Ogłoszenia – Lipiec 2018

Powrót do listy ogłoszeń

29 lipca – 17 Niedziela zwykła

1. Z serca dziękuję kierowcom za wsparcie Akcji św. Krzysztof. Na MIVA przesłałem 1285 zł. Dziękuję również za ofiary na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Wczoraj rozmawiałem z szefem firmy i może za dwa tygodnie przystąpią do pracy. Jest nowy grafik dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii. Intencje apostolstwa modlitwy na sierpień: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości. Parafialna: Aby nasza modlitwa była wsparciem dla misjonarzy i misjonarek, by z mocą Ducha Świętego głosili Ewangelię.

2. W środę rozpoczynamy sierpień. Jest serdeczna prośba, aby przeżyć miesiąc sierpień bez alkoholu. Episkopat Polski zachęca do stu dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości. Jest to nasz egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny!

3. W czwartek 2 sierpnia możemy uzyskać odpust „Porcjunkuli”, związany z maleńkim kościółkiem w Asyżu z czasów św. Franciszka.  O 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

4. Pierwszy piątek, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Komunię św. i jeszcze Msza św. o 18.00.

5. W najbliższą niedzielę będziemy gościć misjonarza ks. Tomasza Denickiego. Wesprzemy go ofiarami na tacę, a po Mszy św. ks. misjonarz będzie rozprowadzał książki o swojej posłudze w Boliwii.

6. W piątek, 3 sierpnia, witamy ok. 16.30 i gościmy utrudzonych pielgrzymów z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki. Serdecznie proszę o zrobienie pierogów z grzybami, kapustą i mięsem. Pragniemy ugościć pielgrzymów kolacją i w sobotę o 7.00 rano – śniadaniem. Proszę o zgłaszanie wolontariuszy, gotowych posłużyć pielgrzymom. Z serca dziękuję tym, którzy już od lat zapraszają pielgrzymów do swych domów, aby mogli skorzystać z prysznica i odpocząć przed kolejnym etapem. Jeśli ktoś pragnie przyjąć pielgrzymów na nocleg, to proszę zgłosić do mnie, ponieważ kwatermistrz zawsze szuka takich życzliwych ludzi.

7. W niedzielę ok 13.50 witamy w Wierzbnie Białostocką Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zechcą u nas trochę odpocząć, posilić się i odmówić w świątyni Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Ryszarda Pernach, p. Agatę i Waldemara Mróz oraz p. Ireneusza i Wiesława Zagrodzkich.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Lipka, kawaler zam. w parafii św. Wawrzyńca w Korytnicy i Katarzyna Replin, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedz druga. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwa chrześcijańską rodzinę

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak niepełnosprawni pielgrzymują do Częstochowy, o akcji: „Alzheimer! Jak z nim żyć!” Jest także o spotkaniu z misjonarką Katarzyną Parnicką, o potrzebie zakupu nowej windy dla Kamila i Beaty Chabiera. Zachęcam do wsparcia ich poprzez wpłatę na konto podane w „Echu” a także w gablocie przy kościele.

22 lipca – 16 Niedziela zwykła

1. Rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa i Akcję 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Mottem tego tygodnia jest wezwanie: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i samochodów, motocykli, skuterów i rowerów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców. W ubiegłym roku z Akcji św. Krzysztof zrealizowano 96 projektów polskich misjonarzy i misjonarek z 26 krajów świata na sumę 2 mln 775 tys. zł. (zakupiono 48 samochodów, 2 busy, 1 ambulans, 8 motocykli, 470 rowerów, 2 łodzie i 30 wózków inwalidzkich).

2. Przekazuję gorące pozdrowienia od wiernych i kapłanów posługujących w Kazachstanie. Jestem wdzięczny Panu Bogu za dni tam spędzone, za doświadczenie radości i żywej nadziei wiernych Kościoła w tym kraju. Byłem w kilku parafiach katolickich: w Astanie, Karagandzie, Szczucińskie, Pietropawłowsku i w Oziornym. Wkrótce będą fotografie z Kazachstanu na naszej stronie parafialnej. Proszę  byśmy pamiętali w codziennych modlitwach o misjach i o misjonarzach.

3. Jutro św. Brygidy, patronki Europy. Msza św. o 7.30 i 18.00.

4. W czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. To szczególny dzień wdzięczności naszym szanownym dziadkom i babciom oraz emerytom. Zapraszam na Eucharystię o 7.00 i 18.00.

5. W najbliższą niedzielę ofiary będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Mam nadzieję, że firma już rozpocznie pracę przy zabezpieczaniu fundamentów.

6. Już wkrótce w piątek 3 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki. Zatrzymają się w Wierzbnie na nocleg i w sobotę rano po Eucharystii i śniadaniu rozpoczną kolejny dzień pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani. Z całego serca proszę o przygotowanie pierogów dla pielgrzymów. Choć jest to piątek, to mogą być pierogi z grzybami i z mięsem. Zaprośmy też pielgrzymów do naszych domów, aby mogli odpocząć i doznać naszej gościnności.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Stanisławę Kuśmierczyk, p. Agnieszkę i Sylwestra Łokietek oraz p. Wacława Zdzisława Zagrodzkiego.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Lipka, kawaler zam. w parafii św. Wawrzyńca w Korytnicy i Katarzyna Replin, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedz pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwa chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o kulcie Krwi Chrystusa, która oczyszcza nas z grzechów i uzdrawia oraz o powierzaniu siostrom konkretnych próśb w internetowej skrzynce intencji

15 lipca – 15 Niedziela zwykła

1. Serdecznie pozdrawiam z Kazachstanu. Dziś łączę się z naszą parafią sprawując Eucharystię w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornom. Do dziś mieszka tu wielu Polaków, potomków wywiezionych ze wschodniej Polski.

2. W niedzielę 22 lipca po każdej Mszy św. błogosławieństwo samochodów, skuterów i rowerów z okazji św. Krzysztofa, Patrona podróżujących. „Akcja 1 gr za 1 km”, aby pomóc polskim misjonarzom i misjonarkom w zakupie środków transportu.

3. Zachęcam do podjęcia trudu pielgrzymowania do tronu Jasnogórskiej Pani. To niezapomniane doświadczenie braterskiej życzliwości i miłości oraz wspólnoty Kościoła. W gablocie są bliższe informuje o Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce i Białostockiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Katarzynę i Sławomira Laskowskich, p. Tadeusza Banaszek, p. Zbigniewa Podlaszewskiego oraz p. Barbarę i Michała Troszkiewicz.

5. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”.

8 lipca – 14 Niedziela zwykła

1. Cieszymy się z obecności w naszej wspólnocie p. Katarzyny Parnickiej, która jest świecką misjonarką posługującą w Paragwaju. Dziękujemy za jej świadectwo i zapewniamy o modlitewnym wsparciu.

2. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Po sumie koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Węgrowskiego Chóru „Belcanto” i wystawa „Węgrowskie Drogi do Niepodległości”.

3. Jutro wyruszam do Kazachstanu a w parafii zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczuk. W najbliższą niedzielę w Kazachstanie w Oziornom odprawię dwie Msze św., które są wyznaczone w grafiku.

4. W piątek po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. Piotr Wróblewski.

5. W niedzielę 22 lipca po każdej Mszy św. błogosławieństwo samochodów, skuterów i rowerów z okazji św. Krzysztofa, Patrona podróżujących. „Akcja 1 gr za 1 km”, aby pomóc polskim misjonarzom i misjonarkom w zakupie środków transportu.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Helenowa i na sobotę zapraszam rodziny z Jaworka: p. Zofię Jarmużewską, p. Grażynę i Stefana Cichockich oraz p. Mirosława Kuśmierczyka.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy wspomnienia o ks. infułacie Antonim Chojeckim, jak głosić dziś Ewangelię oraz co o tatuażach mówi nasza wiara.

1 lipca – 13 Niedziela zwykła

1. Dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, a potem zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec: Aby kapłani, którzy doświadczają zmęczenia i samotności w swojej pracy duszpasterskiej, znaleźli pomoc i pocieszenie w przyjaźni Pana i swoich braci. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w świętowanie uroczystości odpustu św. Apostołów Piotra i Pawła, a więc p. Anecie Miklaszewskiej za śpiew i dekorację kwiatami, p. Marii Komorowskiej za zmianę obrusów, katechetce p. Marcie Korzeniak za opiekę nad dziećmi podczas procesji, druhom strażakom za asystę na procesji, państwu Popowskim za wędlinę i tym, którzy przynieśli ciasto i przygotowali obiad dla kapłanów. Bóg zapłać! Z serca dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. o łaskę nieba dla ks. Stanisława Dadasa. Jest to najlepszy dowód naszej wdzięczności.

3. Jutro w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego i Odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. O godz. 12.00 uroczysta suma pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Szczegółowy program w gablocie przy kościele.

4. W czwartek o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a od 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja, modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, a także okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.

5. Pierwszy piątek miesiąca, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św., od 17.00 – spowiedź, a potem Msza św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Po sumie koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Węgrowskiego Chóru „Belcanto” i wystawa „Węgrowskie Drogi do Niepodległości”. Zachęcam do uczestnictwa.

7. Trwają zapisy na Jubileuszową Pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic we wrześniu. Dotychczas zgłosiło się 23 osoby i zachęcam innych do podjęcia decyzji o swoim uczestnictwie.

8. Od 9 do 17 lipca wyjeżdżam do Kazachstanu w ramach przysługującego mi urlopu. W parafii zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczuk.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Helenowa i na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Arkadiusza Zalewskich, p. Małgorzatę i Konrada Tafila oraz p. Agnieszkę i Grzegorza Brogowskich. W następnej kolejności troskę o czystość kościoła przejmie Jaworek.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o łaskach uproszonych za wstawiennictwem Maryi w Kodniu, jak dobrze przeżyć wakacje oraz o egzaminie wiary.

Możliwość komentowania została wyłączona.