Ogłoszenia – Wrzesień 2018

Powrót do listy ogłoszeń

30 września – 26 Niedziela zwykła

1. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na prywatną modlitwę przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie w ramach 40-godzinnego Nabożeństwa. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam rodziców i dzieci klasy III na plebanię. Rozpoczynamy przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Jest nowy grafik dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii. Dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na prace przy kościele.

2. Jutro rozpoczynamy październik i Msza św. wieczorem jesienią i zimą będzie sprawowana o godz. 17.00, a suma w niedzielę o 12.00. Z całego serca zachęcam do modlitwy różańcowej. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 11.30, a w ciągu tygodnia po Mszy św. o 17.00. W niedzielę do prowadzenia Różańca zapraszam dzieci klasy II i III z rodzicami, w poniedziałek – dzieci z IV klasy, we wtorek z kl. V, w środę z kl. VI, w czwartek z kl. VII, w piątek z kl. VIII i w sobotę – siostry z KRK. Dla dzieci będzie konkurs aktywności w nabożeństwach różańcowych.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego oraz okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

4. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

5. Pierwsza sobota, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

6. W najbliższą niedzielę zapraszam naszych Szanownych Seniorów na uroczystą Eucharystie  o godz. 9.00, a potem na program słowno-muzyczny, poświęcony naszym Babciom i Dziadkom. Pomóżmy naszym Seniorom dojechać do kościoła. Będziemy też gościć świecką misjonarkę z Kolumbii Agnieszkę Matykę,

7. Serdecznie dziękuję p. Markowi Wielądkowi, Michałowi Wąsowskiemu, Waldemarowi Gąsiorowskiemu za pracę przy konserwacji fundamentów kościoła. Dziękuję p. Krzysztofowi Kołakowi, Jankowi Turkowi i Mirosławowi Filipiakowi za ułożenie chodnika na skwerze przed kościołem.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i teraz troskę o kościół przejmują rodziny z Janówka. Na sobotę zapraszam: p. Leszka Wronę, p. Teresę i Władysława Wielądek oraz p. Danutę i Andrzeja Laskowskich.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Daniel Marcin Szkup, kawaler zam. w parafii Świętej Trójcy w Rozbitym Kamieniu i Julia Magdalena Mróz, panna z Jaworka, zapowiedz druga. Otoczmy ich naszą modlitwą.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy list z Boliwii od ks. Jarosława Dziedzica, wspomnienia o s. Faustynie Kowalskiej oraz materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

23 września – 25 Niedziela zwykła

1. Ks. kan. Stanisław Abramczuk we wtorek obchodził Imieniny. Życzymy naszemu Solenizantowi wielu lat życia w dobrym zdrowiu, życzliwości od ludzi i obfitych łask wyjednanych przez orędownictwo Patrona św. Stanisława Kostki. Cieszymy się z obecności ks. Stanisława w naszej parafialnej wspólnocie.

2. W środę wspomnienie NMP Leśniańskiej. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

3. Od czwartku do soboty włącznie będziemy przeżywać 40-godzinne Nabożeństwo. W szczególny sposób chcemy zawierzyć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie młodzież, aby pielęgnowała swoją wiarę i mężnie ją wyznawała oraz w wyborach życiowych szukała Bożego światła. Zachęcam, byśmy znaleźli czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Program adoracji jest umieszczony w gablocie przy kościele.

4. W sobotę święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Eucharystia o godz. 7.30 i 18.00.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

6. Od października Msza św. wieczorowa będzie sprawowana o godz. 17.00, a w niedziele suma o godz. 12.00. Nabożeństwo Różańcowe będzie w niedzielę przed sumą, a w dni powszednie po Mszy św. o 17.00.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie na cmentarzu mieszkańcom Wyględówka i Świdna. W ubiegłym tygodniu porządek na cmentarzu sprawdzał Sanepid i pochwalił segregację odpadów w workach.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Monikę i Andrzeja Mróz  oraz p. Irenę Koszewską. W następnej kolejności troskę o czystość kościoła przejmą rodziny z Janówka:

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Daniel Marcin Szkup, kawaler zam. w parafii Świętej Trójcy w Rozbitym Kamieniu i Julia Magdalena Mróz, panna z Jaworka, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich naszą modlitwą.

10. Wczoraj Sakrament Małżeństwa zawarli Anna Kiesner i Adam Zbigniew Boruc. Życzymy Nowożeńcom, by z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

11. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z pielgrzymki diecezjalnej do Krakowa, odpowiedz na pytanie, co jest gwarantem małżeńskiego szczęścia, o panice z RODO i piękne świadectwo młodej Włoszki.

12. Informujemy, że w piątek 28 września od godz. 9 do 13 w Przychodni Centrum w Wierzbnie odbędzie się bezpłatne badanie słuchu. Trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły w gablocie przy kościele.

13. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Rozbicką. Pogrzeb we wtorek o 14.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

16 września – 24 Niedziela zwykła

1. Przeżywamy Niedzielę Seminaryjną. Z serca dziękujemy alumnowi naszego Seminarium za świadectwo życia i słowo Boże. Wszystkim parafianom dziękuję za ofiary na tacę, które wspierają Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu k. Siedlec.

2. My łączymy się duchowo z pielgrzymki do Krakowa: wczoraj w Sanktuarium Jana Pawła II na Łagiewnikach celebrowałem Eucharystię za całą wspólnotę parafialną, dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej polecam Bożemu Miłosierdziu śp. Andrzeja Szymańskiego w 1 r. śm.

3. We wtorek św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam na Eucharystię o 18.00 i spektakl o św. Stanisławie Kostce, potem ognisko, pieczenie kiełbaski i gra w siatkówkę.

4. W sobotę święto Rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Siedlcach. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

5. Informuję, że  od 27 do 29 września będziemy przeżywać w naszej parafii 40-godzinne Nabożeństwo. Będziemy się szczególnie modlić w intencji młodzieży o umocnienie w wierze i dobry wybór drogi życiowej zgodnie z Bożą wolą. Będziemy także prosić Pana o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego z naszej wspólnoty parafialnej.

6. W sobotę od godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Wyględówka i Świdna do segregacji i wywiezienia naturalnych śmieci z cmentarza na kompostownik.

7. Zapraszam na sobotę do sprzątania kościoła: p. Sabinę Brzuszkiewicz, p. Ewę i Adama Brzuszkiewicz oraz p. Danutę i Grzegorza Kuśmierczyk z Jaworka

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adam Zbigniew Boruc, kawaler z par. św. Bartłomieja w Grębkowie i Anna Kiesner, panna z Sobonia, zapowiedz trzecia. Otoczmy ich gorącą modlitwą, aby mogli stworzyć dobrą chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o dożynkach diecezjalnych w Woli Gułowskiej, radosne świadectwo sióstr służebniczek oraz jak zrozumieć sens i miejsce krzyża w życiu każdego chrześcijanina.

9 września – 23 Niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wybór drogi”. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci, a o 15.00 spotkanie wolontariuszy w celu przygotowania Spotkania Seniorów.

2. W czwartek, 13 września, po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie wokół kościoła i na cmentarzu.

3. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00. W piątek 14 września o 11.30 zbiórka i odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Firma Green Office Ecologic wspomaga misje katolickie. W tym roku przychody z akcji są przeznaczone na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

4. W najbliższą niedzielę, 16 września, będziemy gościć alumna Wyższego Seminarium Duchownego z Opola k. Siedlec. Wygłosi słowo Boże i podzieli się świadectwem swego powołania. Ofiarami na tacę wesprzemy nasze Seminarium.

5. We wtorek 18 września z okazji święta św. Stanisława Kostki zapraszam za Eucharystię o 18.00 szczególnie dzieci i młodzież oraz rodziców. Po Mszy św. Spektakl o św. Stanisławie Kostce, a potem ognisko i pieczenie kiełbasy.

6. W sobotę o 3.30 wyjeżdżamy na Pielgrzymkę Jubileuszową do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. W Krakowie będziemy w kościele św. Krzyża, gdzie podczas zaborów modlili się Unici z Podlasia, potem uroczysta Eucharystia w Sanktuarium Jana Pawła II i Koronka w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W niedzielę rano przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej i uczestniczymy w Drodze Krzyżowej i uroczystej Eucharystii w intencji rodzin. Po obiedzie jedziemy do Wadowic i zwiedzamy Muzeum Dom rodzinny Jana Pawła II. Powrót w późnych godzinach nocnych w niedzielę. Koszt pielgrzymki 230 zł, ale proszę zabrać na sobotę kanapki, ponieważ jest tylko obiadokolacja.

7. Z całego serca dziękuję Panu Bogu za sprzyjającą pogodę i za prace przy zabezpieczeniu fundamentów kościoła. Dziękuję serdecznie p. Markowi Wielądkowi, p. Michałowi Wąsowskiemu, p. Krzysztofowi i Danielowi Chabiera, p. Janowi Domańskiemu i p. Zbigniewowi Leszczyńskiemu za zaangażowanie i solidną pracę. Serdeczne: „Bóg zapłać!”

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Alinę i Sławomira Mróz, p. Jolantę Olędzką oraz p. Zbigniewa i Leszka Szatkowskich z Jaworka.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adam Zbigniew Boruc, kawaler z par. św. Bartłomieja w Grębkowie i Anna Kiesner, panna z Sobonia, zapowiedz druga. Otoczmy ich gorącą modlitwą, aby mogli stworzyć dobrą chrześcijańską rodzinę.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr. Echa katolickiego. Przeczytamy o tym, jak ważna jest dla wychowania rozmowa z dzieckiem oraz jak rozeznawać powołanie.

2 września – 22 Niedziela zwykła

1. Pierwsza niedziela września,  po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Aby młodzi na kontynencie afrykańskim mieli dostęp do edukacji i pracy w swoich krajach. Parafialna: O błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i wychowawców w nowym roku szkolnym.

2. Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Dyrekcja Szkoły Podstawowej prosi uczniów o zabranie do szkoły obuwia na zmianę.

3. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. Będzie także okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

4. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzę o 10.30, ponieważ o 9.00 będę uczestniczył we Mszy św. w bazylice w Węgrowie z okazji 100-lecia Niepodległości i oficjalnego otwarcia drogi Paplin-Kałuszyn.

5. W sobotę święto Narodzenia NMP. Zapraszam na Eucharystię o 18.00 i 18.30. Tradycyjnie obrzęd poświęcenia ziarna do siewu.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania o rozeznawaniu drogi życiowej, jak słyszeliśmy w liście pasterskim. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla rodziców modlących się za dzieci.

7. Ostatecznie własnymi siłami będziemy zabezpieczać fundamenty kościoła, ponieważ firma, która miała to wykonać ma nawał pracy na obiekcie w Siedlcach. Pan Marek Wielądek będzie czuwał nad tymi pracami. Planuję także jesienią wyłożyć kostką wokół pomnika Jana Pawła II i chodnik z parkingu do kościoła.

8. W piątek 14 września o 11.30 zbiórka i odbiór zużytego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Firma Green Office Ecologic wspomaga misje katolickie. W tym roku przychody z akcji są przeznaczone na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Teresę i Sławomira Krasuskich, p. Mirosławę i Sławomira Chrupek oraz p. Ewę i Hipolita Patoka z Jaworka.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Maciej Dawid Jasiński, kawaler z Wyględówka i Justyna Pawłowska, panna zam. w par. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedz trzecia; Adam Zbigniew Boruc, kawaler z par. św. Bartłomieja w Grębkowie i Anna Kiesner, panna z Sobonia, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich gorącą modlitwą, aby mogli stworzyć dobrą chrześcijańską rodzinę.

11. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak żyć, aby trafić do nieba, jak nauczyć się przebaczania, o lekach homeopatycznych i świadectwo świeckiej misjonarki z Kolumbii Agnieszki Matyki

Możliwość komentowania została wyłączona.