Ogłoszenia – Luty 2018

Powrót do listy ogłoszeń

25 luty – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś niedziela pomocy Kościołowi na misjach na całym świecie „Ad gentes”. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy i misjonarki, którzy poświęcają swoje życie głosząc Ewangelię, służąc z miłością często w bardzo trudnych warunkach. Z serca dziękuję za ofiary na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

2. Jest grafik na marzec dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

3. Pierwszy czwartek miesiąca i zachęcam od 16.00 do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. Rano o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

4. Od piątku do niedzieli (2- 4 marca) Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Dobrze przygotujmy się do Sakramentu pokuty i pojednania i zachęćmy tych, którzy mają opory, niech otworzą się na Boże Miłosierdzie. W piątek i w sobotę Msza św. z nauką rekolekcyjną o 10.00, 12.00 i 18.00. Kapłani będą służyć w konfesjonałach. W niedzielę ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność Rekolekcjoniście ks. Markowi Matusikowi.

5. Najbliższa niedziela jest też niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszej Sakramentu, o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich żali, a po sumie zmianka tajemnic różańcowych.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: p. Krystynę i Romana Gogłoza, p. Bogusława Tylusa oraz p. Hannę i Andrzeja Miklaszewskich.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Przemysław Sapryk, kawaler zam. w Żelazowie, par. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Monika Wąsowska, panna zam. w Wyględówku, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy dlaczego zły duch boi się postu, o trudach i radościach macierzyństwa opowiada matka trzynaściorga dzieci. Znajdziemy relację z pogrzebu śp. Ks. kanonika Stanisława Dadasa.

18 luty – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Z serca dziękuję wszystkim za modlitwę w intencji śp. Ks. Stanisława Dadasa. W piątek kilkadziesiąt osób z naszej parafii uczestniczyło w jego pogrzebie w Zwoli Poduchownej. W moim sercu utkwiły słowa, które ks. Stanisław wypowiedział do swego brata przed śmiercią, że: „życie jest piękne”. Starajmy się pięknie przeżywać każdy dzień życia. Dziś o 12.00 – Msza św. o szczęście wieczne dla ks. Stanisława Dadasa w 7 dzień, a 11 marca o 17.00 – Msza św. w 30 dzień po śmierci. Przez cały czerwiec będzie sprawowana Msza św. gregoriańska o nagrodę nieba dla ks. Stanisława Dadasa.

2. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu i przed sumą  (o 11.30) rozważamy Mękę Pańską w Gorzkich żalach. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Jubileusz naszej diecezji. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 16.30.

3. W czwartek święto Katedry św. Piotra.

4. W najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na remont elewacji kościoła i dzwonnicy, a ofiary do puszek na misje katolickie „Ad gentes”.

5. Zaplanujmy sobie czas, aby dobrze skorzystać z Rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi dla naszej parafii ks. Marek Matusik. Porządek będzie następujący: w piątek i w sobotę (2 i 3 marca) Msza św. o 10.00, 12.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. będzie specjalnie o 18.00, aby więcej osób mogło skorzystać z nauk rekolekcyjnych. W piątek i sobotę kapłani będą służyli w konfesjonałach.

6. Katechezy przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędą się 10 i 17 marca o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszam serdecznie.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Weronikę Patokę, p. Agnieszkę i Witolda Kujawa oraz p. Martę i Huberta Haładaj.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o darze rozumu i sposobie zdobywania go, o poście eucharystycznym a także o cudach w Lourdes.

11 luty – 6 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za dzieci oraz kolejna katecheza dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Jednocząc się ze wszystkimi chorymi w Lourdes zapraszam na Eucharystię o 12.00 osoby w podeszłym wieku i ciężko chorych, aby przez sakrament namaszczenia chorych Chrystus umocnił ich duchowo i fizycznie.

2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będzie obchodzony  pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem wolności”. Jest to czas modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

3. Środa Popielcowa oznacza rozpoczęcie Wielkiego Postu. Tego dnia zachowujemy post ścisły. Oznacza to że możemy przyjąć trzy posiłki bezmięsne, z których jeden można spożyć do sytości. Podczas Mszy św. błogosławieństwo i posypanie głów popiołem. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 17.00. Dzieci i młodzież z naszej szkoły mogą uczestniczyć we Mszy św. o 9.00, jeśli rodzice napiszą stosowne oświadczenie

4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30, a w niedziele przed sumą o 11.30 rozważamy mękę Pańską w Gorzkich żalach.  Dla dzieci będzie konkurs aktywności i układanka wielkopostna. Zachęcam wszystkich parafian do gorliwego uczestnictwa w tych nabożeństwach. Rekolekcje Wielkopostne dla nas poprowadzi ks. dr Marek Matusik w dniach 2- 4 marca.

5. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na Jubileusz naszej Diecezji.

6. Bardzo serdecznie dziękuję p. Wojciechowi Popowskiemu, p. Tadeuszowi Jabłońskiemu i p. Piotrowi Piórkowi za wywiezienie naturalnych śmieci z cmentarza na kompostownik. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Janinę i Waldemara Replin, p. Monikę i Daniela Replin oraz p. Ewę i Mariusza Replin.

7. Konferencje dla narzeczonych planujących w tym roku zawarcie Sakramentu Małżeństwa odbędą się w Grębkowie w trzy soboty: 17 i 24 lutego oraz 3 marca. Początek o godz. 10.00 w sali przy plebanii.

8. Katechezy przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędą się 10 i 17 marca o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszam serdecznie.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o uzdrowieniach w Lourdes za wstawiennictwem Maryi, o sakramencie namaszczenia chorych i o znaczeniu postanowień wielkopostnych.

4 luty – 5 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie z radnymi parafialnymi w sprawie inwestycji w bieżącym roku. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy ks. Jarosława Dziedzica, misjonarza z Boliwii.

2. Dziękuję za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli (1971 zł), przeznaczone na remont elewacji kościoła. Nie jest jeszcze oszacowany przybliżony koszt materiałów, które należy zastosować do prac renowacyjnych elewacji naszej świątyni i dzwonnicy, ale z pewnością będzie to kilkadziesiąt tysięcy złotych, a do tego jeszcze wynagrodzenie dla firmy, która tę pracę wykona.

3. W poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Zapraszam na Mszę św. o 7.30 oraz błogosławieństwo chleba i wody.

4. W najbliższą niedzielę  obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam na sumę o 12.00 ludzi w podeszłym wieku i chorych, aby mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie proszę by zainteresować się samotnymi i chorymi babciami, dziadkami i sąsiadami, przywieść ich do kościoła, aby Chrystus mógł ich umocnić i pokrzepić swą łaską. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za dzieci oraz katecheza dla rodziców i dzieci przed pierwszą spowiedzią i Komunią św.

5. Dziękuję tym, kto w piątek pomógł przy sprzątnięciu dekoracji bożonarodzeniowej. W sobotę zapraszam mieszkańców Wierzbna do segregacji śmieci na cmentarzu i wywiezienia naturalnych śmieci na kompostownik. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Irenę i Wojciecha Popowskich, p. Ewę Kołak, oraz p. Monikę i Karola Potrykus.

6. Zachęcam do wzięcia udziału w sobotę 24 lutego w III Kongresie Różańcowym w Radzyniu Podlaskim dla zelatorów i członków Kół Żywego Różańca. Wyjazd o 7.00 rano wraz z parafianami z Czerwonki i jest jeszcze 10 wolnych miejsc.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak skutecznie przyswajać wiedzę, o niebezpieczeństwie okultyzmu i jogi oraz jak odchudzać się z głową.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Sabinę Wąsowską z Jaworka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 7 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.