzień”. Z serca dziękuję katechetce p. Marcie Korzeniak za trud katechizowania dzieci do I spowiedzi i Komunii św. Dziękuję p. Anecie za dekorację świątyni i oprawę muzyczną. Serdecznie dziękuję rodzicom za dobrą współpracę przez cały rok i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości I Komunii św.

2.     Serdecznie dziękuję za ofiary zebrane w ubiegłą niedziele na hydrauliczny zestaw ratowniczy w wysokości 4994 zł. Także p. Mirosław Jachimowicz zadeklarował 5000 zł jako swój wkład. W imieniu druhów strażaków składam z serca: „Bóg zapłać!”

3.     We wtorek 23 maja w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu dk Piotr Wróblewski przyjmie święcenia prezbiteratu. Otoczmy go naszą gorącą modlitwą.

4.     Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy wieczorowej, a w niedzielę 15 minut przed sumą. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5.     W sobotę zapraszam od 8.30 do sprzątania i segregacji śmieci na cmentarzu mieszkańców Janówka. Wywieziemy zeschłe kwiaty, liście i gałęzie na kompostownik.

6.     W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o 9.00 dziękujemy Panu Bogu za dar kapłaństwa ks. kan. Stanisława Abramczuka w 50 rocznicę święceń. Całą wspólnotę zapraszam do wdzięcznej modlitwy za posługę dostojnego Jubilata w naszej parafii. O 15.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Jaworku, zakończone Eucharystią przy kapliczce. Ofiary na tacę są przeznaczone na remont dzwonnicy i ściany frontowej naszego kościoła.

7.     W niedzielę 28 maja jesteśmy zaproszeni od godz. 13.00 na Piknik Rodzinny do Kryp. W programie występy uczniów, konkursy z nagrodami, wspaniała zabawa i wiele innych atrakcji.

8.     Mamy zaproszenie, 28 maja, do Pratulina na II Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet. Szczegółowy program w gablocie, zachęcam panie do wzięcia udziału.

9.     Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za gruntowne posprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Jadwigę i Janusza Komorowskich oraz p. Jadwigę i Adama Jasińskich z Wyględówka.

10.    Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Przeczytamy również o historii naszej diecezji i postawie biskupów podlaskich wobec carskich prześladowań.

11.     Pan powołał do wieczności śp. Barbarę Patokę z Sobonia. Zapraszam na Mszę św. w 7 dzień w środę 24 maja o godz. 17.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

14 maja – 5 Niedziela Wielkanocy

1. Wczoraj obchodziliśmy 100. rocznicę pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Z serca dziękuję tym, kto wczoraj wziął udział w nabożeństwie Fatimskim, zaangażował się w przygotowanie i wspólną modlitwę. Dziękuję młodzieży i dzieciom za przygotowanie scenek pod kierunkiem p. Małgorzaty Wąsowskiej i p. Marty Korzeniak, p. Anecie za prowadzenie śpiewu, p. Krzysztofowi Mrozowi – za scenę na kołach, druhom strażakom – za czuwanie nad spokojnym przemarszem kolumny.

2. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci, a także spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Serdecznie dziękuję za wsparcie ofiarami na tacę wspomagamy jednostki OSP Wierzbno, a konkretnie – zakupu hydraulicznego zestawu ratowniczego. Dziękuję także p. Sławomirowi Włodzimierzowi Zaboklickiemu za ofiarę 1000 zł na ten cel. „Bóg zapłać!”

3. W niedzielę 21 maja na Mszy św. o godz. 10.00 uroczystość I Komunii św. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci, które przygotowują  się do pierwszej spowiedzi i chcą zaprosić Chrystusa do swego serca. Przypominam, że na uroczystości komunijnej nie może być napojów alkoholowych i rodzice składają takie przyrzeczenia.

4. Dziękuję rodzinom z Wyględówka za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu porządek w kościele i dekorację komunijną zrobią rodzice dzieci z klasy III.

5. W sobotę od 17.00 spowiedź rodziców, chrzestnych i dzieci przed I Komunią św. Będzie posługiwał w konfesjonale także ks. Stanisław Abramczuk.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o pięknie adoracji Najświętszego Sakramentu, o kapłanie, który propagował fatimskie orędzie oraz jak przezwyciężać lenistwo, gdy dziecko nie chce chodzić do szkoły.

7 maja – 4 Niedziela Wielkanocy

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Cieszymy się z obecności Sióstr Służek w naszej wspólnocie i serdecznie dziękujemy za ich świadectwo. Ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu k. Siedlec. Z racji I niedzieli miesiąca po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego. Od 15.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Wólce i Świdnie, zakończone Eucharystią przy krzyżu o Boże błogosławieństwo w pracy rolników, sprzyjającą pogodę i obfite plony.

2. W poniedziałek urocz. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.  Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.

3. W sobotę, 13 maja, 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Msz św. o 18.00 wszystkich zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie ulicami Wierzbna. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą niosły duży Różaniec. Przy każdej tajemnicy będzie scenka i rozważanie. Za I tajemnicę odpowiadają mieszkańcy Lasu Jaworskiego i Helenowa, za II – młodzież z gimnazjum, III – dzieci ze szkoły podstawowej, IV – mieszkańcy Wierzbna i V – mieszkańcy Świdna i Adamowa. Na zakończenie odśpiewamy litanię do Matki Bożej.

4. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Ofiarami na tacę wesprzemy OSP Wierzbno, a konkretnie dofinansujemy zakup hydraulicznego zestawu ratownictwa w wypadkach drogowych. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami możemy znaleźć potrzebne środki.

5. Poświęcenie pól w Jaworku planuję 28 maja i zakończymy Eucharystią przy kapliczce, a w Wierzbnie 4 czerwca.

6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom z Wyględówka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Ewę i Kazimierza Wąsowskich oraz p. Zefirynę i Adama Komorowskich.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr Echa Katolickiego. Przeczytamy o orędziu fatimskim, świadectwa ludzi, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, oraz o poradni leczenia niepłodności, która zaczęła funkcjonować w naszej diecezji. Jest także bezpłatna gazeta „Chit” (Chrystus i Ty).

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę Kubuj z Helenowa. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 9 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.