Ogłoszenia – Maj 2018

Powrót do listy ogłoszeń

27 maja – Urocz. Najświętszej Trójcy

1. Świętujemy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O 16.30 nabożeństwo po-święcenia pól w Wierzbnie, zakończone o 18.00 Eucharystią o błogosławieństwo dla mieszkańców Wierzbna i obfite plony. Ofiary na tacę są przeznaczone na re-mont elewacji świątyni i dzwonnicy. Jesteśmy zaproszeni do Kryp na Piknik Pa-triotyczny. Jest nowy grafik na czerwiec dla zespołu liturgicznego.

2. We wtorek zapraszam o 19.00 chętnych parafian i rodziców dzieci klasy IV do uprzątnięcia ulicy, którą w czwartek przejdzie procesja Bożego Ciała.

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na Eucharystii o godz. 9.00 dzieci klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Odnowią przyrzeczenia chrzcielne i wyrażą wdzięczność Panu Jezusowi za Jego miłość. Po Mszy św. o 9.00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy wg trady-cyjnej trasy. Niech ta procesja będzie dowodem naszej miłości do Chrystusa obecnego w Eucharystii. Zapraszam druhów strażaków do asysty w procesji i kierowa- nia ruchem drogowym. Proszę przygotować i zabrać na procesję wszystkie chorągwie, feretrony i obrazy. Dzieci komunijne zachęcam do sypania kwiatków, a ministrantów do przygotowania uroczystej asysty. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Sobonia, Jaworka i Wierzbna. Potem będzie jeszcze Msza św. o 12.00 i 18.00.

4. W czwartek na Mszę św. o 9.00 proszę, aby dzieci przyniosły majową układankę. Za gorliwość uczestnictwa w nabożeństwach majowych będą upominki.

5. Podczas oktawy Bożego Ciała serdecznie zapraszam na Eucharystię o 18.00 i organizowanie procesji wokół świątyni mieszkańców następujących miejscowości: w piątek 1 czerwca: Jaworek, a sobotę 2 czerwca – Wierzbno, w niedzielę po Mszy św. o 12.00 – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek 4 czerwca – Soboń, we wtorek 5 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 6 czerwca – Las Jaworski, Helenów i Cierpięta, a w czwartek na zakończenie oktawy – całą wspólnotę Parafialną. Tradycyjnie na zakończenie poświęcenie wianków.

6. W czerwcu zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie także sprawowana Msza św. gregoriańska o łaskę nieba dla ks. Stanisława Dadasa. W gablocie jest grafik, o której godzinie każdego dnia będzie Msza św. w intencji śp. ks. Stanisława. Wszyscy chcemy wyrazić modlitewną wdzięczność ks. Stanisławowi i powinniśmy licznie uczestniczyć w tej gregoriance. Kto może niech uczestniczy codziennie, a proponuję taki porządek, aby w poniedziałki byli szczególnie mieszkańcy Sobonia, we wtorki – mieszkańcy Adamowa, Świdna i Wólki, w środy – mieszkańcy Janówka i Wyględówka, w czwartki – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, Helenowa i Cierpiąt, w piątki – mieszkańcy Jaworka, a w soboty – mieszkańcy Wierzbna.

7. Organizujemy 9 czerwca wyjazd do Siedlec na Centralne Uroczystości Jubileuszu naszej Diecezji. Proszę chętnych o zgłaszanie się, aby rezerwować miejsca.

8. W najbliższą niedzielę, 3 czerwca, Święto Dziękczynienia. Ofiarami do puszek wspieramy budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po sumie procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych z okazji pierwszej niedzieli miesiąca.

9. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Lasu Jaworskiego za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Reginę i Marka Wielądek, p. Mieczysława Radzio, p. Kry-stynę i Dariusza Radzio.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Konrad Karol Kowalski, stanu wolnego, zam. w Warszawie, par św. Floriana i Ilona Jasińska, panna zam. w Wyględówku, zapowiedz druga. Otoczmy ich naszą modlitwą.

11. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca, relację z pogrzebu śp. Ks. Konstantego Kusyka oraz świadectwo pochodzącej z naszej diecezji siostry Róży.

20 maja – Zesłanie Ducha Świętego

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i wołamy o Jego dary dla wszystkich ochrzczonych. W naszej wspólnocie parafial-nej wraz z dziećmi dziękujemy Panu Jezusowi za Pierwszą Komunię Świętą. Uświadamiamy sobie jak wielkim skarbem jest dla nas Eucharystia. Z całego ser-ca dziękuję p. katechetce Marcie Korzeniak za serce i trud przygotowania dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św., dziękuję p. Andrzejowi Kący za oprawę muzyczną, a p. Anecie za dekorację świątyni. Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i współpracę w ciągu całego roku przygotowań do tej uroczystości.

2. Rozpoczynamy tzw. „Biały tydzień”. Zapraszam dzieci komunijne i rodziców codziennie o godz. 18.00 na Eucharystię i nabożeństwo majowe.

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 18.00.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. o 7.30 i 18.00.

5. W sobotę od 15.00 nabożeństwo poświęcenia pól w Soboniu, zakończone Eucharystią o obfite plony i Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli.

6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust parafialny w Wiśniewie. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji świątyni i dzwonnicy. Od 16.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Wierzbnie, zakończone o 18.00 Eucharystią o błogosławieństwo dla mieszkańców Wierzbna i obfite plony. W Krypach zapraszają nas na Piknik Patriotyczny

7. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie świątyni w tym tygodniu i na sobotę zapraszam rodziny z Lasu Jaworskiego: p. Halinę i Eugeniu-sza Wielądek, p. Janinę i Bogusława Aleksandrowicz oraz p. Monikę i Roberta Matusik.

8. Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej będziemy przeżywać Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa Pana na Mszy św. o 9.00. Zapraszam w piątek o 17.00 dzieci kla-sy IV i rodziców do sakramentu pokuty.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Łukasz Chabiera, kawaler z Wólki i Justyna Gołęgowska, panna z Siedlec, Parafii Katedralnej Niepokalanego Poczęcia  NMP, zapowiedź trzecia; Konrad Karol Kowalski rozwiedziony, zam. w Warszawie, par św. Floriana i Ilona Jasińska, panna zam. w Wyględówku, zapo-wiedz pierwsza. Otoczmy ich naszą modlitwą.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy w jaki sposób działa Duch Święty, jak wychowywać po katolicku oraz o łaskach uproszonych za przyczyną św. Rity.

11. W środę 6 czerwca od 9.00 do 13.00 bezpłatne badanie słuchu w Przychodni Centrum w Wierzbnie. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w przychodni.

12. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Filipiak z Janówka i Kazimierza Kuśmierczyka z Jaworka. Pogrzeb śp. Teresy we wtorek o godz. 14.15, a śp. Kazi-mierza w środę o 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

13 maja – Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Przed sumą (20 min) nabożeństwo majowe. Od 15.00 nabożeństwo poświęcenia pól w Jaworku zakończone Mszą św. o Boże błogosławieństwo w pracy na roli i o dobry urodzaj. Po Mszy św. wieczorowej zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy modlić się o spokojny deszcz i błogosławieństwo dla rolników. Procesja wokół kościoła i na cmentarzu. Ofiary na tacę są przeznaczone na Jubileusz Diecezji. Gorąco zachęcam po każdej Mszy św. do nabywania cegiełek na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie.

2. Dziękuję za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę (2282 zł) na zakup sprzętu strażackiego dla OSP Wierzbno.

3. W poniedziałek kościół sprzątają rodzice dzieci, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. W piątek od godz. 16.00 pierwsza spowiedź dzieci, zachęcam także do sakramentu pokuty rodziców, rodzeństwo i rodziców chrzestnych.

4. W najbliższą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego i na Mszy św. o 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dla dzieci z klasy III.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna, a 26 maja dyżur troski o czystość kościoła przejmą  już mieszkańcy Lasu Jaworskiego.

6. Informuję, że planujemy nabożeństwo poświęcenie pól w sobotę 26 maja w Soboniu, a w niedzielę 27 maja w Wierzbnie.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Łukasz Chabiera, kawaler z Wólki i Justyna Gołęgowska, panna z Siedlec, Parafii Katedralnej Niepokalanego Poczęcia  NMP, zapowiedź druga. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli chrześcijańską rodzinę.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o mocy różańca i cudach wyproszonych  za jego przyczyną, o włoskim kapucynie o. Leopoldzie, o świętowaniu 3 Maja w naszej diecezji oraz o przyczynach kryzysów w rodzinie.

6 maja – 6 Niedziela Wielkanocy

1. Pierwsza niedziela maja, po Mszy św. o 9.00 zapraszam rodziców i dzieci klasy III na katechezę i spotkanie przygotowujące do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. Dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na konieczny sprzęt gaśniczy i ratowniczy dla druhów OSP Wierzbno. Po Mszy św. ofiarami do puszek wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i jego misje w Boliwii. Dziś od 15.00 nabożeństwo poświęcenia pól w Janówku, a potem w Wyględówku. Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj: Aby świeccy, poprzez wykorzystanie własnej kreatywności, wypełniali swoją szczególną misję w służbie wyzwaniom współczesnego świata.

2. Uwielbiam Pana Boga za piękną pogodę w urocz. NMP Królowej Polski. Przekonuję się, że wspólnie możemy dużo zrobić. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości za ciasto i przygotowanie pieśni patriotycznych, dziękuję p. Sławomirowi Zaboklickiemu za ufundowanie i wykonanie masztu, dziękuję kampanii reprezentacyjnej OSP Wierzbno i OSP Jaworek za uświetnienie Majówki Patriotycznej, dziękuję p. Wołkiewiczowi za pamiątkową tablicę, dziękuje p. Rafałowi Miklaszewskiemu za namiot i fotografie. Serdecznie dziękuję za pomoc p. Elżbiecie Wąsowskiej, p. Marzenie Kazimierskiej, p. Markowi Wielądek, p. Krzysztofowi Zwierz, p. Małgorzacie Malinowskiej, p. Anecie Miklaszewskiej oraz p. Małgorzacie i Michałowi Wąsowskim. Dochód ze sprzedaży lodów jest przekazany druhom z OSP Wierzbno. Z serca „Bóg zapłać!”

3. We wtorek urocz. Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Od 15.00 nabożeństwo poświęcenia pól w Jaworku zakończone Mszą św. o boże błogosławieństwo w pracy na roli i dobry urodzaj. Po Mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie i procesja wokół kościoła i na cmentarzu. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Jubileusz Diecezji. Gorąco zachęcam do nabywania cegiełek na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Jaworka za solidną pracę przy segregacji i wywiezieniu naturalnych odpadów na kompostownik.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Irenę Wróblewską, p. Dorotę i Dariusza Wróblewskich oraz p. Wandę Zielińską.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Tomkiewicz, kawaler ze Świdna i Anna Rostek, panna ze Stoczka, parafia św. Stanisława biskupa i męczennika w Stoczku, zapowiedź trzecia. Łukasz Chabiera, kawaler z Wólki i Justyna Gołęgowska, panna z Siedlec, Parafii Katedralnej Niepokalanego Poczęcia  NMP, zapowiedź pierwsza. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, dlaczego warto zaprzyjaźnić się ze św. Szarbelem, dlaczego papież Franciszek zwołał synod nt. młodzieży oraz świadectwo Moniki i Marcina.

Możliwość komentowania została wyłączona.