Ogłoszenia – Listopad 2017

Powrót do listy ogłoszeń

26 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zawierzamy Panu swoje życie, aby był królem naszych serc. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie wolontariuszy, a po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia Panu Jezusowi. O 13.30 w Świdnie przy krzyżu chcemy uczcić 150 r. urodzin ks. Tomasza Sobiepanka, który jako męczennik oddał swoje życie w obozie koncentracyjnym w Dachau. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i polecimy w modlitwie zmarłych z kartek wypominkowych ze Świdna, Wólki i Adamowa. Zachęcam do udziału we wspólnej modlitwie. Jest nowy grafik dla czytających Słowo Boże podczas Mszy św.

2. W czwartek św. Andrzeja Apostoła. Msza św. o 17.00 i 17.30.

3. Pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30, po niej nabożeństwo wynagradzające. Od 9.00 odwiedzam chorych, pragnących się wyspowiadać i przyjąć Chrystusa w Komunii św. Potem jeszcze Msza św. o 17.00

4. Najbliższa niedziela rozpoczyna Adwent, szczególny czas oczekiwania na spotkanie z Panem. Dla naszej wspólnoty rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, którym będzie przewodniczył ks. Andrzej Danieluk. Potrafi on świetnie głosić homilie. W niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone do dyspozycji ks. rekolekcjonisty. 4 i 5 grudnia (w poniedziałek i wtorek) dni spowiedzi, zapraszam na Mszę o godz. 10.00, 12.00 i 17.00. Uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć we Mszy św. o 12.00, jeśli rodzice podpiszą oświadczenie, że chcą aby ich dzieci skorzystały z rekolekcji.

5. W I Niedzielę Adwentu zachęcam do czynu miłości wobec bliźniego poprzez akcję Pomoc Rodzina – Rodzinie. Woluntariusze będą proponować po Mszy św. wylosowanie potrzebującej rodziny lub osób samotnych (bez podawania nazwiska). Przygotujemy dla nich paczkę (np. słodycze, środki higieniczne, upominek zrobiony własnoręcznie, opłatek i kartkę z życzeniami na Boże Narodzenie). Przed świętami wolontariusze dostarczą te paczki pod właściwy adres. Zawartość jednej paczki w granicach 100 zł.

6. W Adwencie zachęcam do licznego uczestnictwa w Roratach o godz. 7.00, a kwadrans wcześniej będziemy śpiewać godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP. Dla dzieci i młodzieży będzie konkurs aktywności.

7. Serdecznie dziękuję tym, kto wczoraj sprzątał świątynię i na sobotę zapraszam: p. Urszulę i Szczepana Tomkiewicz, p. Ewę i Adama Trzecińskich oraz p. Helenę Białousz z Wierzbna.

8. Planujemy po raz kolejny zorganizować Orszak Trzech Króli na 6 stycznia. Obecnie przyświeca hasło: Bóg jest dla wszystkich!

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o obronie życia nienarodzonym i projekcie ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, jak przezwyciężyć w sobie lęk, oraz o pogrzebie żołnierza AK Antoniego Dołęgi w Trzebieszowie.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Waldemara Witowskiego. Pogrzeb w poniedziałek, o 12.30 wyprowadzenie z domu i o 13.00 Msza św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

19 listopada – 33 Niedziela zwykła

1. Ojciec św. Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich, który jest obchodzony po raz pierwszy 19 listopada. Ks. Biskup Kazimierz Gurda kieruje do nas zaproszenie do włączenia się w konkretną pomoc potrzebującym. Po Mszy św. o 9.00 dla rodziców i dzieci klasy III katecheza w ramach przygotowań do I spowiedzi i Komunii św. Wieczorem po Mszy św. o 17.00 spotkanie wolontariuszy, aby zaplanować wigilię dla seniorów.

2. W najbliższy piątek przypada 150 r. urodzin Ks. Tomasza Sobiepanka. Zapraszam na Mszę św. w intencji parafian. Jestem  przekonany, że ks. Tomasz jest orędownikiem przed Bogiem dla całej wspólnoty parafialnej. W niedzielę 26 listopada o 13.30 w Świdnie przy krzyżu (nieopodal miejsca gdzie mieszkała rodzina Sobiepanków) modlitwa wspominkowa i koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców Świdna i Wólki.

3. W niedzielę za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont frontonu kościoła i dzwonnicy.

4. W sobotę 25 listopada od godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Wólki do wywiezienia naturalnych śmieci z cmentarza na kompostownik. Serdecznie proszę, aby przy składaniu na cmentarzu zeschłych kwiatów, wyjmować je z doniczek. Pan Piotr Piórek jutro zakręca wodę na zimę.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Marię i Ryszarda Kujawa, p. Jadwigę Kraśną, p. Agnieszkę i Andrzeja Michalczyk oraz Natalię i Piotra Kisiel.

6. Informuję, że Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu 3 grudnia. Poprowadzi je ks. Andrzej Danieluk z Garwolina. W poniedziałek i wtorek (4 i 5 grudnia) kapłani będą posługiwać w konfesjonałach. Gorąca prośba, byśmy tak zaplanowali czas, aby wszyscy mogli przez trzy dni uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o świętowaniu 99 r. Niepodległości w naszej diecezji, jak zawalczyć o niebo i o bł. Biskupie Grzegorzu Chomyszynie zamordowanym w 1945 r. przez NKWD.

8. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa Adam i Lidia Jachimowicz. Niech Chrystus Pan błogosławi im na dalsze lata życia.

12 listopada – 32 Niedziela zwykła

1. W Polsce obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Dziękuję za wspólną modlitwę w dniu wczorajszym w intencji Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie z gimnazjum przedstawili program artystyczny, który okazał się dobrą lekcją patriotyzmu. Gratuluję najbardziej wytrwałym, którzy wzięli udział w rajdzie rowerowym. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali swoje domy biało-czerwoną flagą.

3. Zapraszam na modlitwę za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach. W ciągu tygodnia 15 min przed Mszą św. o 17.00 modlimy się za zmarłych: w poniedziałek – kartki z Wierzbna cz.1, we wtorek – z Wierzbna cz. 2 i z Lasu Jaworskiego, w środę – z Janówka i Wyględówka, w czwartek – z Sobonia, Helenowa i z Cierpiąt, w piątek – ze Świdna, Wólki i Adamowa, w sobotę – z Jaworka i kartki bez adresu.

4. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie wolontariuszy. Serdecznie zapraszam.

5. W niedzielę 26 listopada po sumie o 13.30 przy krzyżu w Świdnie uczcimy 150 r. Urodzin ks. Tomasza Sobiepanka, który oddał swoje życie jako męczennik w Dachau.  Zachęcam do licznego udziału. Po modlitwie będzie można rozgrzać się przy ognisku gorącą herbatą.

6. Dziękuję rodzinom z Sobonia za troskę o czystość kościoła i placu przy świątyni. Teraz dyżur podejmują mieszkańcy Wierzbna. Na sobotę zapraszam: p. Teresę Szymańską, p. Annę i Krzysztofa Szymańskich oraz p. Katarzynę i Marcina Gryglas.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy zbliżającym się jubileuszu 200-lecia naszej diecezji, od czego zależy skuteczność naszych modlitw za zmarłych oraz o niezwykłej historii hospicjum w Wilnie. Dowiemy się także jak Polonia świętuje dzień 11 listopada.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Szymańskiego z Wierzbna. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 11 Mszy św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

5 listopada – 31 Niedziela zwykła

1. Dziś po sumie procesja na cmentarz i różaniec za zmarłych, aby wypraszać Boże Miłosierdzie dla dusz w czyśćcu cierpiących. Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii. Po sumie także zmianka różańcowa dla KRK w Wierzbnie.

2. Zachęcam wszystkich do modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad modlimy się 15 min przede Mszą św. w niedzielę i w dni powszednie przed Mszą wieczorową. Dodatkowo do środy włącznie różaniec za zmarłych na cmentarzu z czytaniem wypominek.

3. Dziękuję za ofiary na tacę 29 października na remont dzwonnicy i frontonu kościoła w wysokości 1820 zł i za ofiary na cmentarzu na utylizację plastykowych wieńców i wywóz śmieci w wysokości 2281 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

4. W sobotę 99 rocznica odzyskania niepodległości, święto narodowe. Zapraszam na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Potem młodzież z gimnazjum zaprezentuje program artystyczny i przejdziemy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, aby odśpiewać hymn Polski. Jeśli będzie dobra pogoda, czyli bez deszczu, to zachęcam do krótkiego rajdu na rowerach na terenie naszej gminy. Zakończymy na placu przy szkole, śpiewając przy ognisku patriotyczne pieśni. Z serca dziękuję p. Andrzejowi Chabierze za odnowienie pomnika marszałka J. Piłsudskiego.

5. W sobotę o 18.00 wyjazd z parkingu przy kościele na spektakl o ks. Stanisławie Brzózce „Ostatni buntownik 1865” w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w busie.

6. W najbliższą niedzielę Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

7. Serdecznie dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Reginę i Sławomira Tafil, p. Mieczysława i Tadeusza Dmowskich, p. Elżbietę i Sławomira Szczęsnych oraz p. Czesława Chmielewskiego.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Adam Jachimowicz i Lidia Jachimowicz z d. Rolecka, cywilnie związani, zam. w Wierzbnie. Zapowiedz trzecia. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

9. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa: Karolina Siwiak i Michał Marchelewicz. Niech Pan Jezus hojnie błogosławi Nowożeńcom na drodze życia małżeńskiego i rodzinnego.

10. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Węgrowie, serdecznie zaprasza wszystkich przedsiębiorców, na spotkanie informacyjne poświęcone Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu. Spotkania będą się odbywały w każdy wtorek listopada, pierwsze 7 listopada o godz. 10.00 w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Informacje w gablocie przed kościołem.

11. Zapraszam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci, dlaczego dzieci się kłócą i jak mądrze rozwiązywać spory, czym jest odpust całkowity i jak go osiągnąć oraz znajdziemy niezwykłą historię znanego hymnu „Boże, coś Polskę”.

Komentarze są wyłączone.