Ogłoszenia – Listopad 2018

Powrót do listy ogłoszeń

25 listopada – Urocz. Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św., a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem zawierzenia. Jest nowy grafik dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

2. Zachęcam do czynu miłości względem bliźniego: Pomoc Rodzina – Rodzinie. Po Mszy św. wolontariuszki będą czekać na chętnych przed kościołem. Losujemy potrzebującą rodzinę lub osoby samotne (bez podawania nazwiska). Przygotowu-jemy dla nich paczkę (słodycze, środki spożywcze, upominki wykonane własno-ręcznie) i dołączamy kartkę z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia. Do 16 grudnia proszę dostarczyć je do zakrystii, a potem wolontariusze przekażą we właściwe ręce.

3. W piątek święto św. Andrzeja apostoła. Zapraszam na Eucharystię o 17.00.

4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o 7.30 Msza św. wynagradzająca Nie-pokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy już Adwent, czas szczególnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Zapraszam na Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 w poniedziałki, środy i soboty. Przede Mszą św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci i dla kandydatów do Sakra-mentu Bierzmowania będzie konkurs aktywności, ciekawa układanka, a na za-kończenie mała niespodzianka. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie po-prowadzi ks. Marek Andrzejuk w dniach 21-23 grudnia (przed IV Niedzielą Ad-wentu).

6. W niedzielę, 2 grudnia, o 18.30 spotkanie organizacyjne w sprawie Orszaku Trzech Króli. Zapraszam chętnych do Sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy.

7. Serdecznie dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Krystynę i Sylwestra Okrzeja, p. Katarzynę Bartnicką oraz p. Wandę i Wiesława Łabarzewskich.

8. Wczoraj sprzątali na cmentarzu dwaj druhowie strażacy i wywieźli naturalne odpady na kompostownik. Wykonali pracę za wszystkich mieszkańców Wierzbna. Serdeczne Bóg zapłać!

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o panowaniu Chrystusa Króla w dzisiejszym świecie, o Szlachetnej Paczce oraz świadectwo świeckiej misjonarki Pauliny Korneluk, która posługuje w Tanzanii.

18 listopada – 33 Niedziela zwykła

1. Przeżywamy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. W orędziu Papież Franciszek podkreśla: „Stan ubóstwa nie wyraża się mową, lecz staje się krzykiem, który rozdziera niebiosa i dochodzi do Boga. Co oznacza wołanie ubogiego, jeśli nie cierpienie i samotność, rozczarowanie i nadzieję? Możemy zadać sobie pytanie: dlaczego ten krzyk, który wznosi się przed oblicze Boga, nie może dosięgnąć naszych uszu, pozostawiając nas obojętnymi i biernymi? W takim Dniu jak ten, który dziś przeżywamy, jesteśmy wezwani do poważnego rachunku sumienia, aby zrozumieć, czy naprawdę potrafimy słuchać ubogich”. W Afryce bardzo dużo dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Siostra misjonarka z Burundi pisze: „Gdy rozdajemy naszym uczniom owsiankę, towarzyszy nam wzrok innych głodnych dzieci, które stoją za płotem. Trudno jest znieść fakt, że nie możemy nakarmić wszystkich”. Wystarczy 20 złotych, aby filiżanką owsianki nakarmić jedno dziecko przez miesiąc. Ofiarami na tacę wspieramy dziś Caritas Diecezjalną.

2. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za dzieci (w kościele) i katecheza dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodzi-ców.

3. We wtorek z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania jedziemy śladami św. Stanisława Kostki i św. Maksymiliana Kolbe. W Wierzbnie Mszy św. nie będzie.

4. W środę wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny i zapraszam na Mszę św. o 17.00.

5. W czwartek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Na Mszy św. o 17.00 będziemy się modlić za naszą organistkę panią Anetę i scholę parafialną.

6. W piątek o 18.00 spotkanie wolontariuszy z Młodzieżowego Zespołu Charytatywnego, a w niedzielę po każdej Mszy św. rozpoczynamy akcję „Rodzina –Rodzinie”.

7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

8. W sobotę zapraszam mieszkańców Wierzbna do segregacji i wywiezienia naturalnych odpadów na kompostownik. Proszę wyjmować chryzantemy z doniczek, przed wynoszeniem ich na pryzmę odpadów. Dziękuję panu Piotrowi Piórkowi za troskę o segregację odpadów.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Mirosławę i p. Mariusza Patoka, p. Milenę i Andrzeja Poławskich oraz p. Jacka Kuśmierza.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o obchodach w naszym rejonie 100 r. odzyskania niepodległości, jak rozumieć „ćwiczenie dobrej śmierci” oraz o misjonarzach ks. Henryku Utykańskim i ks. Wiesławie Karaczew-skim..

11 listopada – 32 Niedziela zwykła

1. Z wdzięcznością Panu Bogu przeżywamy 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości i modlimy się o jedność i pomyślność dla narodu polskiego. Po Mszy św. o 9.00 uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. Milewską przedstawią program słowno-muzyczny o Ojczyźnie. Następnie przejdziemy pod pomnik orła na skwerze przy kościele. Tam uroczyste podniesienie flagi na maszt, hymn narodowy i apel poległych.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, który jest pa-tronem naszej diecezji. Zapraszam na Mszę św. o 17.00.

3. W najbliższą niedzielę Światowy dzień Ubogich. Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas Diecezjalną. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. Planujemy 20 listopada wyjazd z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania do Rostkowa i Niepokalanowa, aby prosić wstawiennictwa św. Stanisława Kostki i św. Maksymiliana Kolbe dla młodzieży.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Danutę i Sławomira Rozbickich, p. Mieczysławę i Janusza Cichockich oraz p. Ewę i Stefana Patoka.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o współczesnym patriotyzmie i świętowaniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, o historii św. Jozafata Kuncewicza oraz jak zapobiegać otyłości u dzieci.

4 listopada – 31 Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela listopada. Na Eucharystii o 9.00 gościmy relikwie św. Stanisława Kostki, a po Mszy możliwość ucałowania relikwii. Prosimy  o szczególne wstawiennictwo św. Stanisława dla młodzieży, która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Po sumie na cmentarzu różaniec za zmarłych, a po nim zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad: Aby język serca i dialogu miał zawsze przewagę na językiem broni. Ofiarami do puszek wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii.

2. Codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. o 17.00 procesja na cmentarz i różaniec za zmarłych wraz z modlitwą wypominkową. Możemy zyskać odpust zupełny, aby pomóc zmarłym i duszom w czyśćcu cierpiącym.

3. Przez cały listopad modlitwa za zmarłych 15 minut przed Mszą św. wieczorową. Zapraszam poszczególne miejscowości do modlitwy za swoich bliskich zmarłych: w poniedziałek – Wierzbno, cz.I, we wtorek – Wierzbno cz. II, Las Jaworski i kartki spoza parafii, w środę – Janówek i Wyględówek, w czwartek – Soboń, w piątek – Jaworek, Helenów i Cierpięta i w sobotę – Świdno, Wólka i Adamów.

4. W piątek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Zapraszam na Eucharystię o 17.00.

5. W najbliższą niedzielę 100 rocznica odzyskania Niepodległości. Zapraszam wszystkich na Eucharystię o 9.00 w intencji Ojczyzny. Wspólnie będziemy dziękować Panu Bogu za wolność i prosić o jedność w naszym narodzie. Po Mszy uczniowie szkoły podstawowej przedstawią program słowno-muzyczny z okazji święta narodowego. Liczę na obecność wszystkich druhów strażaków ze sztandarem.

6. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Jadwigę i Zdzisława Poławskich, p. Dorotę i Henryka Rozbickich oraz p. Krystynę i Zbigniewa Siemińskich. Dziękuję wszystkim za uporządkowanie mogił i za ofiary z Uroczystości Wszystkich Świętych na wywóz śmieci (2780 zł).

7. Na ołtarzu św. Michała Archanioła są jeszcze kalendarze rolnicze (25 zł) i kalendarze z wieńcami dożynkowymi (6 zł).

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy na temat synodu poświęconego młodzieży, świadectwo księdza Marka Chrzanowskiego oraz o pomocy ludziom chorym.

Możliwość komentowania została wyłączona.