Ogłoszenia – Czerwiec 2018

Powrót do listy ogłoszeń

24 czerwca – Uroczystość Narodzenia

św. Jana Chrzciciela

1. Od dziś we wszystkie niedziele, przez całe wakacje, zapraszam na Msze św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Jest grafik na lipiec dla osób czytających Słowo Boże podczas Eucharystii. Dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Mam obiecane, że w najbliższych dniach będą kontynuowane prace przy konserwacji fundamentów i usunięcia zniszczonych tynków.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w środę, czwartek i piątek wytrwale oczyszczali kostkę wokół kościoła.

3. Dziękuję Pan Bogu za pielgrzymkę dziękczynną rodziców i dzieci klasy III na Jasną Górę i do Gidel. W modlitwie pamiętaliśmy o całej wspólnocie parafialnej. W świetnych nastrojach wróciliśmy nocą do Wierzbna.

4. W najbliższy piątek Uroczystość Odpustowa św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii. Zapraszam na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00, którą będzie sprawował ks. Rafał Pietruczuk. Będzie jeszcze Msza św. o 9.00 i 18.00. Z tej okazji, że mamy odpust w naszej parafii jest dyspensa od pokarmów mięsnych. Ofiary na tacę są przeznaczone  do dyspozycji Ojca świętego Franciszka.

5. W najbliższą niedzielę po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, procesja eucharystyczna wokół kościoła i zamianka tajemnic różańcowych.

6. Organizujemy grupę parafialną na Pielgrzymkę Jubileuszową naszej diecezji do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 15 i 16 września. Organizatorem jest Biuro Pielgrzymkowe „Arka”. Proszę o zgłoszenia do końca miesiąca, aby zarezerwować noclegi w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt  od uczestnika to 330 zł, jeśli zbierze się grupa przynajmniej 38 osób.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Helenowa i na sobotę zapraszam: p. Hannę i Zbigniewa Gołębiewskich, p. Barbarę i Ryszarda Aleksandrowiczów oraz p. Teresę i Kazimierza Leszczyńskich.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o Bożej Opatrzności, o powołaniu do służby w Kościele, o żołnierzu, który zamienił karabin na Biblię oraz comiesięczne materiały formacyjne dla członków Kół Żywego Różańca.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Drabarek ze Świdna. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 12 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

17 czerwca – 11 Niedziela zwykła

1. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda wyraża serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystym dziękczynieniu Panu Bogu za 200 lat naszej diecezji. 15 września odbędzie się diecezjalna pielgrzymka dziękczynna do Krako-wa, w której, mam nadzieję, nasi parafianie wezmą udział.

2. Dziś po każdej Mszy św. ofiarami do puszek wspieramy KUL. Po sumie na terenie Szkoły Podstawowej w Wierzbnie świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesteśmy wszyscy zaproszeni. W programie koncert warszawskiego chóru „Surma”, występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, duet Barbara Majewska i Radosław Laskowski, występy scholii parafialnej i zespołu „Divers” z Grębkowa. W programie również blok sportowo-rekreacyjny, pokazy strażackie i ratownictwa medycznego oraz wieczorna zabawa taneczna.

3. Już wkrótce upragnione wakacje. W piątek zapraszam o 8.00 na Mszę św. dziękczynną dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców za cały rok szkolny 2017/18. Zachęcam od 7.30 do spowiedzi, aby pojednać się z Panem Bogiem i radośnie rozpocząć wakacje.

4. W sobotę o godz. 5.00 rano z parkingu przy kościele wyjeżdżamy z dziećmi komunijnymi na pielgrzymkę do Matki Bożej na Jasną Górę, planowany powrót późno w nocy. Przypominam o właściwym stroju dla pielgrzymów (nie mogą być krótkie spodenki, bluzki z odkrytymi ramionami, itp.). Gregoriankę za śp. Ks. Stani-sława Dadasa odprawię na Jasnej Górze, a w parafii zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczuk. 23 czerwca na Jasnej Górze gromadzi się także Narodowa Piel-grzymka Mężczyzn pod hasłem: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”.

5. Dziękuje za sprzątanie rodzinom z Lasu Jaworskiego. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu w piątek od godz. 9.00. Zapraszam rodziny z Helenowa: p. Monikę i Krzysztofa Zalewskich, p. Ewę i Mirosława Patoka oraz p. Sylwię i Karola Patoka.

6. Od najbliższej niedzieli przez całe wakacje suma będzie sprawowana o godz. 11.00. W niedzielę, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zapraszam na Mszę św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

7. Informuję, że 29 czerwca będziemy przeżywać Odpust Parafialny Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystej sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Rafał Pietruczuk.

8. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa Ilona Jasińska i Konrad Kowalski. Życzymy Nowożeńcom wzrastania w miłości i budowania, z Bożą pomocą, szczęśliwej chrześcijańskiej rodziny.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z uroczystości jubileuszowych naszej diecezji, jak uchronić dzieci i młodzież prze narkotykami i dopalaczami, oraz świadectwo wdzięcznej matki o córeczce, która miała nie żyć, a jest zdrowa.

10 czerwca – 10 Niedziela zwykła

1. Dziś we wszystkich parafiach naszej diecezji przeżywamy Dzień Dziękczynienia za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej. Wczoraj w Siedlcach odbyły się główne uroczystości Jubileuszu naszej Diecezji. Wraz z przedstawicielami parafii uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka i kilkudziesięciu biskupów. Zostały oficjalnie przyjęte uchwały II Synodu Diecezji Siedleckiej. Jesteśmy dumni, że należymy do Kościoła, który zapisał chlubne stronice w historii naszej Ojczyzny. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Dziękuję dość liczny udział w procesji eucharystycznej w oktawie Bożego Ciała. Zachęcam udziału w nabożeństwach czerwcowych i w Mszach św. o łaskę nieba dla ks. Stanisława Dadasa. W poniedziałki zapraszam mieszkańców Sobonia, we wtorki – mieszkańców Adamowa, Świdna i Wólki, w środy – mieszkańców Janówka i Wyględówka, w czwartki – mieszkańców Lasu Jaworskiego, Helenowa i Cierpiąt, w piątki – mieszkańców Jaworka, a w soboty – mieszkańców Wierzbna.

3. Pani Wójt i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wierzbnie serdecznie zaprasza w niedzielę 17 czerwca na wspólne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości. Uroczystości odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej w Wierzbnie. Po sumie o 13.15 występ warszawskiego chóru SURMA, następnie powitanie gości i występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, duet Barbara Majewska i Radosław Laskowski, występy scholii parafialnej i zespołu „Divers” z Grębkowa. W programie także blok sportowo-rekreacyjny, pokazy strażackie, los szczęścia, grill i wieczorna zabawa taneczna.

4. W piątek i w sobotę (15 i 16 czerwca) w Pratulinie Jerycho Młodych, któremu patronuje w tym roku św. Stanisław Kostka. Bliższe informacje w gablocie przy kościele.

5. 23 czerwca dzieci komunijne wraz z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Matki Bożej na Jasną Górę.

6. Dziękuje za sprzątanie kościoła rodzinom z Lasu Jaworskiego i na sobotę zapraszam: p. Halinę i Jana Gójskich, p. Zofię i Jerzego Leszczyńskich oraz p. Olgę i Pawła Polkowskich. W następnej kolejności troskę o czystość kościoła przejmą mieszkańcy Helenowa.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy wywiad na temat odpowiedzialnego ojcostwa, o kulcie Serca Jezusa i Maryi oraz poruszające świadectwo Dobromira Makowskiego, który udowadnia, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

3 czerwca – 9 Niedziela zwykła

1. Dziś Święto Dziękczynienia, które przeżywamy pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. Ofiary do puszek są przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła, a potem zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa modlitwy na czerwiec: Aby portale społecznościowe promowały solidarność i uczyły poszanowania drugiego człowieka w jego odmienności.

2. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała: za sprzątanie ulic, za przygotowanie ołtarzy, za asystę druhom strażakom i ministrantom, za wspólny śpiew pod przewodnictwem p. Anety Miklaszewskiej.

3. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała i do czwartku codziennie po Mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna wokół świątyni. Proszę o przygotowanie procesji przez mieszkańców następujących miejscowości:  w poniedziałek 4 czerwca – Soboń, we wtorek 5 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 6 czerwca – Las Jaworski, Helenów i Cierpięta, a w czwartek na zakończenie oktawy – całą wspólnotę Parafialną. Tradycyjnie na zakończenie poświęcenie wianków.

4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych: w dni powszednie po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę 15 min przed sumą.

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00 i 18.30.

6. W sobotę w Siedlcach główne uroczystości Jubileuszu 200-lecia istnienia Diecezji Siedleckiej z udziałem Episkopatu Polski. Będziemy uczestniczyć w uroczystej Eucharystii o godz. 10.30.

7. W najbliższą niedzielę Dzień Dziękczynienia w parafiach za 200 lat istnienia naszej diecezji. Po Komunii św. odśpiewamy hymn: Ciebie Boga wysławiamy. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

8. Dziękuję mieszkańcom Lasu Jaworskiego za troskę o czystość kościoła. Na sobotę zapraszam: p. Helenę Wielądek, p. Ewę i Mirosława Trojanowskich oraz p. Henrykę i Witolda Wielądek.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Konrad Karol Kowalski, stanu wolnego, zam. w Warszawie, par św. Floriana i Ilona Jasińska, panna zam. w Wyględówku, zapowiedz trzecia. Otoczmy ich naszą modlitwą.

10. Zachęcam do lektury jubileuszowy Nr „Echa Katolickiego”. Przypomnimy najważniejsze osoby i wydarzenia z dziejów naszej diecezji, a jest także informacja o Majówce Patriotycznej w Wierzbnie.

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę Kubuj z Helenowa. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 11 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.