Ogłoszenia – Wrzesień 2017

Powrót do listy ogłoszeń

24 września – 25 Niedziela zwykła

1. Dziękuję misjonarzowi ks. Jarosławowi Dziedzicowi za odwiedziny w Wierzbnie i wygłoszone słowo Boże. Przeżywamy w naszej Ojczyźnie Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chcemy dziękować Panu Bogu za Narodowy Kongres Trzeźwości, a także prosić by zaowocował trzeźwością wszystkich Polaków. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wzruszające świadectwo życia Magdy i Grzegorza Wojdatów. Możemy dużo zrobić, aby w rodzinach naszej parafii panowała radość, trzeźwość i miłość. Dziękuję za ofiary na tacę, które dziś są przeznaczone na remont frontonu kościoła i dzwonnicy.

2. Od czwartku do soboty szczególne dni modlitwy, tzw. 40-godzinne Nabożeństwo. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie czeka na nas i czas, poświęcony  na modlitwę będzie czasem błogosławionym. Zawierzmy Panu nasze rodziny, dzieci i młodzież, ludzi chorych i starszych, problemy z osobami uzależnionymi od alkoholu. Módlmy się też w intencji naszej Ojczyzny, by naród Polski był wierny chrześcijańskiemu dziedzictwu.

3. W piątek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszam na Eucharystię o 7.15 i 18.00.

4. Od najbliższej niedzieli Suma będzie sprawowana o godz. 12.00, a Msza wieczorowa w niedzielę i święta o godz. 17.00. W październiku zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie po Mszy o 17.00 i w niedzielę przed sumą o 11.30. Dla dzieci i młodzieży będzie konkurs aktywności.

5. W niedzielę 1 października na godz. 9.00 z okazji Dnia Seniora zapraszam szanownych Babcie i Dziadków na uroczystą Eucharystię, a potem na program słowno-muzyczny. Cieszę się, że mamy woluntariuszy, gotowych pomagać ludziom chorym, starszym i samotnym.

6. Ofiary na tacę w najbliższą niedzielę będą przeznaczone na Caritas naszej diecezji. Po Mszy św. ministranci będą także rozprowadzać cegiełki na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Zachęcam do uczestnictwa w Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina. Szczegóły w gablocie przy kościele.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Świdna za sprzątanie na cmentarzu. Zostały wywiezione śmieci na kompostownik i oczyszczona alejka przy parkanie. Ponawiam prośbę, abyśmy segregowali śmieci: plastyki wrzucamy do żółtych worków, a szkło do białych.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Jolantę i Andrzeja Barcz, Marzenę Chmielewską i Wiesława Kujawa oraz p. Romana Redek z Sobonia.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o szczegółach akcji „Różaniec na granicach”, o szansach wyjścia z nałogu pijaństwa, o jubileuszu OSP w Grębkowie. Znajdziemy także list starostów do pani premier w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń.

17 września – 24 Niedziela zwykła

1. Jesteśmy wdzięczni ks. Kanonikowi Stanisławowi Abramczukowi za jego posługę w naszej wspólnocie, za jego uśmiech i dobroć. Niech św. Stanisław Kostka, wyprasza naszemu Solenizantowi długie lata życia w zdrowiu i radości, abyśmy wspólnie kroczyli drogą ku świętości.

2. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla woluntariuszy w celu przygotowania Dnia Seniora. Z serca dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i za zaangażowanie w Nabożeństwo Fatimskie.

3. Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam na 16.00 dzieci i młodzież na ognisko i zabawy sportowe na boisko za plebanią, a o 18.00 będziemy wspólnie uczestniczyć w uroczystej Eucharystii w intencji dzieci i młodzieży.

4. W piątek uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Siedlcach. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

5. W dniach 21-23 września odbędzie się w Warszawie Narodowy Kongres Trzeźwości w celu promocji trzeźwości i abstynencji. Polska potrzebuje odnowy moralnej i mobilizacji do autentycznej troski o trzeźwość wszystkich rodaków. W Polsce ponad 3 mln Polaków pije alkohol ryzykownie i szkodliwie.

6. W najbliższą niedzielę będziemy gościć małżonków Magdę i Grzegorza Wojdatów, którzy na Mszy św. o 9.00 i 12.00 dadzą świadectwo, jak z Bożą pomocą wyrwali się z sideł pijaństwa i jak obecnie pomagają innym w drodze do trzeźwości. Ofiary na tacę w niedzielę 24 września są przeznaczone na remont frontonu kościoła i dzwonnicy.

7. Informuję, że w dniach 28-30 września będziemy przeżywali 40-godzinne Nabożeństwo. Serdecznie proszę tak zaplanować swoje obowiązki, aby mieć czas dla Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

8. W piątek od godz. 10.00 zapraszam mieszkańców Świdna do segregacji i wywiezienia śmieci na kompostownik. Postaramy się także oczyścić alejkę z trawy.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Kazimierzowi i Markowi Madziarowi, a na sobotę zapraszam: p. Agnieszkę i Andrzeja Chabiera, p. Czesławę i Stanisława Smolińskich oraz p. Halinę i Eugeniusza Szatkowskich z Sobonia

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy  dziękczynieniu za tegoroczne plony w Woli Gułowskiej, jak dieta św. Hildegardy skutecznie zmienia życie, o formacji w Szkole Liturgicznej oraz o odkryciach archeologicznych w naszym regionie.

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henrykę Kołak i śp. Karola Kujawę. Z ofiar zebranych na pogrzebnie będzie sprawowanych 13 Mszy św. o zbawienie śp. Henryki Kołak i 12 Mszy o łaskę nieba dla śp. Karola Kujawy. Wczoraj odszedł po nagrodę do Pana śp. Andrzej Szymański z Wierzbna. Pogrzeb we wtorek o 14.30. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

10 września – 23 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Po obiedzie wyjeżdżam na rekolekcje dla kapelanów straży pożarnej do Biskupina. W parafii zastąpi mnie ks. Kanonik Stanisław Abramczuk.

2. W poniedziałek i wtorek Mszy św. wieczorowej nie będzie.

3. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża św. i Msza św. o godz. 18.00.

4. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Zapraszam na Eucharystię o 18.00, a po niej nabożeństwo Fatimskie ulicami Wierzbna. Proszę o zabranie lampionów, a druhów strażaków o kierowanie ruchem i czuwanie nad bezpieczeństwem naszego przemarszu.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla zespołu charytatywnego. Celem przygotowanie spotkania dla ludzi starszych z okazji Dnia Seniora.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o sile modlitwy różańcowej w akcji „Różaniec do Granic”, o wychowaniu młodzieży i czym naprawdę jest męstwo. Są także rady jak walczyć z alergią pokarmową u dzieci.

7. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wólki za troskę o czystość kościoła i na sobotę zapraszam do sprzątania następujące rodziny z Sobonia: p. Elżbieta i Paweł Smolarscy, p. Agnieszka i Krzysztof Abramowscy oraz p. Kazimierz Madziar.

8. Pan powołał do wieczności sp. Krystynę Dudek z Wierzbna. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.30 – różaniec, a potem Eucharystia. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

3 września – 22 Niedziela zwykła

1. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po sumie procesja eucharystyczna wokół świątyni i zmianka tajemnic różańcowych. Tradycyjnie ofiarami do puszek wspieramy misje w Boliwii i misjonarza ks. Jarosława Dziedzica. Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont frontonu kościoła (1526 zł) i dla ludzi dotkniętych nawałnicą w północno-zachodniej Polsce (1762 zł). Dobrze, że potrafimy być solidarni i chętni pomóc innym w biedzie.

2. Dziękuję rodzicom, którzy zachęcili w sobotę dzieci i młodzież do spowiedzi, aby w łasce uświęcającej i przyjaźni z Chrystusem rozpoczynali nowy rok szkolny.

3. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam na uroczystą Eucharystię o godz. 8.00 rodziców z dziećmi, młodzież, nauczycieli i wychowawców, aby modlić się o Boże błogosławieństwo  i chęci do nauki. Dyrekcja szkoły prosi, aby uczniowie wzięli obuwie na zmianę.

4. W czwartek o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych do służby Bożej w kapłaństwie i życia konsekrowanego. Potem o 18.00 Eucharystia.

5. W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i w naszej parafii dokonamy Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam na Eucharystię o 9.00 i 18.00.

6. Od niedzieli 10 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Informuję, że od 10 do 14 września będę na rekolekcjach kapelanów straży pożarnej w Biskupinie. W parafii zastąpi mnie ks. Kan. Stanisław Abramczuk.

7. Nabożeństwo Fatimskie będzie wyjątkowo w piątek 15 września we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Będziemy rozważać tajemnice bolesne różańca. Zachęcam dzieci i młodzież do zaangażowania się w przygotowanie scenek, przybliżających treść rozważanej tajemnicy.

8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Bernardę i Waleriana Kowalczyk, p. Mariannę i Alfreda Chabiera, p. Joannę i Roberta Cieniewskich oraz Danutę i Kazimierza Żelazowskich z Wólki. W następnej kolejności troskę o czystość kościoła przejmą mieszkańcy Sobonia.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”, który jest w dużej mierze poświęcony kultowi maryjnemu oraz o wychowaniu na przykładzie Maryi

Możliwość komentowania została wyłączona.