Ogłoszenia – Styczeń 2019

Powrót do listy ogłoszeń

27 stycznia – 3 Niedziela zwykła

1. Duchowo łączymy się z Panamą, gdzie młodzi z całego świata spotykają się z Ojcem św. Franciszkiem. Dziś po Mszy św. o 9.00 katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i rodziców. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Dziś przeżywamy Światowy Dzień trędowatych i według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2017 roku zanotowano ponad 210 tysięcy nowych zachorowań na trąd.

2. Jest grafik na luty dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii. Na naszej stronie: https://www.parafiawierzbno.com.pl jest już film z Orszaku Trzech Króli w naszej wspólnocie. Serdecznie dziękuję p. Rafałowi Miklaszewskiemu za zredagowanie tego filmu.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 – Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, a od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

4. W sobotę, święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

5. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą lutego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii.

6. Kurs dla narzeczonych w Grębkowie w soboty 16 i 23 lutego. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 w sali katechetycznej przy plebanii. Młodzi, którzy w tym roku planują zawrzeć Sakrament Małżeństwa powinni uczestniczyć w tym kursie.

7. W sobotę od 13.00 zapraszam dorosłych i młodzież do rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej w naszej świątyni. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam na 15.00, (ponieważ o 9.00 będzie Msza św.) następujące rodziny: p. Helenę Śledziewską, p. Zofię i Mieczysława Śledziewskich oraz p. Władysławę Zwierz.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jakie wyzwania stoją przed współczesnymi rodzicami, jak mieszkańcy naszej diecezji uczcili pamięć o bł. Męczennikach Podlaskich oraz o roli profilaktyki i wsparcia w walce z chorobą nowotworową.

20 stycznia – 2 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Przeżywamy tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”.

2. Uczniowie naszej szkoły podstawowej brali udział w ogólnopolskim Konkursie Biblia i przypowieści biblijne” i zajęły bardzo dobre miejsca. Pragnę pochwalić Szymona Twarowskiego i Amelię Gronek w grupie młodszej, Maję Twardowską, Filipa Falkowskiego, Michała Brogowskiego i Czarka Wiechowskiego w średniej grupie oraz Łucję Mróz z klasy VIII.

 3. W środę wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męczenników z Pratulina. Ks. Biskup Kazimierz zaprasza na uroczystości do Pratulina.

4. W piątek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zapraszam na Eucharystię o godz. 17.00.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam: p. Remigiusza Zalewskiego, p. Janusza Stachowicza oraz p. Eugenię Stachowicz.

7. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o zjeździe Kolędników misyjnych w Siedlcach, o łaskach jakie wierni otrzymują za wstawiennictwem bł. Męczenników z Pratulina oraz są wyniki badań ukazujących zaangażowanie katolików w Polsce w praktyki religijne.

13 stycznia 2019 – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. W naszej wspólnocie jest to również niedziela radiowa. Dziękuję za ofiary na tacę na rzecz Katolickiego Radia Podlasie i zachęcam do nabycia książek, które są nam proponowane. Po Mszy św. uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Marty Korzeniak przedstawią jasełka, a potem zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Z serca dziękuję wszystkim zaangażowanym w Orszak Trzech Króli w święto Objawienia Pańskiego. To dzięki Wam już po raz piąty mogliśmy przeżyć wielkie święto. Dziękuję Agnieszce Leszczyńskiej i Grzegorzowi Bartnickiemu za rolę Maryi i Józefa, dziękuję królom: ks. Mirosławowi Rogoźnickiemu, ks. Markowi Weresie, Arturowi Skrzypkowi, dziękuję p. Anecie Miklaszewskiej i całemu orszakowi aniołów, Michałowi Wąsowskiemu za rolę Heroda i wiele wysiłku w przygotowanie Orszaku, Dziękuje Krzysztofowi Mróz, Mai Gryglas, Klaudii Wojtyńskiej i wszystkim, którzy podjęli role diabełków, dziękuję p. Małgorzacie Wąsowskiej i Dawidowi Jaworowskiemu za role dworzan Heroda, p. Hannie Tomkiewicz i Jerzemu Leszczyńskiemu za role gospodarzy oraz Witoldowi Kujawie i Zofii Leszczyńskiej jako biesiadnikom, dziękuję p. Joli Olędzkiej, rodzinie Brzuszkiewiczów i Mrozów z Jaworka za role pasterzy. Dziękuję p. Andrzejowi Kący, Krzysztofowi Zwierz i Radkowi Mróz za nagłośnienie orszaku.  Serdecznie podziękowanie dla p. Kingi Gromulskiej z Dobrego za pyszne kremówki papieskie, a p. Wiesławie Łukasiak, Irenie Kiesner i Małgorzacie Wąsowskiej za bigos, oraz p. Dorocie i Jarosławowi Wiechowskim za mięsną wkładkę do bigosu. Dziękuję gwiazdorowi p. Waldemarowi Gąsiorowskiemu, harcerzom i zuchom, Basi i Radkowi za piękne kolędy, druhom strażakom z OSP Wierzbno i OSP Jaworek za asystę i czuwanie nad spokojnym przemarszem kolumny, dziękuję p. Kazimierzowi Wąsowskiemu za żywą szopkę i ks. kan. Stanisławowi za rolę kardynała. Chwała Panu za wszystko.

3. W czwartek uczestniczyliśmy w Zjeździe Kolędników Misyjnych w sanktuarium św. Józefa w Siedlcach. Dziękuję naszym kolędnikom z Wierzbna za piękną prezentację.

4. Dziękuję za troskę o sprawy parafii, ofiary na remont elewacji kościoła i serdeczne spotkania w rodzinach podczas kolędy. Dziękuję za ofiary na prace remontowe – 11 750 zł. Jutro, w poniedziałek, od 9.00 wizyta duszpasterska na Wólce.

5. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

7. Dziękuję za sprzątanie rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam: p. Grażynę Kopeć, p. Jadwigę i Romana Milewskich oraz p. Danutę i Sławomira Kapitanowicz.

8. Zachęcam do lektury nowego Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o dialogu i ruchu ekumenicznym. Jest także bogata fotogaleria z Orszaków Trzech Króli, także z Wierzbna.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Wielądka z Lasu Jaworskiego i śp. Czesława Santorka z Janówka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Dziś wraz z wszystkimi narodami oddajemy pokłon Chrystusowi, narodzonemu w Betlejem, jako naszemu Panu i Zbawicielowi. Po Komunii św. błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Ofiary na tacę są dziś przeznaczone na misje katolickie. Intencja Apostolstwa Modlitwy na styczeń: Za młodzież, szczególnie w Ameryce Łacińskie, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

2. Z całego serca zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli. W tym roku myślą przewodnią są słowa Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”. Początek o godz. 13.00 przy pieczarkarni. Każdy otrzyma śpiewnik i koronę. Włączajmy się w radosne kolędowanie.

Z serca dziękuję tym, którzy chętnie zaangażowali się w podjęcie ról i konkretnych zadań, przygotowanie scen i żywej szopki. Dziękuję p. Kindze Gromulskiej za kremówki papieskie, a p. Wiesławie Łukasiak, Irenie Kiesner i Małgorzacie Wąsowskiej za pyszny bigos.

3. W czwartek Diecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych w Siedlcach. Nasi kolędnicy wyjeżdżają o 8.00 rano sprzed szkoły podstawowej.

4. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Będziemy gościć przedstawicieli Katolickiego Radia Podlasie. Po Mszy św. o 9.00 uczniowie naszej szkoły przedstawią jasełka, przygotowane przez katechetkę p. Martę Korzeniak.

5. Dziękuję za życzliwe przyjęcie podczas wizyt kolędowych. W tym tygodniu w piątek odwiedzę rodziny w Jaworku, a w sobotę – w Świdnie.

6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam: p. Agnieszkę Cyran, p. Marię i Józefa Kopeć oraz Magdalenę i Leszka Parol.

7. Zachęcam do lektury najnowszy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o fenomenie Orszaków Trzech Króli, również o orszaku w Wierzbnie, świadectwo Anny, która była świadkiem Jehowy oraz o modlitwie aktami strzelistymi.

8. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Janinę Kuśmierczyk i śp. Czesława Santorka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 5 Mszy św. o zbawienie śp. Janiny. Pogrzeb śp. Czesława Santorka w środę o 10.30. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.