Ogłoszenia – Październik 2018

Powrót do listy ogłoszeń

28 października – Uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła

1. Dziś Uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Otaczamy modlitwą budowniczych, fundatorów i wszystkich, którzy w ciągu 160 lat troszczyli się o nasz kościół parafialny. Wyrażam wdzięczność tym, kto obecnie nie szczędzi sił i czasu, aby nasza świątynia była godnym miejscem modlitwy. Dziękuję parafianom za cotygodniowe sprzątanie kościoła i otoczenia wokół. Bóg zapłać! Za ofiary na tacę, które przeznaczamy na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

2. Dziś także Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiarami do puszek wspieramy Kościół w Pakistanie. To muzułmański kraj, gdzie 1,5 mln katolików Pakistańskich jest ciągle dręczonych i dyskryminowanych. Trzeba przerwać mil-czenie i obojętność na los naszych braci i sióstr żyjących w Pakistanie.

3. Po Mszy św. o 9.00 uczniowie przedstawią program o świętych, a potem zostaną rozdane nagrody za gorliwie uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych. Zapraszam rodziców i dzieci klasy III na spotkanie przygotowujące do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Jest nowy grafik dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii. Liczenie wiernych w ubiegłą niedzielę dało 45% uczestniczących w Eucharystii. Frekwencję poprawili goście obecni na Mszy św.

4. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. o 9.00, 12.00 i 17.00. Po sumie uroczysta procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

5. W piątek, 2 Listopada, Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msza św. o 9.00, a po niej procesja na cmentarz i modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące. Potem suma o 12.00 i Msza św. wieczorowa o 17.00. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty, aby potem przez oktawę od 1 do 8 listopada ofiarować odpusty za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Pół godziny przede Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

6. W sobotę o 7.30 Msza św. wynagradzająca Niep. Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

7. W niedzielę 4 listopada na Mszy św. o 9.00 będziemy gościć relikwie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Po homilii uroczyste przyjęcie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po sumie zmianka tajemnic różańcowych.

8. Dziękuję naszym parafianom i gościom za uprzątnięcie mogił swoich bliskich, a także mogił, o które nikt specjalnie się nie troszczy. Przez cały listopad przed Mszą św. wieczorową (15 min) modlitwa wypominkowa, a także w pierwsze czwartki miesiąca w ciągu całego roku. Aby pomóc zmarłym w osiągnięciu zbawienia od 2 do 8 listopada modlitwa różańcowa na cmentarzu, po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po sumie. Ofiary na tacę na cmentarzu na utylizację plastyków.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia wokół rodzinom z Janówka. Na sobotę zapraszam: p. Barbarę Napiórkowską, p. Teresę i Jacka Gałeckich oraz p. Jadwigę i Lecha Kiesner.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o sensie modli-twy wypominkowej i praktyce odpustów za zmarłych, aby odkryć moc różańca, trze-ba sięgać po niego z ufnością oraz o konsekwencjach życia w globalnej metropolii.

21 października – 29 Niedziela zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Misyjny, któremu przyświeca hasło: „Pełni Ducha i posłani”. Z Polski ponad 2000 misjonarzy i misjonarek posługuje w różnych zakątkach świata. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie. Dziś także liczenie wiernych uczestniczących we Eucharystii i przystępujących do Komunii św.

2. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszam na Mszę św. o 17.00 i 18.00.

3. W najbliższą niedzielę świętujemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Ofiary na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy kościele.

4. Z całego serca dziękuję mieszkańcom Sobonia za sprzątanie na cmentarzu. Sumiennie pracowało ponad 20 osób. Dziękuję także tym, kto już uprzątnął mogiły swoich bliskich i znajomych.

5. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i placu przy kościele oraz zapraszam na sobotę: p. Teresę i Wacława Zalewskich, p. Teodorę i Andrzeja Kołak oraz p. Anetę i Krzysztofa Kołak.

6. Na bocznym ołtarzu leżą kalendarze misyjne i kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 6 zł, oraz kalendarze rolnicze po 25 zł.

7. Wczoraj Sakrament Małżeństwa zawarli w naszej świątyni Daniel Marcin Szkup i Julia Magdalena Mróz. Życzymy Nowożeńcom obfitego błogosławieństwa Bożego i szczęścia w życiu rodzinnym i małżeńskim.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego. Przeczytamy cichym bohaterstwie księży, którzy za wierność Bogu i ojczyźnie byli represjonowani i skazywani na śmierć, o peregrynacji po domach Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej oraz o Tygodniu Misyjnym i posłaniu ks. Pawła Wysokińskiego do Boliwii.

14 października – 28 Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszy św. o 9.00 program słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Potem zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Ofiarami do puszek wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga zdolną młodzież z biedniejszych rodzin.

2. Pozdrawiamy w Dniu Edukacji nauczycieli i wychowawców. Życzymy mocy łaski Bożej, zdrowia i cierpliwości w pracy pedagogicznej, a także wdzięczności ze strony wychowanków.

3. We wtorek, 16 października, obchodzimy 40 rocznicę wyboru papieża św. Jana Pawła II. Zapraszam na Eucharystię o 17.00.

4. W czwartek święto św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia. Msza św. o 17.00, a po niej różaniec za pracowników służby zdrowia.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. W całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących na Eucharystii i przystępujących do Komunii św. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje katolickie.

6. W 2019 roku w Wierzbnie będzie Sakrament Bierzmowania dla młodzieży z klasy III gimnazjum, klasy VIII i VII szkoły podstawowej oraz starszej młodzieży, która jeszcze nie przystępowała do tego sakramentu. Trzeba zgłosić się do końca października, aby 4 listopada być uroczyście włączonym do grona kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

7. Chwała Bogu, ukończyliśmy prace przy konserwacji fundamentów i także została przeprowadzona pielęgnacja drzew przy kościele.

8. Zbliża się listopad, serdecznie proszę o uprzątnięcie mogił i otoczenia wokół grobów naszych zmarłych. Segregujemy odpady, plastyk wkładamy do żółtych worków, a szkło do zielonych. Liście i zeschłe kwiaty proszę wysypywać na pryzmę w ogrodzeniu. Serdecznie proszę, abyśmy nie kupowali plastykowych wieńców i wiązanek. Gałązki świerkowe i żywe kwiaty to symbol życia, a plastyk – życia nie symbolizuje. Zapraszam w sobotę do pracy na cmentarzu mieszkańców Sobonia. Trzeba zamieść alejki i wywieźć naturalne śmieci na kompostownik.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i placu przy kościele mieszkańcom Janówka, a na sobotę zapraszam: p. Marię i Henryka Grądzkich, p. Barbarę i Jadwigę Barcz oraz p. Ewę i Zygmunta Gawor.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z pielgrzym ki mężczyzn do Pratulina, o 40 rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową, o       zgromadzeniach zakonnych, utworzonych przez bł. o. Honorata Koźmińskiego oraz jak zło dobrem zwyciężać w nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

7 października – 27 Niedziela zwykła

1. Z serca pozdrawiamy Szanownych Seniorów, Kochane Babcie i Dziadków. Dziękujemy za modlitwy, którymi wspieracie swoje rodziny, parafię i naszą Ojczyznę. Życzymy Wam wielu lat życia w zdrowiu i pokoju ducha oraz życzliwości od bliskich. Jan Paweł II powiedział do ludzi starszych: „Bez zniechęcenia kontynuujcie waszą drogę i niech radość będzie w sercach waszych”.  Po Mszy św. o 9.00 program słowno-muzyczny dla Seniorów.

2. W naszej wspólnocie gościmy misjonarkę z Kolumbii Agnieszkę Matykę. Dziękujemy jej za świadectwo życia Ewangelią. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica z Boliwii. Dziś po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa modlitwy na październik: Aby osoby konsekrowane wzbudziły w sobie zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i pozbawionych głosu.

3. Zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Różańcowych w niedziele przed sumą o 11.30, a w dni powszednie po Mszy św. o 17.00. Pierwszą tajemnicę w nabożeństwach różańcowych ofiarujemy w naszym dekanacie za misjonarza ks. Jarosława Dziedzica, który pozdrawia z Boliwii całą parafię.

4. W sobotę po Mszy św. o 17.00 Nabożeństwo Fatimskie wokół kościoła i na cmentarzu. Będziemy szczególnie modlić się za nauczycieli i wychowawców z okazji Dnia Nauczyciela. Na procesję proszę zabrać lampiony.

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszy św. o 9.00 program słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II. Ofiarami do puszek wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6.  Dziękuje rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam: p. Marzennę i Rafała Okrzeja, p. Marię i Adama Patoka oraz p. Marzenę i Mirosława Filipiak. Od jutra kontynuujemy pracę przy zabezpieczaniu fundamentów kościoła.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Daniel Marcin Szkup, kawaler zam. w parafii Świętej Trójcy w Rozbitym Kamieniu i Julia Magdalena Mróz, panna z Jaworka, zapowiedz trzecia. Otoczmy ich naszą modlitwą.

8. Zachęcam 14 października do rejestracji i zaangażowania w akcję Dzień dawcy szpiku dla Pauliny i innych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grębkowie.

9. Mamy nowy Nr Echa Katolickiego i przeczytamy o skuteczności modlitwy różańcowej, o orędownictwie św. ojca Pio i św. Ryty a także o dobrej spowiedzi. Zapraszam do lektury.

10. Pan Emil Wąsowski zaprasza we wtorek o godz. 18.00 na spotkanie przedwyborcze do Sali GS Wierzbno. Ogłoszenie w gablocie przy kościele.

Możliwość komentowania została wyłączona.