Ogłoszenia – Kwiecień 2018

Powrót do listy ogłoszeń

29 kwietnia – 5 Niedziela Wielkanocy

1. Już 5 Niedziela Wielkanocy. Dziś od 15.00 nabożeństwo poświęcenia pól w Lesie Jaworskim i Helenowie. Zapraszam do wspólnej modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w trudnej pracy rolników. Ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Jest grafik na maj dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony NMP. Zapraszam na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o 18.00 i w niedzielę 20 minut przed sumą. Dla dzieci będzie konkurs aktywności i majowa układanka. We wtorek wspomnienie  św. Józefa rzemieślnika, Msza św. o 9.00 i 18.00. Od 15.00 poświęcenie pól na Wólce i Świdnie, zakończone Eucharystią o Boże błogosławieństwo dla rolników.

3. Z całego serca zapraszam parafian i gości na Majówkę Patriotyczną w uroczystość NMP Królowej Polski. Rozpoczniemy uroczystą Eucharystią o godz. 11.00, następnie odsłonięcie pomnika, apel poległych i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu przedstawicieli każdej miejscowości naszej parafii. Chcemy zebranych ugościć  herbatą i ciastem. Liczę na pyszne ciasto z każdej miejscowości. W uroczystość NMP Królowej Polski Msza św. o 9.00, 11.00 i 18.00.

4. Bardzo serdecznie dziękuję p. Sławomirowi Zaboklickiemu za wykonanie masztu dla flagi, a p. Wołkiewiczowi za przygotowanie pamiątkowej tablicy, która będzie uroczyście odsłonięta 3 maja. Serdecznie dziękuję członkom Domowego Kościoła za posprzątanie skwerku przed kościołem.

5.     Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 – Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, a od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

6.     W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza i spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe oraz procesja eucharystyczna z okazji pierwszej niedzieli miesiąca. Ofiarami na tacę wesprzemy druhów strażaków z OSP Wierzbno.

7. Dziękuję p. Piotrowi Piórkowi za wykoszenie trawy w sadzie i przy organistówce. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna. Na sobotę zapraszam: p. Marię i Włodzimierza Komorowskich oraz p. Anetę i Rafała Miklaszewskich. Zapraszam także w sobotę mieszkańców Jaworka do segregacji śmieci na cmentarzu i wywiezieniu naturalnych odpadów na kompostownik.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy czym jest współczesny patriotyzm, o bł. Hannie Chrzanowskiej i o Dniu Rodzin w Parczewie.

9. Do Sakramentu Małżeństwa Michał Tomkiewicz, kawaler ze Świdna i Anna Rostek, panna ze Stoczka, parafia św. Stanisława biskupa i męczennika w Stoczku, zapowiedz druga. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli chrześcijańską rodzinę.

10. Wczoraj w naszej świątyni zawarli związek małżeński: Sylwia Obłoza i Karol Patoka oraz Olga Bardakova i Marcin Szatkowski. Życzymy Nowożeńcom, aby wzrastali w miłości i łasce Bożej.

22 kwietnia – 4 Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do życia konsekrowanego. Ofiary na tacę są przeznczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu.

2. Zapraszam 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski na Majówkę Patriotyczną. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, potem oficjalna część przy odsłonięciu tablicy w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, apel poległych i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu mieszkańców naszej parafii. Serdecznie proszę, aby z każdej miejscowości przygotować trzy ciasta. Są zaproszeni goście. To będzie nasze wspólne świętowanie i dziękczynienie za Ojczyznę. Dziś po każdej Mszy św. przedstawiciele poszczególnych miejscowości mogą z panią Anetą Miklaszewską zrobić próbę śpiewu pieśni patriotycznych.

3. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszam na Eucharystię o 18.00.

4. Z całego serca dziękuję p. Markowi Wielądkowi oraz mieszkańcom Janówka i Jaworka za solidną pracę przy odbijaniu opaski wokół kościoła. Informuję, że usunięcie betonowej opaski jest konieczne, aby usunąć wilgoć z fundamentów.

5. Dziękuję druhom strażakom za ułożenie kostki przy kamieniu, na którym wkrótce będzie pamiątkowa tablica, upamiętniająca setną rocznicę odzyskania niepodległości. Panu Witoldowi Kujawie dziękuję za przesunięcie kamienia.

6. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. 29 kwietnia rozpoczniemy nabożeństwo poświęcenia pól od Lasu Jaworskiego i Helenowa. Początek o godz. 15.00 i na zakończenie Mszą św. w Helenowie o Boże błogosławieństwo dla rolników i obfite urodzaje. We wtorek, 1 maja, od 15.00 poświęcenie pól na Wólce i w Świdnie, zakończone Eucharystią. W niedzielę, 6 maja, od 15.00 poświęcenie pól w Janówku i potem w Wyględówku. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Karol Patoka, kawaler zam. w Helenowie i Sylwia Obłoza, panna zam. w Helenowie, zapowiedz trzecia; Michał Tomkiewicz, kawaler ze Świdna i Anna Rostek, panna ze Stoczka, parafia św. Stanisława biskupa i męczennika w Stoczku, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli chrześcijańską rodzinę.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Jerzego Jaworowskiego, p. Zofię Kobylską oraz p. Mirosławę i Witolda Okrzeja

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak rozpoznać powołanie do służby Panu Bogu, jaką wizję świętości prezentuje papież Franciszek w najnowszej adhortacji oraz o Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości w Siedlcach.

10. Wczoraj  uczennica Paulina Koszewska w finale Biblijnego Konkursu Diecezji Siedleckiej osiągnęła wysokie 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

15 kwietnia – 3 Niedziela Wielkanocy

1. Dziś Niedziela Biblijna i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Po Mszy św. o 9.00 będziemy czytali List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Zapraszam na spotkanie o godz. 15.00 radnych i chętnych do zaangażowania w organizacji Majówki Patriotycznej (3 maja w święto Matki Bożej Królowej Polski).

2. Serdecznie dziękuję za obecność ks. proboszcza Andrzeja Kani, za słowo Boże oraz za ofiary złożone na budowę kościoła w Dęblinie.

3. We wtorek o godz. 8.00 Msza św. w intencji uczniów klasy III gimnazjum o światło Ducha Świętego w egzaminach i w wyborze dalszej szkoły. Zapraszam młodzież, nauczycieli i rodziców.

4. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu koło Siedlec.

5. Jutro i we wtorek od 8.30 zapraszam do pracy przy kościele mieszkańców Janówka. Trzeba będzie rozbić betonową opaskę wokół świątyni, aby potem osuszać fundamenty. Nad pracami czuwa p. Marek Wielądek.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Krzysztofa Miszczaka, p. Zbigniewa i Szczepana Staniszewskich, p. Danutę i Andrzeja Staniszewskich.

7. W sobotę 21 kwietnia w sanktuarium św. Józefa w Szpakach „Ojcowski Poligon Duchowy”. Początek  o 19.00. Zachęcam do wzięcia udziału. Program szczegółowy w gablocie przy kościele.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Karol Patoka, kawaler zam. w Helenowie i Sylwia Obłoza, panna zam. w Helenowie, zapowiedz druga. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli chrześcijańską rodzinę.

9. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa: Monika Wąsowska i Przemysław Sapryk. Życzmy Nowożeńcom obfitości łaski Bożej i błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o dramacie rolników z powodu ASF w relacji ks. Stanisława Chodźki, o sile słowa Bożego w Biblii oraz jak opowiedzieć się po stronie życia na przykładzie Bractwa Małych Stópek.

8 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do s. Faustyny Kowalskiej: „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego, i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani maja w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu moim” (Dz. 570). Dziś po sumie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci i katecheza dla rodziców i dzieci klasy III przed pierwszą spowiedzią i Komunią świętą.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Będziemy go przeżywać pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną.

3. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca ze względu na Wielki Tydzień. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00 i 18.30.

4. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku jestem na rekolekcjach kapłańskich w Opolu, ale będę przyjeżdżał na Mszę św. o 18.00.

5. W najbliższą niedzielą obchodzimy Niedzielę Biblijną i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Czas po Mszy św. od 10.00 do 12.00 będzie wspólnotowym czytaniem Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Zachęcam do uczestnictwa. Będziemy też gościć ks. Andrzeja Kanię, który wygłosi homilie i zbierze ofiary na budowę kościoła w Dęblinie.

6. Zapraszam radnych i wszystkich chętnych w niedzielę 15 kwietnia o 15.00 na spotkanie, aby podjąć ustalenia odnośnie Majówki Patriotycznej 3 maja i odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

7. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Elżbietę i Wincentego Chabiera, p. Mieczysławę Rychlik, p. Krystynę i Jana Kościesza oraz p. Annę i Mirosława Stankiewicz.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Karol Patoka, kawaler zam. w Helenowie i Sylwia Obłoza, panna zam. w Helenowie, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak rodziło się powołanie s. Faustyny, o rozumieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz jak nie dać się nabrać na niekorzystne umowy.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ewę Redek. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 13 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

1 kwietnia – Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego

1. Gościom i naszym Parafianom, życzę paschalnej radości, którą niesie zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i grzechem, życzę pokoju i entuzjazmu wiary, byśmy dzielili się Dobrą Nowiną, życzę wierności chrześcijańskim zasadom i wdzięczności Bogu za odzyskanie niepodległości Polski, że możemy żyć w wolnym Kraju. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

2. Wigilią Paschalną o godz. 20.00 rozpoczęliśmy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Całym sercem dziękuję zespołowi liturgicznemu, kantorom śpiewającym psalmy, druhom strażakom za wartę honorową przy Grobie Pańskim, asystę i obecność na procesji rezurekcyjnej. Dziękuję młodzieży i dorosłym za dekorację kościoła pod przewodnictwem pani Anety Miklaszewskiej, a pani Marii Komorowskiej za czyste obrusy. Wszystkim dziękuję za aktywne uczestnictwo w uroczystej Liturgii Triduum Paschalnego. Dziś na sumie nagrody dla dzieci za gorliwie uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszej niedzieli miesiąca i koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny i zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 18.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski, a ofiarami do puszek wesprzemy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii.

4. Wszystkie dni Oktawy Wielkanocy mają rangę uroczystości, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 9.00 w piątek odwiedzę chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

5. W najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas Diecezjalną. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz zmianka różańcowa dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

6. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 9.00 można będzie podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku za ławkami leżą gazety o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do ich wzięcia (bezpłatnie), ponieważ dużo możemy się dowiedzieć o obronie życia nienarodzonych.

7. W uroczystość NMP, Królowej Polski, czyli 3 maja, planujemy zorganizować Majówkę Patriotyczną, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Będzie odsłonięta pamiątkowa tablica na skwerze przed kościołem oraz koncert pieśni patriotycznych. Gorąco proszę, aby mieszkańcy każdej miejscowości naszej parafii przygotowali po 3 pieśni patriotyczne i do 15 kwietnia zgłosili jakie to utwory.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Szatkowski, kawaler z Ja- worka i Olga Bardakova, panna zam. w Warszawie, zapowiedz trzecia. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby stworzyli wierzącą chrześcijańską rodzinę.

9. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli na remont elewacji kościoła i dzwonnicy (było 3 074 zł). Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Mieczysławę i Bogdana Jachimowicz, p. Mariolę i Tomasza Jachimowicz, p. Wiolettę i Adama Florowskich oraz p. Arkadiusza Florowskiego.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, jak rozeznać wolę Bożą, co może być naszym „grobem” oraz jak nie przeoczyć spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Możliwość komentowania została wyłączona.