Ogłoszenia – Czerwiec 2017

Powrót do listy ogłoszeń

25 czerwca – 12 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 zapraszam na spotkanie radnych parafialnych, aby podjąć decyzję w sprawie remontu dzwonnicy i osuszenia fundamentów kościoła. Dziękuję za ofiary na tacę przeznaczone na ten cel. Jest nowy grafik na lipiec dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii. Zapraszam o 15.00 mężczyzn na spotkanie, aby rozmawiać o dojrzałej wierze i życiu według zasad Ewangelii.

2. W czwartek uroczystość odpustowa świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej  wspólnocie jest to ważne wydarzenie. Msza św. o 9.00, suma o 12.00 i wieczorowa o 18.00. Uroczystą sumę odpustową będzie celebrował ks. Kanonik Henryk Drozdek, a Proboszcz  z Wyszkowa ks. Wojciech Zadrożny wygłosi homilię. Zachęcam do licznego udziału w Eucharystii i do skorzystania z sakramentu pokuty, aby uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Ofiary na tacę będą przeznaczone do dyspozycji Ojca świętego.

3. Pierwsza sobota lipca i Msza św. tylko rano o 7.30, a po niej Różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą lipca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna oraz zmianka tajemnic różańcowych.

5. Od 3 do 12 lipca będę na urlopie i w parafii zastąpi mnie ks. Kanonik Stanisław Abramczuk. W sytuacjach nie cierpiących zwłoki proszę zwracać się do dziekana ks. Krzysztofa Pawelca. Pragnę odwiedzić na Syberii kapłanów i parafie, gdzie posługiwałem przez wiele lat.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam: p. Albinę i Dariusza Wojtyńskich, p. Marię i Bronisława Sobiepanek oraz p. Hannę i Jana Tomkiewicz ze Świdna.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z ważnych wydarzeń diecezjalnych, comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca i informacja o nabożeństwach fatimskich w naszej parafii.

18 czerwca – 11 Niedziela zwykła

1. Jesteśmy wdzięczni misjonarzowi ks. Mieczysławowi Kłakowi za poszerzenie naszych horyzontów o działalności Kościoła na misjach i zapewniamy go o modlitwie. Niech Chrystus Pan umacnia i prowadzi to dzieło ewangelizacji w Brazylii. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę, które są naszą cegiełką w budowaniu kościoła na misjach. Ofiary do puszek po Mszy św. są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2. Z całego serca dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję druhom strażakom za asystę i czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu procesji, dziękuję scholii z p. Anetą na czele, dziękuję osobom, które niosły chorągwie i feretrony oraz ministrantom. To świadectwo wiary i hołd wdzięczności dla Chrystusa w Eucharystii. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała.

3. We wtorek i środę nie ma Mszy św. w naszej świątyni, ponieważ z dziećmi komunijnymi jesteśmy na pielgrzymce do Sokółki Białostockiej, Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd we wtorek o 6.00 rano z parkingu przed kościołem.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszam na Mszę św. o 18.00 i procesję eucharystyczną. Tradycyjnie także błogosławieństwo ziół i wianków.

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 18.00. Z racji uroczystości można w ten piątek spożywać pokarmy mięsne.

6. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00. Wieczorem o 19.00 na plebanii kolejna katecheza przed chrztem dziecka.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zapraszam radnych na spotkanie w sprawie remontu dzwonnicy i kościoła. Ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowe frontowej ściany naszej świątyni. Zapraszam także o 15.00 mężczyzn na spotkanie na plebanię.

8. Informuję, że uroczystość odpustowa św. Apostołów Piotra i Pawła będziemy obchodzić 29 czerwca. Uroczystą sumę o 12.00 będzie celebrował ks. Kanonik Henryk Drozdek, który przez 12 lat posługiwał w naszej parafii. Homilię wygłosi proboszcz z Wyszkowa ks. Wojciech Zadrożny.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględowka i na sobotę zapraszam: p. Zofię i Mieczysława Śledziewskich, p. Szymona Parola i p. Władysławę Zwierz. Dziękuję mieszkańcom Wyględówka za troskę o czystość kościoła i zapraszam w dalszej kolejności mieszkańców Świdna.

10. Zapraszam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację ze święceń kapłańskich w katedrze siedleckiej, o duchowości św. Brata Alberta oraz o niebezpieczeństwach, które kryją się w Internecie.

11 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust parafialny w Wiśniewie. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Zapraszam na 12.00 na uroczystą Eucharystię Prymicyjną, którą będzie celebrował Ks. Piotr Wróblewski. Na zakończenie zostanie udzielone prymicyjne błogosławieństwo, z którym łączy się odpust zupełny, pod warunkiem, że będziemy po spowiedzi, w stanie łaski uświęcającej i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka.

2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Wierzbna za posprzątanie skweru przed kościołem i ulic, po których będzie kroczyć Procesja Bożego Ciała. Pan Dariusz Wróblewski i Bartłomiej Chabiera solidnie wymyli chodniki wokół kościoła. Z serca: „Bóg zapłać!”

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo Fatimskie ulicami Wierzbna. Będziemy rozważać radosne tajemnice Różańca. Rozważania tajemnic będą w formie scenek. Proszę druhów strażaków o czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o 9.00 uroczysta procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy, jak co roku, o wykorzystanie w procesji wszystkich chorągwi i feretronów. Dziewczynki z młodszych klas zachęcam do sypania kwiatów. Niech nasz udział w procesji będzie wyznaniem wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Druhów strażaków zapraszam do asysty w procesji i kierowania ruchem drogowym.

5. Podczas oktawy Bożego Ciała serdecznie zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00 i organizowanie procesji wokół kościoła mieszkańców następujących miejscowości: w piątek, 16 czerwca – Helenów i Las Jaworski, w sobotę, 17 czerwca – Jaworek i Soboń, w niedzielę, 18 czerwca po sumie o 11.00 – Wierzbno, w poniedziałek, 19 czerwca – Janówek i Wyględówek, oraz w czwartek, 22 czerwca – Wólka i Świdno. 20 i 21 czerwca nie będzie Mszy św. i procesji, ponieważ z dziećmi komunijnymi jedziemy na pielgrzymkę do Sokółki Białostockiej, Świętej Lipki i do Gietrzwałdu.

6. Od najbliższej niedzieli i do końca września suma w niedziele będzie sprawowana o godz. 11.00. W najbliższą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Brazylii, ks. Mieczysława Kłaka, który wygłosi homilię i zbierze ofiary na tacę na budowę kościoła. Ofiarami do puszek 18 czerwca wspieramy KUL.

7. W sobotę 17 czerwca o 19.00 (na plebanii) katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy w letnie miesiące planują chrzest dziecka.

8. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wyględówka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Danutę i Janusza Stachowicz, p. Remigiusza Zalewskiego oraz p. Helenę Śledziewską.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o nowych kapłanach, którzy otrzymali wczoraj święcenia prezbiteratu, o zawierzeniu naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o wymowie uroczystej procesji Bożego Ciała. Jest także informacja o Jubileuszu ks. Kan. Stanisława Abramczuka w Wierzbnie.

4 czerwca – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres 50 dni od Triduum Paschalnego. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można dziś zyskać odpust zupełny. Dziś także Święto Dziękczynienia i ofiarami do puszek wspieramy budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Potem zmianka różańcowa. Zapraszam mieszkańców Wierzbna o 16.30 na nabożeństwo poświęcenia pól i modlitwę o dobre plony. Intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dołożyli starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

2. Serdecznie dziękuję za ofiary z ostatniej niedzieli w wysokości 1775 zł. Są one przeznaczone na remont dzwonnicy i ściany frontowej kościoła. Dziękuję dzieciom i rodzicom za radosny wieczór i wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka.

3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Eucharystia o godz. 18.00, a potem nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

6. Już 20 lat czekamy na kolejną uroczystość Mszy św. Prymicyjnej. W niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 ks. Piotr Wróblewski będzie sprawował w naszej świątyni pierwszą uroczystą Eucharystię, a na jej zakończenie udzieli Prymicyjnego błogosławieństwa. Dla parafian zostanie umieszczony duży telebim przed kościołem, a goście Prymicjanta będą zajmować miejsce w naszej świątyni.

7. W środę od godz. 10.00 sprzątamy skwer przed kościołem i ulice, po których przejdzie procesja Bożego Ciała i Ks. Prymicjant z domu rodzinnego do świątyni. Trzeba zamieść piasek z chodników i ulicy, zrobić porządek na skwerze. Zapraszam mieszkańców Wierzbna do pracy. Niech będzie to dowód naszej miłości do Chrystusa w Eucharystii. Proszę także o zrobienie wieńca, w którym dzieci przyprowadzą Ks. Prymicjanta. Potrzeba na sobotę od 14.00 kilku sprytnych mężczyzn do powieszenia dekoracji na ścianie frontowej kościoła.

8. Dziękuję rodzinom z Wyględowka za sprzątanie kościoła i w tym tygodniu zapraszam w piątek następujące osoby: p. Grażynę Kopeć, p. Jadwigę i Romana Milewskich oraz p. Danutę i Sławomira Kapitanowicz. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla ministrantów i próba asysty.

9. We wtorek 13 czerwca nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o 18.00. Proponuję również rozważania radosnych tajemnic różańcowych w formie scenek. Proszę chętnych, aby zgłosili się po mnie.

10. W końcu lipca, 26-28, możemy zorganizować pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Zainteresowani są proszeni o zgłoszenie się do zakrystii.

11. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o jubileuszu ks. Kan. Stanisława Abramczuka w Samogoszczy, o kulcie Serca Pana Jezusa, o służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej, a w dziale „Zdrowie” jak zapobiegać odleżynom.

Możliwość komentowania została wyłączona.