Ogłoszenia – Styczeń 2018

Powrót do listy ogłoszeń

28 stycznia – 4 Niedziela zwykła

1. W piątek gościliśmy konserwatora zabytków i wiele pytań odnośnie remontu kościoła uległo rozjaśnieniu. Dziękuję za ofiary na tacę przeznaczone na remont kościoła.

2. Jest grafik na luty dla czytających słowo Boże podczas Mszy św. Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty: Aby ci, którzy mają władzę ekonomiczną, polityczną i duchową, nie ulegali pokusie korupcji.

3. Pierwszy czwartek miesiąca: o 7.30 – Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, a od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego oraz okazja do spowiedzi.

4. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszam na Eucharystię o 9.00 i 17.00. Przynosimy ze sobą gromnice. Ofiary na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Od 14.00 zapraszam młodzież i dorosłych, aby rozebrać choinki i szopkę. Od 10.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

5. Najbliższa niedziela jest pierwszą w miesiącu lutym. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie z radnymi parafialnymi na plebanii. Proszę o obecność wszystkich radnych, aby omówić sprawy remontowe kościoła i dzwonnicy. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wesprzemy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Krystynę i Piotra Piórek, p. Paulinę Rojek, p. Krystynę i Zdzisława Jaworowskich oraz p. Agnieszkę i Mirosława Jaworowskich.

7. Informuję, że w Grębkowie w dniach 17 i 24 lutego będą konferencje dla narzeczonych planujących w tym roku zawarcie Sakramentu Małżeństwa.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak ratować małżeństwo, skąd unici brali męstwo do przeciwstawiania się naciskom carskiej machiny oraz o różnych drogach powołania do służby w Kościele.

21 stycznia – 3 Niedziela zwykła

1. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie Babcie i Dziadków. Życzymy pokoju ducha, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na długie lata. Niech Wasze modlitwy wypraszają potrzebne łaski dla naszej parafii i całej Ojczyzny.

2. Dziś po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać cegiełki na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Zachęcam do kupowania cegiełek, ponieważ do końca czerwca musimy rozprowadzić wszystkie cegiełki na łączną kwotę ponad 3500 zł.

3. We wtorek wspomnienie Bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męczenników z Pratulina. Zapraszam na Eucharystię o 17.00.

4. W czwartek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

5. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.

6. Z serca dziękuję odgarnięcie śniegu wokół kościoła i na parkingu. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Zbigniewa i Eugeniusza Lisieckich, p. Marylę i Dariusza Walęckich oraz p. Barbarę i Witolda Piórek.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Polecam rozmowę z ks. biskupem Piotrem Sawczukiem o bł. Męczennikach z Pratulina, oraz wywiad z prof. Mieczysławem Rybą o bieżącej sytuacji w naszym kraju.

14 stycznia – 2 Niedziela zwykła

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą otaczamy tych, którzy znajdują się w bardzo trudnych warunkach na obczyźnie, często bez dachu nad głową. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

2. Jutro (15-22 stycznia) Ojciec św. Franciszek udaje się w pielgrzymkę apostolską do Chile i Peru. Pamiętajmy o papieżu w naszych modlitwach.

3. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła mnie mocą” (Wj 15,6).

4. W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Babci. Wyraźmy wdzięczność i serdeczność naszym Babciom i Dziadkom. Po każdej Mszy św. zachęcam do nabycia cegiełek na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Jest to nasz wkład w budowę domu, który będzie służył całej diecezji.

5. Dziękuję za życzliwość i gościnność podczas wizyt duszpasterskich. Zauważam, że bogactwem naszej parafii są osoby starsze, które swoimi modlitwami wypraszają wiele łask dla całej wspólnoty. Trochę za mało jest młodych małżeństw i chciałbym, aby więcej było chrztów w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za ofiary przeznaczone na remont kościoła. Łącznie została zebrana suma 16 550 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

6. W sobotę zapraszam mieszkańców Wierzbna do wywiezienia naturalnych śmieci na kompostownik. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Mieczysława Walęckiego, p. Karolinę i Cezarego Jachimowicz oraz p. Marię Szymańską.

7. Informuję, że w dniach 17 i 24 lutego odbędą się konferencje dla narzeczonych w Grębkowie. Początek spotkania o 10.00 w sali przy plebanii.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy obszerną galerię z Orszaków Trzech Króli, organizowanych w naszej diecezji, a także przeczytamy skąd się biorą choroby zatok oraz czym jest syndrom wypalenia zawodowego.

7 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy oficjalnie okres Narodzenia Pańskiego. Jest to także niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlatego po sumie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na styczeń: Aby chrześcijanie, a także inne mniejszości religijne w krajach azjatyckich, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

2. Wznoszę dziękczynienie Panu Bogu za wspaniałą pogodę w dniu wczorajszym i z serca dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie i organizację Orszaku Trzech Króli w naszej społeczności. Swoją wdzięczność wyrazili także księża, którzy czynnie wzięli udział w naszym świętowaniu. Dziękuję za przygotowanie dekoracji scen i za użyczenie przyczep, dziękuję aktorom młodszym i starszym, dziękuję za przygotowanie poczęstunku (bigos, zupa pieczarkowa, kiełbasa, ciasto), dziękuję za żywą szopkę. Bóg zapłać! druhom strażakom za asystę i czuwanie nad bezpieczeństwem całego orszaku. Warto wspólnie się natrudzić dla Bożej chwały.

3. Wczoraj przy okazji poświęcenia kredy i kadzidła zostało złożone dla misjonarza ks. Jarosława Dziedzica 624 zł. W jego imieniu wszystkim dziękuję. Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu kontynuuję wizytę duszpasterską i pragnę odwiedzić rodziny w następującym porządku: w poniedziałek – Jaworek, w środę – Świdno, w piątek – Wólkę i w sobotę – Wierzbno cz. II. Początek wizyty od godz. 9.00.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Alicję i Krzysztofa Twardowskich, p. Agnieszkę i Piotra Potrykus oraz p. Krystynę Walęcką z Wierzbna.

7. Zachęcam do lektury Nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy dlaczego ważne, aby rodzina modliła się wspólnie, ciekawe świadectwo kleryka z Gruzji i relację misjonarki świeckiej posługującej w Tanzanii.

Możliwość komentowania została wyłączona.