Ogłoszenia – Marzec 2018

Powrót do listy ogłoszeń

25 marca – Niedziela Palmowa

1. Dziś 50 rocznica śmierci Biskupa Ignacego Świrskiego, a wczoraj w katedrze siedleckiej został rozpoczęty jego proces beatyfikacyjny na poziomie diecezjalnym.

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Przed sumą nabożeństwo Gorzkich  żali i uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Jest grafik dla zespołu liturgicznego na kwiecień. Zapraszam do licznego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami Wierzbna. Początek w kościele o godz. 15.00 wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Helenów – 100 zł, Wyględówek – 320 zł, Janówek – 310 zł, Wólka – 180 zł, Świdno – 300 zł, Soboń – 390 zł i Wierzbno – 955 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

3. We wtorek od 15.00 zapraszam młodzież i dorosłych do dekoracji kościoła. We wtorek po Mszy św. o 18.00 spotkanie ministrantów, aby przygotować asystę na Triduum Paschalne. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i zapraszam w tym tygodniu w czwartek od 8.30 do sprzątanie kościoła przed świętami: p. Teresę i Waldemara Jachomowicz, p. Bożenę Chabiera, p. Wincentego Lisieckiego, p. Jolantę i Zbigniewa Wysiejewskich oraz p. Agnieszkę Durkę.

4. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Wczoraj Krzysztof Kołak i Janek Turek ukończyli odprowadzenie wody deszczowej i drenację wokół kościoła. Z serca dziękuję druhom strażakom za oczyszczenie rynien na kościele i plebanii.

5. W czwartek rozpoczynamy najważniejsze dni w roku kościelnym, tzw. Triduum Paschalne. Zapraszam w Wielki Czwartek na 18.00 na sprawowanie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, aby dziękować Chrystusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Obrzęd umycia nóg oznacza, że Kościół ma służyć z miłością. Taki przykład daje nam Pan Jezus.

6. Wielki Piątek Męki Pańskiej jest dniem pokuty i obowiązuje nas zachowanie ścisłego postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (można się najeść raz do syta). O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i pierwszy dzień nowenny, a o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary złożone podczas adoracji krzyża są przeznaczone na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zachęcam do prywatnej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 7.00 do 22.00. Porządek adoracji znajdziemy w gablocie przed kościołem.

7. Gorąco zapraszam na adorację w Wielki Piątek wg następującego porządku: 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VII, 14.00 – młodzież z Gimnazjum, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa – wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Świdna, 19.00 – mieszkańcy Sobonia, 20.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy), 21.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 22.00 zakończenie adoracji.

8. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie podobnie jak w Wielki Piątek. Zapraszam od 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, potem od 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VII, 14.00 – młodzież z Gimnazjum, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – ludzie chorzy i czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Świdna, 18.00 – mieszkańcy Sobonia, 19.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy), 22.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 23.00 zakończenie adoracji.

9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych wg tradycyjnej trasy: od 8.30 Wierzbno, potem Las Jaworski, Helenów, Jaworek, Janówek, Wyględówek, Wólka, Świdno i Soboń. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele i jeszcze poświęcenie pokarmów w Wierzbnie.

10. Wszystkich zapraszam na godz. 20.00 w Wielką Sobotę na uroczystą Wigilię Paschalną, która jest świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Zabierzmy ze sobą świece. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 uroczysta Rezurekcja w intencji parafian i gości. Zapraszam druhów strażaków z OSP Wierzbno i OSP Jaworek do trzymania straży przy grobie, honorowej asysty i czuwania nad procesją rezurekcyjną. Potem jeszcze Msza św. o 10.00 i 12.00. Podczas Mszy św. o 12.00 zostaną nagrodzone dzieci, które gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. W niedzielę Zmartwychwstania będzie już Msz św. o godz. 18.00.

11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Szatkowski, kawaler z Ja- worka i Olga Bardakova, panna zam. w Warszawie, zapowiedz druga. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby stworzyli wierzącą chrześcijańską rodzinę.

12. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o rozpoczętym procesie beatyfikacyjnym bpa Ignacego Świrskiego, jak dobrze przygotować się do Triduum Paschalnego oraz o darze męstwa

13. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę Miszczak z Cierpiąt. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 13 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Jutro o 7.30 zapraszam na Mszę św. w 7 dzień po śmierci. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

18 marca – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Już V Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci i kolejna katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

2. Jutro Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam na Mszę św. o 7.30. Potem będę posługiwał w konfesjonale na rekolekcjach w Grębkowie.

3. W sobotę 24 marca w katedrze siedleckiej podczas Mszy św. o 12.00 uroczyste rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Biskupa Ignacego Świrskiego.

4. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa, upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy i początek Wielkiego Tygodnia. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Od przyszłej Niedzieli Msza św. wieczorowa będzie sprawowana o godz. 18.00.

5. W Niedzielę Palmową o 15.00 Droga Krzyżowa ulicami Wierzbna. Zapraszam druhów strażaków do warty honorowej i czuwania nad przemarszem kolumny, a mieszkańców wszystkich wiosek do licznego udziału we wspólnej modlitwie. Zapraszam do niesienia krzyża następujące grupy ludzi: z kościoła do I stacji – druhowie strażacy, do II stacji – siostry z kółek różańcowych w Wierzbnie, do III stacji – członkowie Domowego Kościoła, do IV stacji – dzieci komunijne z rodzicami, do V stacji – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, do VI stacji – mieszkańcy Helenowa, do VII stacji – mieszkańcy Jaworka, do VIII stacji – mieszkańcy Cierpiąt, do IX stacji – mieszkańcy Janówka, do X stacji – mieszkańcy Wyględówka, do XI stacji – mieszkańcy Wólki, do XII stacji – mieszkańcy Świdna, do XIII stacji – mieszkańcy Sobonia, do XIV stacji – mieszkańcy Wierzbna i do kościoła – młodzież gimnazjalna i ministranci. Niech to nabożeństwo Drogi Krzyżowej pomoże nam odkryć zbawczą wartość męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

6. W tym tygodniu zostały rozpoczęte prace przy kościele w celu odprowadzenia wody z rynien i drenacji. Druhów strażaków proszę o oczyszczenie rynien na kościele z liści, aby woda deszczowa swobodnie mogła odpływać.

7. Uczennica klasy II gimnazjum Paulina Koszewska godnie reprezentowała szkołę i dekanat grębkowski i zdobyła I miejsce na Etapie Rejonowym w Siedlcach w Diecezjalnym Konkursie Biblijnym. Gratulujemy!

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Paulinę i Artura Żaboklickich, p. Barbarę Jachimowicz oraz p. Lidię i Adama Jachimowicz.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Szatkowski, kawaler z Jaworka i Olga Bardakova, panna zam. w Warszawie, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby stworzyli wierzącą chrześcijańską rodzinę.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o ekstremalnej drodze krzyżowej, jak rozumieć wyrażenia „wynagradzać Panu Bogu” i „zadośćuczynić drugiemu człowiekowi” oraz czym jest bojaźń Boża.

11 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare pozwala na ozdabianie ołtarza kwiatami i można używać szat koloru różowego. Na bocznym ołtarzu są jeszcze baranki wielkanocne (po 5 zł) jako pomoc dla Caritas.

2. Do wtorku włącznie prowadzę rekolekcje wielkopostne w Wyszkowie i proszę o modlitwę, abym mógł stać się użytecznym narzędziem Ducha Świętego.

3. Zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny w środę o 17.30. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski co miesiąc do listopada będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i pomyślność dla Ojczyzny.

4. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W piątek na drogę Krzyżową o 15.30, a potem o 16.00 Msza św. W piątek spowiadam na rekolekcjach w Czerwonce, a w sobotę w Wiśniewie.

5. W sobotę o 19.00 kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem dziecka.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci oraz katecheza dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.

7. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła  i na sobotę zapraszam: p. Renatę i Mirosława Jachimowicz, p. Barbarę Krzyżanowską oraz p. Marię i Lecha Radzio.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Przemysław Sapryk, kawaler zam. w Żelazowie, par. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Monika Wąsowska, panna zam. w Wyględówku, zapowiedz trzecia. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o cudzie, przez wstawiennictwo św. Józefa, na czym polega prawdziwa pobożność, czy można wierzyć w sny oraz dlaczego znajomość historii swojego narodu jest bardzo ważna.

4 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Z całego serca dziękuję ks. kan. Markowi Matusikowi za przewodniczenie Rekolekcjom Wielkopostnym w naszej parafii, dziękuję kapłanom posługującym w konfesjonałach, dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ciasto i posługiwali na plebanii. Dziękuję za ofiary na tacę, które są naszą wdzięcznością dla ks. rekolekcjonisty.

2. Dziękuję także za modlitwę w mojej intencji z okazji Patrona św. Kazimierza Królewicza. Pozdrawiam wszystkich Kazimierzy w  naszej wspólnocie parafialnej.

3. Dziś pierwsza niedziela marca i przed sumą o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich żali. Po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa modlitwy na  marzec: Aby cały Kościół dostrzegł pilną potrzebę formacji do duchowego rozeznania na poziomie osobistym i wspólnotowym. Na ołtarzu św. Michała są do nabycia po 5 zł baranki wielkanocne. Jest to cegiełka pomocy dla diecezjalnej Caritas.

4. Dziękuję za ofiary z ostatniej niedzieli na remont elewacji kościoła i dzwonnicy w wysokości 2493 zł. Jest już inwestorski kosztorys na planowane prace na 254 000 zł. Złożyłem także wniosek o dofinansowanie do konserwatora wojewódzkiego.

5. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek o 17.30 Drogę Krzyżową prowadzą dzieci wraz z panią katechetką. Ja będę służył na rekolekcjach w Oleksinie i przyjadę na Mszę św. o 18.00.

6. Zapraszam rodziców dzieci i rodziców chrzestnych na katechezy przygotowujące do Sakramentu Chrztu świętego w sobotę 10 i 17 marca o godz. 19.00 na plebanię.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Teodozję Witowską, p. Sylwestra Maliszkiewicza, p. Annę i Cezarego Dudek oraz p. Marka Dudek.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Przemysław Sapryk, kawaler zam. w Żelazowie, par. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Monika Wąsowska, panna zam. w Wyględówku, zapowiedz druga. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły na Wielki Post, np. co daje rozważanie Męki Pańskiej, o siedmiu radach ojca Pio na temat spowiedzi i wiele innych.

Możliwość komentowania została wyłączona.