Ogłoszenia – Lipiec 2017

Powrót do listy ogłoszeń

30 lipca – 17 Niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję kierowcom za wsparcie zakupu środków lokomocji dla misjonarzy przez ofiary przy okazji błogosławieństwa pojazdów (812 zł). Dziękuję również za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na remont dzwonnicy i frontonu kościoła. Dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii jest grafik na sierpień.

2. W piątek mieszkańcy Helenowa sprzątali na cmentarzu i zostały wywiezione naturalne śmieci na kompostownik. Serdeczne „Bóg zapłać!” Zostały także naprawione rynny odprowadzające wodę z dachu świątyni.

3. We wtorek rozpoczynamy sierpień i zachęcam wszystkich do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Ks. Franciszek Blachnicki przypomina: „Abstynencja wyzwala drugiego człowieka poprzez solidarne stanięcie obok niego tam, gdzie chcemy go doprowadzić, czyli do Chrystusa”.

4. 2 sierpnia możemy uzyskać odpust „Porcjunkuli”. Jest on związany z maleńkim kościółkiem w Asyżu, z czasów św. Franciszka.

5. W czwartek 3 sierpnia będziemy gościć utrudzonych pielgrzymów z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki. Będziemy ich oczekiwać już od godz. 16.30. Serdecznie proszę o zrobienie pierogów z grzybami, z kapustą i z mięsem. Pragniemy ugościć  pielgrzymów kolacją, a w piątek o 7.00 rano śniadaniem. Proszę o zgłaszanie się woluntariuszy do pomocy. Dziękuję tym, którzy co roku zapraszają pielgrzymów do swoich domów, aby mogli odpocząć przed dalszą drogą. Niektórzy pielgrzymi nocują w szkole na sali gimnastycznej. Jeśli ktoś pragnie przyjąć pielgrzymów na nocleg, to proszę zgłosić do zakrystii, ponieważ kwatermistrz zawsze szuka takich życzliwych ludzi. Jeden z braci śp. Ryszarda Kubuj złożył ofiarę 200 zł dla ugoszczenia pielgrzymów. Serdeczne „Bóg zapłać!”

6. W sobotę o godz. 13.50 witamy w Wierzbnie Białostocką Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przybędzie około 150 pątników w trzech grupach. Zechcą u nas trochę odpocząć, posilić się i odmówić w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

7. 4 sierpnia o godz. 12.00 zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i komputerowego na parkingu przy kościele obok sklepu p. Romana Gogłozy. Najbliższy piątek to także pierwszy piątek sierpnia. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 (po wyjściu pielgrzymów) i wieczorem o 18.00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

9. W najbliższą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna oraz zmianka tajemnic różańcowych. W Grębkowie o 12.00 uroczysta suma odpustowa.

10.  Z serca dziękuję rodzinom ze Świdna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Elizę i Marka Bergiel, oraz p. Annę i Jacka Lipińskich. Dziękuję mieszkańcom Świdna za troskę o czystość kościoła i zapraszam mieszkańców Wólki.

11. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o wartości abstynencji i sposobach zerwania z nałogiem, o ćwiczeniach duchowych św. Ignacego Loyoli, oraz wywiad z nowym duszpasterzem młodzieży w naszej diecezji.

12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Kamil Łukasiak, kawaler z Sobonia i Monika Katarzyna Karczewska, panna zam. w Suchodole, par. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedź trzecia. Otoczmy narzeczonych modlitwami, aby stworzyli z Bożą pomocą szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

13. W gablocie przed kościołem jest informacja o możliwości bezpłatnego badania tomografii płuc, a na stoliku za ławkami kupony na bezpłatne badanie.

14. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Kubuj z Helenowa i śp. Janusza Laskowskiego z Janówka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 14 Mszy św. o zbawienie śp. Ryszarda i 12 Mszy św. o miłosierdzie Boże dla śp. Janusza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

23 lipca – 16 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary składane w czasie błogosławieństwa są przeznaczone na motocykle i samochody dla misjonarzy. W tym roku na pomoc czekają misjonarze z RPA, Kamerunu, Togo, Czadu, Ghany, Kuby, Ekwadoru, Boliwii, Peru, Wenezueli i Kazachstanu. Z serca dziękuję za wsparcie polskich misjonarzy w zdobywaniu środków transportu. Drodzy Kierowcy! Apeluję o rozwagę na drodze, aby szczęśliwie dojechać do celu podróży.

2. We wtorek święto św. Jakuba Apostoła. Msza św. o 7.30 i 18.00. Zapraszam.

3. W środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny i modlimy się za nasze babcie i dziadków. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

4. W środę zapisy na pielgrzymkę do grupy niebieskiej w Węgrowie na plebanii przy bazylice w godzinach od 8-10 i 16-18.00.

5. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont dzwonnicy i frontonu kościoła.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i chodnika wokół świątyni rodzinom ze Świdna i na sobotę zapraszam: p. Edytę i Daniela Chabiera, p. Anetę i Mariusza Bergier oraz p. Wandę i Alfreda Krasuskich.

7. Zachęcam w tym tygodniu do uporządkowania mogił naszych bliskich zmarłych, a także proszę oczyścić alejki, aby w sobotę wywieźć naturalne śmieci na kompostownik. Na sobotę zapraszam do segregacji i wywiezienia naturalnych śmieci na kompostownik mieszkańców Helenowa.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o modlitewnych kołach koronkowych, o sile Nowenny Pompejańskiej, o udzielaniu pierwszej pomocy osobom tonącym. Zapraszam do udziału w konkursach z okazji 200-leia naszej diecezji.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Kamil Łukasiak, kawaler z Sobonia i Monika Katarzyna Karczewska, panna zam. w Suchodole, par. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedź druga. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby stworzyli z Bożą pomocą szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

16 lipca – 15 Niedziela zwykła

1. Przekazuję gorące pozdrowienia od katolików z Syberii i z którymi miałem możliwość spotkać się w ostatnim czasie. Oprócz wierzących w parafii w Iszymie, to także katolickie wspólnoty w Pleszkowo, Ogniowo, Kazance, Wikułowo, Bolszoje Sarokino, Gałyszmanowo i w Omutinkie. Odwiedziłem także parafię w Tiumieni i w Tobolsku. Katolicy na Syberii proszą nas o modlitwę, aby mogli wzrastać w wierze i przekazać chrześcijańskie zasady dzieciom i młodzieży.

2. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. W Oleksinie – dziś uroczystość odpustowa.

3. W najbliższą niedzielę z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na misjonarzy, aby mogli otrzymać samochody i motocykle konieczne dla posługi misyjnej.

4. Wkrótce wyruszą piesze pielgrzymki do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze. Mam nadzieję, że i z naszej parafii znajdą się osoby gotowe podjąć się trudu pielgrzymowania, aby zawierzyć Maryi swoje osobiste sprawy i modlić się w intencji naszej parafii. Na stoliku za ławkami leżą karty uczestnictwa w duchowej pielgrzymce. Jak w ubiegłych latach pragniemy gościnnie przyjąć 3 i 4 sierpnia pielgrzymów z Pielgrzymki Białostockiej, a następnie pielgrzymów na rowerach. Proszę o przygotowanie pierogów z grzybami. Niech to będzie naszą dobrą tradycją.

5. Informuję, że w niedzielę 20 sierpnia odbędą się u nas Dożynki Parafialne i proszę o przygotowanie wieńców, które są znakiem naszej wdzięczności Panu Bogu za tegoroczne plony.

6. Serdecznie dziękuję rodzinom ze Świdna za troskę o czystość kościoła i zapraszam na sobotę: p. Halinę i Krzysztofa Chabiera, p. Leszka Kodyma oraz p. Ewę i Dariusza Bergier.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Kamil Łukasiak, kawaler z Sobonia i Monika Katarzyna Karczewska, panna zam. w Suchodole, par. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby stworzyli z Bożą pomocą szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o przygotowaniach do Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, o szkaplerzu i obietnicach z nim związanych oraz świadectwo jak Pan Bóg uratował pewną rodzinę.

9 lipca – 14 Niedziela zwykła

1. W najbliższą środę zapraszam na Mszę św. o 18.00, a potem Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy rozważać część bolesną Różańca.

2. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom ze Świdna i na sobotę zapraszam: p. Józefa Sobiepanek, p. Annę i Rafała Jasińskich oraz p. Mariannę i Włodzimierza Jasińskich.

3. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Jest wiele ciekawych artykułów.

4. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zenona Orzechowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

2 lipca – 13 Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. W Kodniu jest obchodzony Diecezjalny Dzień Chorego. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno chrześcijańskiego życia. Ofiarami do puszek wspieramy ks. Jarosława Dziedzica misjonarza w Boliwii i jego posługę.

2. Dziękuję za ofiary na tacę na prace remontowe w wysokości 2177 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

3. W tym tygodniu w naszej świątyni Msza św. we wtorek o 18.00 i w pierwszy piątek, wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa spowiedź od 17.30, a potem Eucharystia.

4. W najbliższą niedzielę ks. Kanonik Stanisław Abramczuk będzie sprawował Mszę św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Ja na Syberii odprawię Mszę św. za parafian.

5. Ufam, że 12 lipca szczęśliwie powrócę do Polski i wspólnie 13 lipca, po Msz św. o 18.00 zorganizujemy nabożeństwo fatimskie wokół kościoła i na terenie cmentarza.

6. Dziękuję rodzinom ze Świdna za troskę o czystość w kościele i na sobotę zapraszam: p. Mariana Drabarka, p. Mieczysława Grabowskiego oraz p. Ewę i Zenona Łabarzewskich.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak można mądrze pomagać uchodźcom, co mówi kościół o ekologii, kiedy pojedziemy autostradą A2 do Białej Podlaskiej i inne ciekawe informacje.

Komentarze są wyłączone.