Ogłoszenia – Sierpień 2017

Powrót do listy ogłoszeń

27 sierpnia – 21 Niedziela zwykła

1. Z serca dziękuję za przygotowanie wieńców dożynkowych na nasze Parafialne Dziękczynienie za Plony. Dziękuję p. Marii Patoka i p. Waldemarowi Gąsiorowskiemu za podjęcie zadania starosty dożynek, a p. Rafałowi Okrzei za zorganizowanie konnej przejażdżki.

2. Dziś ofiarami do puszek po każdej Mszy św. wspieramy rodziny w północno-zachodniej Polsce, które ucierpiały z powodu huraganu. Jest grafik na wrzesień dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii.

3. W piątek 1 września i modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy św. o 7.30 i 18.00. Zapraszam na spowiedź pół godziny przede Mszą św. Od godz. 9.00 odwiedzam ludzi chorych.

4. Pierwsza sobota miesiąca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcam dzieci do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Będę w konfesjonale już od godz. 17.00.

5. Planuję w najbliższym czasie wyłożyć kostką wjazd na plebanię, aby było estetycznie i praktycznie.

6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Edwarda Grabowskiego, p. Bożenę i Stefana Chabiera oraz p. Lidię Teresę Chabiera z Wólki

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy poruszające świadectwo kapłana, ważne informację dla korzystających z programu 500+ oraz materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

20 sierpnia – 20 Niedziela zwykła

1. W naszej wspólnocie przeżywamy Dożynki Parafialne. Z całego serca dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i urodzaje. Widzimy Boże błogosławieństwo w ciężkiej pracy rolników i w tym, że naszą okolicę omijają gwałtowne nawałnice i wichury. Serdecznie dziękuję za przygotowane wieńce dożynkowe. Na Eucharystii o godz. 11.00 zaniesiemy Ojcu niebieskiemu dziękczynienie za dobry urodzaj, a po niej w uroczystej procesji przeniesiemy do ołtarza polowego. Tam będzie prezentacja wieńców, konkurs wiedzy o sołtysach i koncert zespołu Divers z Grębkowa.

2. Dziś o 19.00 na plebanii spotkanie Młodzieżowego Zespołu Charytatywnego. Zapraszam także tych, kto chciałby się włączyć w posługę ludziom potrzebującym.

3. Od jutra do soboty jestem na Oazie Ewangelizacyjnej Rodzin w Bobrownikach. W parafii zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczuk.

4. W sobotę uroczystość  Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

5. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na remont ściany frontowej kościoła i dzwonnicy. A ofiarami do puszek wesprzemy poszkodowanych mieszkańców, których ostatnio nawiedziła wichura w północno-zachodniej Polsce.

6. Dziękuję rodzinom z Wólki za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Małgorzatę i Jacka Duszak, p. Halinę Polkowską oraz p. Renatę i Jarosława Łabarzewskich.

7.  Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o sztuce rozwiązywania konfliktów, o posłudze misjonarza ks. Tomasza Grzyba w Boliwii oraz relację z uroczystości jubileuszowych w Kodniu.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wandę Halinę Milewską z Wierzbna. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 14 Mszy św. Pierwsza Msza św. jutro o 7.30 w 7 dzień po śmierci. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

13 sierpnia – 19 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Zapraszam po Mszy o godz. 18.00 wszystkich na nabożeństwo Fatimskie ulicami Wierzbna. Rozważając tajemnice światła będziemy modlić się o jedność w naszym polskim narodzie i o Boże błogosławieństwo w rodzinach.

2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: o 9.00, 11.00 i 18.00.

3. W niedzielę 20 sierpnia na Eucharystii o godz. 11.00 – Dożynki Parafialne jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Serdecznie proszę każdą miejscowość o przygotowanie wieńców dożynkowych. Po uroczystej Eucharystii prezentacja wieńców i konkurs o sołtysach i naszych miejscowościach. Uczestnicy konkursu, jako nagrodę, mają ufundowaną wycieczkę. Szczegóły niech będą niespodzianką i atrakcją w naszych dożynkach.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wólki i na sobotę zapraszam: p. Teresę i Zbigniewa Bzoch, p. Grażynę i Mariana Wojtyńskich oraz p. Katarzynę i Grzegorza Wojtyńskich z Wólki.

5. Wczoraj w naszej świątyni zawarli małżeństwo Joanna i Patrick Heiner z Munchen. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i szczęścia w budowaniu rodziny na chrześcijańskich wartościach.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Polecamy bogatą fotogalerię z trasy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, przeczytamy o Rycerstwie Niepokalanej, Wniebowzięciu NMP oraz świadectwa młodych małżonków.

7. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Szymona Parola z Wyględówka. Będzie sprawowanych 17 Mszy św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

6 sierpnia – Przemienienie Pańskie

1. Święto Przemienienia Pańskiego odsłania prawdę, że Chrystus Pan jest prawdziwym Synem Bożym i Zbawicielem. W każdej Eucharystii Pan przychodzi na ołtarz pod postacią Chleba i Wina, aby umacniać nasza wiarę i napełniać nas Łaską Bożą. Z racji pierwszej niedzieli po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna oraz zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek dziś wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.  Dziś w Grębkowie o 12.00 – uroczysta suma odpustowa.

2. Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg do swojego domu. Serdecznie dziękuję tym, którzy pomagali przygotować kolację i śniadanie dla pielgrzymów z Pieszej Białostockiej Pielgrzymki. Dziękuje za wędlinę p. Popowskim z Wierzbna i za kiełbasę – p. Wiechowskim z Sulk. Pielgrzymi są bardzo wdzięczni za wspaniałe pierogi: R. Szymańskich i Jaworowskich z Wierzbna, p. Jolancie Olędzkiej i R. Brzuszkiewicz z Jaworka, R. Aleksandrowicz i Matusik oraz R. Leszczyńskich z Lasu Jaworskiego, p. Czesławie Milewskiej z Wyględówka, p. Barbarze Krzyżanowskiej z Wierzbna, p. Ewie Kołak z kuzynkami, R. Jasińskich ze Świdna, p. Hannie Tomkiewicz, p. Zofii Krzyżanowskiej i Małgorzacie Wąsowskiej z Cierpiąt, R. Jaworskich z Adamowa, R. Gąsiorowskich z Janówka, p. Teresie Leszczyńskiej, Alinie Salach i Elżbiecie Kubuj z Helenowa, p. Agnieszce Mróz z Cierpiąt i p. Danucie Kapitanowicz z Wyględowka, znajomym z Białej Podlaskiej oraz p. Mirosławowi Jachimowiczowi za pieczarki (10 skrzynek). Dziękuję za pomidory i ogórki p. Aleksandrowiczom z Lasu Jaworskiego, p. Komorowskim i p. Gąsiorowskim z Janówka. Dziękuję za ciasto: p. Joli Olędzkiej, p. Krystynie Gogłozie i p. Małgorzacie Malinowskiej.  Z serca dziękuję za pieczywo piekarni w Broszkowie i w Bielanach oraz p. Gromulskiej z Dobrego. Wspólnymi siłami udało się posłużyć i nakarmić utrudzonych pielgrzymów. Chwała Panu.

3. Dziękuję za ofiary na tacę (2 642 zł) z ubiegłej niedzieli na remont frontonu kościoła.

4. W czwartek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika. Eucharystia o 18.00.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za dzieci, a po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo Fatimskie ulicami Wierzbna. Zapraszam do wzięcia udziału w scenkach przedstawiających tajemnice światła. Druhów strażaków proszę o czuwanie nad przemarszem i kierowanie ruchem.

6. Serdecznie proszę o przygotowanie wieńców z każdej miejscowości na Dożynki Parafialne w niedzielę 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Świdna i na sobotę zapraszam: p. Zofię i Tadeusza Jabłońskich, p. Wojciecha Kruszewskiego oraz p. Jolantę Bzoch z Wólki.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o św. Janie Vianneyu, o Bogu Ojcu i Jego obecności w życiu każdego z nas, a także o etapach wychodzenia z choroby alkoholowej.

Możliwość komentowania została wyłączona.