Ogłoszenia – Grudzień 2018

Powrót do listy ogłoszeń

30 grudnia – Święto Św. Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa

1. Pozdrawiam wszystkie rodziny naszej parafii, które pielęgnują wiarę i miłość. Życzę, aby Chrystus wzrastał pośród nas i hojnie błogosławił Rodzicom, Dzieciom, Babciom i Dziadkom w nadchodzącym 2019 Roku. Zapraszam po Mszy św. o 9.00 radnych parafialnych na opłatek i spotkanie podsumowujące cały rok.

2. Z serca dziękuję za radosne kolędowanie Kolędników Misyjnych i za życzliwe przyjęcie przez parafian. Dziękuję także dorosłym opiekunom 6 grup kolędników. W nagrodę 10 stycznia jedziemy do Siedlec na ogólnodiecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych.

3. W poniedziałek zakończenie roku kalendarzowego i zapraszam na uroczystą Eucharystię o godz. 17.00 i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

4. We wtorek Nowy Rok i uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Zapraszam na Mszę św. o 9.00, 12.00 i 17.00.

5. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed pierwszym piątkiem miesiąca. Potem Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

6. Pierwszy piątek miesiąca; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu sercu Pana Jezusa o godz. 7.30. Od 9.00 odwiedzam chorych, pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

7. Pierwsza sobota miesiąca, zapraszam na Mszę św. o 7.30  wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

8. W najbliższą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Wszystkich gorąco zapraszam do udziału w Orszaku Trzech Króli, który o 13.00 wyruszy z placu przy pieczarkarni. Druhowie strażacy z OSP Wierzbno i OSP Jaworek tworzą uroczystą asystę i czuwają na spokojnym przemarszem. Przy stajence będzie można posilić się bigosem i papieskimi kremówkami. Zapraszam na Mszę o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje katolickie.

9. Wizyta duszpasterska zwana kolędą w następującym porządku: w poniedziałek, 31 grudnia, od 9.00 – Las Jaworski i Helenów, w środę, 2 stycznia, od 9.00 – Janówek, a w piątek, 4 stycznia, od 10.00 – Wyględówek, w sobotę od 9.00 – Wierzbno cz. II od p. Romana Gogłozy i do końca miejscowości.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam: p. Dariusza Koszewskiego, p. Jadwigę i Adama Jasińskich oraz p. Wiesława Pełczyńskiego.

23 grudnia – IV Niedziela Adwentu

1. Z całego serca dziękuję ks. Markowi Andrzejukowi za trud prowadzenia Rekolekcji Adwentowych, dziękuję kapłanom, którzy posługiwali w konfesjonałach, dziękuję p. Małgorzacie Wąsowskiej za smaczne posiłki, dziękuję Wam za obecność i za ofiary na tacę, które są wyrazem naszej wdzięczności. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Na sumie przekazanie światełka betlejemskiego, które łączy wszystkich chrześcijan.

2. Dziękuję p. Tadeuszowi Szaniawskiemu z Jaworka za choinki do kościoła, a młodzieży i dorosłym za dekorację kościoła pod kierunkiem p. Anety Miklaszewskiej.

3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o 7.00 jeszcze ostatnie Roraty i nagrody dla dzieci i młodzieży, gorliwie uczestniczącej w czuwaniu z Maryją Niepokalaną. Zgodnie z tradycją w Wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a po zachodzie słońca przygotowujemy uroczystą wieczerzę wigilijną, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i śpiewamy kolędy gronie rodziny.

4. Zapraszam po wieczerzy wigilijnej na uroczystą Eucharystię o północy, zwaną Pasterką, a potem w dzień Narodzenia Pańskiego jeszcze będą Msze św. o 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczorowej. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 9.00, 12.00 i 17.00.

5. Cieszę się, że w naszej parafii przygotowuje się 5 grup Kolędników Misyjnych. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o 9.00 posłanie Kolędników Misyjnych, którzy wniosą w nasze domy dużo radości i pokoju. Proszę życzliwie ich przyjąć i uwiązać psy. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczane na misje w Rwandzie i Burundi, gdzie wiele dzieci cierpi głód. Przykładowo za 20 zł można tam przez miesiąc jedno dziecko nakarmić owsianką. 

6. Tradycyjnie po świętach rozpoczniemy duszpasterskie nawiedzanie rodzin, aby wnieść Boże błogosławieństwo, by wspólnie się pomodlić i porozmawiać o troskach czy radościach. W piątek, 28 grudnia, od godz. 9.00 w Soboniu, a w sobotę, 29 grudnia, w Wierzbnie, cz. I. (od pani Szymańskiej do p. Haładajów).

7. W sobotę 29 grudnia o 19.00 spotkanie aktorów Orszaku Trzech Króli w urzędzie Gminy. Zapraszam serdecznie, ponieważ konieczna jest solidna próba.

8. W Niedzielę 30 grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszam małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich podczas Eucharystii. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie opłatkowe dla radnych parafialnych i podsumowanie prac w kończącym się roku. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji dzwonnicy i kościoła.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i zapraszam na sobotę: p. Hannę i Kazimierza Wąsowskich, p. Zefirynę i Adama Komorowskich oraz p. Jadwigę i Janusza Komorowskich.

10. Zachęcam do lektury Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak wygląda Boże Narodzenie na misjach, gdzie posługują nasi misjonarze, a także o wigilii dla Seniorów.

16 grudnia – III Niedziela Adwentu

1. III Niedziela Adwentu, zwana Gaudete, jest niedzielą radości. Prorok Sofoniasz wzywa nas: „Ciesz się i wesel z całego serca, (…) Pan jest pośród ciebie”. Na Mszy św. o 9.00 poświęcenie medalików, a po Mszy św. katecheza i spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Na Mszy św. o 12.00 otaczamy modlitwą naszych Seniorów, a potem Spotkanie Opłatkowe na sali gimnastycznej w szkole podstawowej. Kochane Babcie i Dziadkowie są naszym skarbem i serdecznie zapraszam na to spotkanie. Dziękuję tym, którzy przygotowali ciasto na Wigilię Seniorów.

2. Od 17 grudnia rozpoczynamy drugą cześć Adwentu jako bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy chętnie przygotowali paczki dla potrzebujących w akcji: Rodzina-Rodzinie. We wtorek i środę zostaną rozwiezione do właściwych adresatów. Bóg zapłać!

3. W czwartek o 16.00 w kościele spotkanie dzieci, młodzieży i dorosłych, chętnych do posługi Kolędników Misyjnych. W każdej grupie Kolędników musi być jedna osoba dorosła, odpowiedzialna za małych misjonarzy. Uroczyste posłanie Kolędników Misyjnych  odbędzie się 26 grudnia na Mszy św. o 9.00.

4. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w Rekolekcjach Adwentowych, które poprowadzi dla nas ks. Marek Andrzejuk, diecezjalny Moderator Ruchu Światło-Życie. W piątek i sobotę zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00, 12.00 i 17.00, a w niedzielę o 9.00, 12.00 i 17.00. W sobotę nie będzie Rorat. Kapłani będą posługiwać w konfesjonałach w piątek i w sobotę. Proszę zachęcić do uczestnictwa w rekolekcjach także tych, którzy nie często bywają w kościele. W niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty.

5. Dekoracja kościoła na Święta Bożego Narodzenia w sobotę od godz. 14.00. Zapraszam dorosłych i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

7. W Wigilię, 24 grudnia, na Roratach o godz. 7.00 nagrodzimy dzieci i młodzież za gorliwe uczestnictwo we Mszach św. ku czci NMP.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę  o 8.00 rano zapraszam rodziny z Wyględówka: p. Danutę i Jerzego Chabiera, p. Czesławę i Mariana Milewskich oraz p. Janinę Bartnicką.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Mróz z Jaworka. Pogrzeb we wtorek, o 8.30 wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec o łaskę nieba, a o 9.00 Msza św. i odprowadzenie na cmentarz.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, jak dobrze przeżyć święta, jak zrozumieć naszą odpowiedzialność za Ziemię oraz świadectwo, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

9 grudnia – II Niedziela Adwentu

1. Cieszymy się, że możemy gościć misjonarza ks. Michała Chromińskiego z Boliwii. Dziękujemy za świadectwo z posługi misyjnej. Obiecujemy modlitwę w jego intencji, aby ks. Michał mógł wrócić na misje w Ameryce Południowej. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Ofiarami do puszek po Mszy św. wspieramy dziś Kościół Katolicki w krajach byłego Związku Radzieckiego.

2. Wraz z wolontariuszami odwiedzamy ludzi starszych i chorych, aby zaprosić na Wigilię dla Seniorów: we wtorek w Wólce, Świdnie i Adamowie, w środę w Wierzbnie, Helenowie i Lesie Jaworskim.

3. Na ołtarzu św. Michała leżą świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, po 5, 10 i 20 zł.

4. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza i spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. W niedzielę 16 grudnia organizujemy Wigilię dla Seniorów. Proszę umożliwienie Szanownym Babciom i Dziadkom dojazd do kościoła na Mszę św. o 12.00, a potem do szkoły podstawowej, gdzie na sali gimnastycznej Seniorzy będą mogli przeżyć radosne spotkanie: jasełka, życzenia i dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie. Serdecznie proszę parafian o przygotowanie ciasta: makowca, sernika, piernika i szarlotki. Niech to będzie dowód naszej wdzięczności dla naszych Seniorów. Proszę, aby autobus dowiózł ludzi starszych z Jaworka, Wyględówka, Janówka na Mszę św. o 12.00.

5. Proszę, byśmy dobrze zaplanowali czas dla Pana Boga w dniach 21-23 grudnia, a także zaprosili na Rekolekcje Adwentowe tych, którzy rzadko uczęszczają do kościoła, aby skorzystali z sakramentu pokuty. W piątek i sobotę kapłani będą służyć w konfesjonałach.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Lucynę i Bogdana Patoka, p. Jadwigę i Mariana Jaczewskich oraz p. Bożenę i Zbigniewa Patoka. Po Janówku zapraszam mieszkańców Wyględówka do troski o czystość kościoła.

7. Do 17 grudnia proszę o przekazanie paczek z pomocą Rodzina-Rodzinie, dołączenie życzeń i napisania nr, jaki był na kopercie.

8. 10 grudnia o godz. 16.00 w GS Wierzbno odbędzie się spotkanie z przewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa posłem Jarosławem Sachajko, który poruszy tematy nurtujące polskie rolnictwo.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak dobrze świętować niedzielę, czy Pan Bóg nas kusi?, jak zachować zdrowy rozsądek w ferworze przedświątecznych zakupów oraz o nowoczesnych technologiach w służbie duchowości.

2 grudnia – I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent, jako czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i powtórne przyjście Chrystusa Pana. Po sumie wystawienie Najświęt-szego Sakramentu i adoracja. Potem zmianka tajemnic różańcowych. Zapraszam o 18.30 do Sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy na spotkanie  Orszaku Trzech Króli wszystkich zainteresowanych i gotowych się zaangażować w przygotowanie. Dziś po Mszy św. ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na grudzień: Aby osoby zaangażowanie w służbę przekazywania wiary znalazły w dialogu z kulturą właściwy język na współczesne czasy. Dziękuję p. Krystynie Gogłoza za przygotowanie wieńca adwentowego.

2. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w Roratach w poniedziałki, środy i soboty o 7.00 rano. Wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie układanka o oczekiwaniu w Duchu Świętym.

3. Na ołtarzu św. Michała leżą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe – po 5 zł, średnie – 10 zł i duże po 20 zł. Jest to akcja prowadzona przez Caritas. Zachęcam dzieci i młodzież do włączenia się w dzieło Kolędników Misyjnych.

4. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego oraz okazja do spowiedzi.

5. Pierwszy piątek miesiąca o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze całego świata.

6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Mszę św. o 7.00 i 16.00. W tym tygodniu w poniedziałek, piątek i sobotę jestem na spowiedzi rekolekcyjnej w parafiach naszego dekanatu.

7. W najbliższą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Boliwii ks. Michała Chromińskiego. Podzieli się z nami doświadczeniem posługi misyjnej, a my wesprzemy jego modlitwą i ofiarami na tacę. Ofiarami do puszek będziemy wspierać Kościół Katolicki w krajach byłego Związku Radzieckiego.

8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Mirosława Patoka, p. Mariole i Dariusza Patoka oraz p. An-nę i Waldemara Gąsiorowskich.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. Echa Katolickiego. Przeczytamy jak nie przegapić Adwentu, o Kolędnikach Misyjnych, czym żyje młodzież oraz materiały dla Kół Żywego Różańca.

Możliwość komentowania została wyłączona.