Ogłoszenia – Sierpień 2018

Powrót do listy ogłoszeń

26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

1. Wczoraj uczestniczyłem w Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Bardzo dużo rozmodlonych ludzi, że bazylika leśniańska pękała w szwach. Dziś przeżywamy uroczystość NMP Częstochowskiej, „Czarnej Madonny”, która od ponad 600 lat czuwa nad naszą Ojczyzną i otacza swoją matczyną opieką. Jest nowy grafik dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii.

2. Już ostatni tydzień wakacji, kończy się piękny czas odpoczynku i od 3 września dzieci i młodzież rozpoczynają kolejny rok nauki. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w sobotę od godz. 17.00, aby w łasce uświęcającej wracać do szkoły po wakacjach. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z okazji pierwszej soboty miesiąca.

3. W sobotę pamiętamy w modlitwach o wszystkich poległych w obronie Ojczyzny w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

4. W najbliższą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła, a potem zmianka tajemnic różańcowych.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Jerzego Kuźmę, p. Mariannę Kuśmierczyk oraz p. Stanisławę i Kazimierza Wąsowskich z Jaworka.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Maciej Dawid Jasiński, kawaler z Wyględówka i Justyna Pawłowska, panna zam. w par. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedz druga. Otoczmy ich gorącą modlitwą, aby mogli stworzyć dobrą chrześcijańską rodzinę.

7. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa Katarzyna Replin i Marcin Lipka. Pozdrawiamy Nowożeńców i życzymy obfitości łaski Bożej w życiu małżeńskim i rodzinnym.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak poruszyć niebo, o mocy modlitwy uwielbienia i dziękowaniu  w ciemno, jak przez codzienne obowiązki dojrzewała do świętości s. Faustyna, jak skutecznie wzywać orędownictwa Ducha Świętego oraz materiały formacyjne dla kół Żywego Różańca.

19 sierpnia – 20 Niedziela zwykła

1. Dożynki Parafialne to wezwanie do szczególnego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne zbiory i urodzaje. Widzimy Boże błogosławieństwo w trudnej pracy rolników. Serdecznie dziękuję poszczególnym miejscowościom za przygotowanie wieńców dożynkowych oraz bukietów zbóż i warzyw. Na uroczystej Eucharystii o 11.00 z całego serca dziękujemy Dobremu Bogu za wszystko, co wyrosło na naszych polach, sadach i ogrodach. Po Mszy św. procesja z wieńcami do ołtarza polowego, tam prezentacje i koncert pieśni w wykonaniu Jaworków. Będą także lody i napoje.

2. W środę wspominamy NMP, jako Królową świata.

3. W piątek święto św. Bartłomieja apostoła.

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

5. Dziękuję p. Januszowi Waleckiemu za zrobienie drzwi do zakrystii. Solidne wykonanie, w dodatku ocieplone warstwą styropianu.

6. W sobotę 25 sierpnia o 7.00 Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Wyjazd organizuje p. Czesława Gryglas z Wyczółk i są jeszcze wolne miejsca. W programie m.in. konferencja p. Lecha Dokowicza o znakach czasu. Koszt pielgrzymki – 40 zł. Dobrze zabrać ze sobą stołeczek, ponieważ w bazylice leśniańskiej nie będzie tyle miejsca.

7. Ostatnia szansa, aby podjąć decyzję o pielgrzymce do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 15 i 16 września. Udało się nam znaleźć niedrogie noclegi koło Krakowa, dlatego koszt pielgrzymki będzie wynosił nie 330, a 250 zł.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Teresę i Janusza Domańskich, p. Barbarę i Macieja Grabarczyk oraz p. Dorotę i Bogdana Wąsowskich.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Maciej Dawid Jasiński, kawaler z Wyględówka i Justyna Pawłowska, panna zam. w par. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich gorącą modlitwą, aby mogli stworzyć dobrą chrześcijańską rodzinę.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Dowiemy się jak modlił się Jana Paweł II, dzięki wspomnieniom osobistego sekretarza Papieża, czy da się wytrwać w trzeźwości przez całe życie, świadectwo pielgrzymki do grobu św. Jakuba oraz jak nauczyć się zapobiegać stresom.

12 sierpnia – 19 Niedziela zwykła

1. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Jeszcze raz dziękuję za pierogi i pomidory dla pielgrzymów. Serdecznie proszę zabrać na plebanii tace i blachy po pierogach.

2. Jutro po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie wokół kościoła i na cmentarzu. Będziemy prosić Maryję o mocną wiarę i ducha jedności w rodzinach.

3. W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP i zapraszam na Msze św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Po Komunii tradycyjnie błogosławieństwo ziół i kwiatów w cześć Matki Bożej.

4. W najbliższą niedzielę Dożynki Parafialne na Mszy o 11.00. Naszą okolicę Opatrzność Boża strzeże od gwałtownych nawałnic, pożarów i innych nieszczęść. Proszę, aby każda miejscowość przygotowała wieniec lub bukiet ze zboża, warzyw i kwiatów, jako podziękowanie dla Pana Boga za zebrane plony i opiekę Bożą nad nami od wszelkich nawałnic. Po Mszy św. procesja z wieńcami do ołtarza polowego i prezentacja wieńców przez przedstawicieli wiosek.

5. Zachęcam, aby zapisywać się na pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, ponieważ trzeba rezerwować miejsca noclegowe.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Janówka za segregację i wywiezienie naturalnych śmieci z cmentarza na kompostownik.

7. Dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Annę i Wiesława Chrościckich, p. Hannę Grażynę Kucharską oraz p. Ryszarda Mróz.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy bogatą fotorelację z Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, przeczytamy o cudzie ocalenia Polaków w Oziornom oraz o zapomnianym buncie w Treblince.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Kuśmierczyka z Jaworka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowane 3 Msze św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

5 sierpnia – 18 Niedziela zwykła

1. Dziś gościmy misjonarza z Boliwii ks. Tomasza Denickiego. Dziękujemy za Słowo Boże i świadectwo pracy duszpasterskiej w bardzo trudnych warunkach. Zachęcam do nabycia jego książki o misjach w Boliwii (15 zł). Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, a potem zmianka tajemnic różańcowych. O 13.50 witamy pielgrzymów Białostockiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś odpust parafialny w Grębkowie.

2. Bardzo serdecznie dziękuję Wam, Drodzy Parafianie, za wielkie i otwarte serce. Z całego serca dziękuję tym, którzy przyjęli pielgrzymów do swoich domów. Serdecznie dziękuję wolontariuszom, którzy w piątek i sobotę radośnie posługiwali pielgrzymom. Dziękuję za pierogi: p. Matusikom i Aleksandrowiczom z Lasu Jaworskiego, rodzinie Leszczyńskich z Lasu Jaworskiego, p. Wiesławie Łukasiak z Wierzbna, p. Helenie Białousz, p. Henryce Miklaszewskiej, p. Barbarze i Krystynie Piórek, rodzinie Szymańskich z Wierzbna, p. Czesławie Milewskiej z Wyględówka, p. Joli Olędzkiej z Jaworka, p. Marii Patoka, rodzinie Gąsiorowskich z Janówka, p. Jasińskim ze Świdna, rodzinie Tomkiewicz ze Świdna i rodzinie Jaworskich z Adamowa, p. Alinie Salach, p. Agnieszce Brogowskiej i p. Teresie Leszczyńskiej z Helenowa, p. Danucie Kapitanowicz i Zofii Śledziewskiej z Wyględówka, p. Irenie Kiesner z Sobonia oraz p. Zofii Laskowskiej z Jakubowa. Dziękuję za pomidory i ogórki: p. Krystynie Gogłozie, rodzinie Aleksandrowicz z Lasu Jaworskiego i p. Gąsiorowskim z Janówka. Z serca dziękuję za wędliny p. Popowskim z Wierzbna i p. Wiechowskim z Sulk, dziękuję p. Mirosławowi Jachimowiczowi za 13 skrzynek pieczarek na pierogi. Dziękuję za pieczywo z piekarni Bielany i p. Gromulskiej z Dobrego. Cieszy, że stać nas na konkretną służbę dla innych.

3. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Eucharystię o godz. 9.00 i 18.00.

4. Na sobotę zapraszam do wywiezienia naturalnych śmieci z cmentarza na kompostownik i oczyszczenia alejek na cmentarzu mieszkańców Janówka i Wyględówka.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Małgorzatę i Tadeusza Szatkowskich, p. Monikę i Włodzimierza Durka oraz p. Halinę i Stanisława Mróz.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Lipka, kawaler zam. w parafii św. Wawrzyńca w Korytnicy i Katarzyna Replin, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedz trzecia. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwa chrześcijańską rodzinę

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy wspomnienie o biskupie Ignacym Świrskim, ks. Janie Bosko, który często mawiał, że „smutny święty to żaden święty”, oraz o tym jak podwyższyć przyszłą emeryturę, co radzi ZUS.

Możliwość komentowania została wyłączona.