Ogłoszenia – Grudzień 2017

Powrót do listy ogłoszeń

31 grudnia – Święto Świętej Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa

1. Wczoraj mogliśmy uczestniczyć w przepięknym koncercie kolęd w wykonaniu Eleni. Dziś wpatrujemy się w Świętą Rodzinę z Nazaretu i prosimy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie opłatkowe dla radnych parafialnych, a po Mszy św. wieczornej o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne za kończący się 2017 rok. Jest grafik na styczeń dla osób czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

2. Jutro początek nowego roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Pokoju. Msza św. o 9.00, 12.00 i 17.00.

3. Pierwszy czwartek miesiąca, od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlimy się za powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a o 17.00 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

4. Pierwszy piątek miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Zachęcam do obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, pół godziny przede Mszą możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Msza św. o 7.30 i 17.00, a od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje katolickie. Wszystkich gorąco zachęcam do udziału w Orszku Trzech Króli. O godz. 13.00. początek przy pieczarkarni i rozpoczniemy budowanie radosnej wspólnoty Kościoła. Serdecznie zapraszamy gości z innych parafii. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Bóg jest dla wszystkich! Wszyscy do stajenki!” Proszę druhów strażaków o  kierowanie ruchem i czuwanie nad spokojnym przemarszem kolumny. Przy stajence wspólne kolędowanie i coś gorącego do zjedzenia.

6. Dziękuję za życzliwe przyjęcie podczas wizyt duszpasterskich. W tym tygodniu pragnę odwiedzić: w środę od godz. 9.00 mieszkańców Lasu Jaworskiego i Helenowa, a w piątek od 10.00 mieszkańców Wyględówka. Proszę o pojazd.

7.     Najbliższa niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego i oficjalnie kończy okres Narodzenia Pańskiego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych.

8. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Katarzynę i Małgorzatę Chabiera, p. Magdalenę i Marcina Szmankowskich oraz p. Danutę Szmankowską.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę Lipka z Jaworka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych siedem Mszy św. W czwartek o 14.00 pogrzeb śp. Krzysztofa Gersza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

24 grudnia – IV Niedziela Adwentu

1. Dziś 4 Niedziela Adwentu i równocześnie Wigilia Świat Narodzenia Pańskiego. Mszy św. o 17.00 dziś nie będzie. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wieczorem przy wieczerzy dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i wybaczamy nieporozumienia. Niech Nowonarodzony Jezus niesie pokój i miłość w nasze serca i rodziny. Zapraszamy o 23.30 na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii, a o północy na uroczystą Mszę św. zwaną Pasterką.

2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Oprócz Pasterki będzie jeszcze Msza św. o 10.00 i 12.00, a nie będzie Mszy św. o 17.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wspominamy św. Szczepana. Msza św. o 9.00, 12.00 i 17.00.

3. Serdecznie dziękuję tym, kto w piątek pomógł w dekoracji kościoła. Są parafianie na których można liczyć. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary na tacę na remont frontonu kościoła w wysokości 2014 zł.

4. Od czwartku rozpocznę wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Podczas tej wizyty chcę wnosić do każdego domu Boże błogosławieństwo i spotkać się w miarę możliwości ze wszystkimi domownikami. Ofiary składane przy okazji będą przeznaczone na remont frontonu kościoła. Aby otrzymać pozwolenie na prace remontowe musimy się wykazać, że mamy zebrane potrzebne środki materialne. Program wizyty duszpasterskiej następujący: w czwartek (28 grudnia) – Soboń, w piątek (29 grudnia) – Janówek, a w sobotę (30 grudnia) – Wierzbno (od pani Szymańskiej do Urzędu Gminy). Początek kolędy od 9.00.

5. W sobotę 30 grudnia o godz. 17.00 koncert kolęd w wykonaniu Eleni w kościele w Grębkowie. W imieniu ks. Dziekana serdecznie zapraszam.

6. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie opłatkowe dla radnych naszej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich radnych, aby budować wspólnotę. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę: p. Waldemara i Mariusza Dełbakowskich, p. Annę i Kazimierza Grabowskich oraz p. Teresę i Andrzeja Chabiera z Wierzbna.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak zdrowo przeżyć święta, jak powstają opłatki, a także o nawróceniu znanego aktora.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Durkę i śp. Mieczysława Leszczyńskiego. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 7 Mszy św. o zbawienie śp. Jerzego i 5 Mszy św. o łaskę nieba dla śp. Mieczysława. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

17 grudnia – III Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu według tradycji jest zwana Gaudete (niedzielą radości) i rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Radujemy się także z Jubileuszu p. Anety Miklaszewskiej, naszej organistki i życzymy jej wielu sił, pokoju serca i Bożego błogosławieństwa w posłudze w naszej wspólnocie i w życiu rodzinnym. Dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na remont frontonu kościoła.

2. Cieszymy się, że możemy tworzyć duchowa rodzinę z Szanownymi Seniorami. Po sumie Wigilia dla Seniorów w Szkole Podstawowej. Z serca dziękuję za zaangażowanie wolontariuszom, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Jaworku, pani wójt, p. dyrektorowi i nauczycielom Zespołu Szkół w Wierzbnie, paniom na kuchni i tym, którzy pomogli dojechać naszym Seniorom na Eucharystię i Wigilię.

3. Wyrażam wdzięczność tym, kto przygotował paczki „Rodzina-Rodzinie” w duchu chrześcijańskiej miłości, aby pomóc rodzinom mniej zamożnym. W środę postaramy się dostarczyć paczki do właściwych adresatów

4. Zapraszam na Roraty w poniedziałek, środę i sobotę o 7.00 rano. Chcemy razem z Maryją oczekiwać na Chrystusa.

5. W piątek od 13.00 dekorujemy kościół na święta Narodzenia Pańskiego. Gorąco proszę dorosłych i młodzież o zaangażowanie. O godz. 18.00 w sali konferencyjnej urzędu gminy ważna próba przed Orszakiem Trzech Króli.

6. W najbliższą niedzielę mamy Wigilię w gronie rodziny i bliskich. Msza św. o 9.00 i 12.00, a nie będzie Mszy św. o 17.00. Zaprośmy na wieczerzę wigilijną samotnych sąsiadów. Serdecznie zapraszam na Pasterkę o północy.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Wiesławę i Henryka Łukasiak, p. Annę i Mariusza Chabiera oraz p. Leszka i Wiesława Łukasiak z Wierzbna.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o inauguracji jubileuszu 200-lecia naszej diecezji, jak szukać ratunku za wstawiennictwem Matki Bożej oraz konkretne rady przy chorobie tarczycy.

10 grudnia – II Niedziela Adwentu

1. Dziś ofiarami do puszek wspieramy wspólnoty Kościoła na Wschodzie w byłych republikach sowieckich. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci oraz katecheza dla rodziców i dzieci przed Pierwszą spowiedzią i Komunią świętą. O 15.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy spotkanie organizacyjne Orszaku Trzech Króli. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie wolontariuszy na plebanii. Z serca dziękuję za modlitwę w mojej intencji.

2. Zapraszam w poniedziałek, środę i sobotę na Roraty o 7.00 rano. Kwadrans przede Mszą św. są śpiewane Godzinki ku czci NMP.

3. W tym tygodniu pragniemy z wolontariuszami odwiedzić Szanownych Seniorów, aby osobiście zaprosić na Wigilię dla Seniorów.

4. W najbliższą niedzielę, 17 grudnia, chcemy w gronie naszych Seniorów oraz ludzi chorych i samotnych przeżyć spotkanie wigilijne. Zapraszam Babcie i Dziadków na uroczystą Mszę św. o 12.00, a potem autobusem przejedziemy do szkoły, gdzie będzie dalsza część świętowania: jasełka w wykonaniu uczniów klasy VII, dzielenie opłatkiem i kolędowanie, wizyta św. Mikołaja i skromny obiad. Chętnych parafian proszę o zaangażowanie w przygotowanie pierogów z grzybami, ciasta.

5. Ofiary na tacę w najbliższą niedzielę są przeznaczone na remont frontonu kościoła i dzwonnicy.

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam: p. Justynę i Przemysława Świderskich, p. Danutę i Franciszka Kowalczyk oraz p. Małgorzatę i Grzegorza Białousz.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy wywiad z ks. Wojciechem, który posługuje w Oziornom w Kazachstanie, Jak żyć, aby być szczęśliwym oraz o aplikacji na smartfony i konkursie, aby wygrać bilet na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Witolda Kuźma. Z ofiar zebranych na pogrzebie będą sprawowane 4 Msze św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

3 grudnia – I Niedziela Adwentu

1. Adwent rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a także kieruje serca wierzących ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Adwentowe. Dziękuję za ofiary dla rekolekcjonisty ks. Andrzeja Danieluka. Naszym zadaniem jest uczestniczyć przez trzy dni w naukach rekolekcyjnych i przystąpić do sakramentu pokuty. Jutro i we wtorek zapraszam na Mszę św. o 10.00, 12.00 i 17.00. Kapłani będą posługiwać w konfesjonałach. Uczniów naszej szkoły zapraszam na  Eucharystię o godz. 12.00, a rodziców proszę podpisać oświadczenie, że pragną, aby ich dzieci uczestniczyły w rekolekcjach.

2. Dziś pierwsza niedziela grudnia i po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na grudzień: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń. Dziękuję p. Krystynie Gogłozie za przygotowanie adwentowego wieńca.

3. Pomoc Rodzina – Rodzinie. Zachęcam do czynu miłości i przygotowania życzeń oraz paczki dla potrzebujących rodzin i samotnych osób. Wolontariusze będą po każdej Mszy św. przed kościołem proponować wylosowanie koperty z informacjami o konkretnej rodzinie. Paczki proszę dostarczyć do zakrystii do 18 grudnia.

4. Na bocznym ołtarzu  św. Michała są świece wigilijne: małe – po 5 zł, średnie – po 10 zł i duże – po 20 zł. Jest to cegiełka w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. W tym tygodniu w środę i w sobotę  o godz. 7.00 Roraty czyli Msze św. ku czci NMP. Kwadrans przed 7.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Nie zapomnijmy o przyniesieniu lampionów. Dla dzieci i młodzieży będzie konkurs aktywności z uczestnictwa w Roratach.

6. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Eucharystię o 9.00 i 17.00.

7. W najbliższą niedzielę ofiarami do puszek wspieramy Kościół Katolicki w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III. Proszę o obecność obojga rodziców. O godz. 15.00 w sali konferencyjnej urzędu gminy spotkanie organizacyjne Orszaku Trzech Króli.

8. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Jana Karaban, p. Małgorzatę Malinowską, p. Zdzisława Kornatko oraz p. Elżbietę Zajkowską.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy dlaczego Maryję nazywamy „Pełną Łaski”, jak rozumieć życie w sensie wielkiego adwentu. Znajdziemy informacje o kapłanach naszej diecezji, którzy złożyli życie w obronie Kościoła i ojczyzny.

10. Odszedł do wieczności śp. Stanisław Stachowicz z Wyględówka. Pogrzeb w poniedziałek o 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Komentarze są wyłączone.