Ogłoszenia – Luty 2019

Powrót do listy ogłoszeń

24 luty – 7 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Jest „Oremus” i grafik na marzec dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. O 7.30 Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, a od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

3. Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o 7.30 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

4. Pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmianka tajemnic różańcowych.

5. W czwartek 21 lutego br. Pan wezwał do wieczności Księdza Biskupa Alojzego Orszulika SAC, biskupa pomocniczego Diecezji Siedleckiej w latach 1989-1992, a następnie pierwszego biskupa diecezji łowieckiej. Przeżył on 90 lat, w tym 62 w kapłaństwie i 30 w posługiwaniu biskupim.

6.  W sobotę 16 marca jest organizowany wyjazd na Kongres Różańcowy do Radzynia Podlaskiego. Zachęcam do wzięcia udziału i proszę zgłaszać się do pani Czesławy Gryglas z Wyczółek.

7. Dziękuję rodzinom ze Świdna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Halinę i Krzysztofa Chabiera, p. Edytę i Daniela Chabiera oraz p. Leszka Kodyma.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o zadaniach, jakie stoją przed radami parafialnymi, o objawieniach prywatnych, o powstającym w Siedlcach hospicjum dla dzieci a także parafii, która ufundowała studnię dla mieszkańców Czadu. Znajdziemy materiały formacyjne dla kół żywego różańca.

17 luty – 6 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Wczoraj z przedstawicielami naszej Rady parafialnej byliśmy na rejonowym spotkaniu w Siedlcach.

2. Od jutra do środy jestem na ogólnopolskim spotkaniu referentów misyjnych na Górze św. Anny. We wtorek zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczuk, a w nagłych sytuacjach duszpasterskich proszę zwracać się do ks. dziekana w Grębkowie.

3. W piątek święto Katedry św. Piotra i zapraszam na Mszę św. o 7.00 rano.

4. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Wspólnie z Urzędem Gminy przygotowujemy wniosek do konserwatora wojewódzkiego o dofinansowanie prac renowacyjnych przy kościele i dzwonnicy.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Józefa Sobiepanek i p. Honoratę Sobiepanek, p. Mariannę i Włodzimierza Jasińskich oraz p. Annę i Rafała Jasińskich.

6.

7. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie zaprasza w dniu 19 lutego o 10.00 w Urzędzie Gminy na szkolenie na temat: „Program rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020”.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, jak właściwie rozumieć treść ośmiu błogosławieństw, o rychłej beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego, czym najczęściej kierują się rodzice przy wyborze imienia dla swojego dziecka oraz jak walczyć z sennością.

10 lutego – 5 Niedziela zwykła

1. Z racji Dnia Chorego podczas Mszy św. o godz. 9.00 został udzielony sakrament chorych osobom ciężko chorym i w starszym wieku. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za swoje dzieci.

2. Jutro Światowy Dzień Chorego będzie przeżywany pod hasłem: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Papież Franciszek pisze: „Opieka nad chorymi wymaga czułości i bezinteresownych prostych gestów, przez które daje się odczuć drugiemu, że jest ważny”.

3. W czwartek św. Cyryla i Metodego, patronów Europy i zapraszam na Mszę św. o 17.00.

4. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

5. W dniach 18-20 lutego będę na ogólnopolskim zjeździe referentów misyjnych na Górze św. Anny. We wtorek 19 lutego Mszę św. odprawi ks. Stanisław Abramczuk.

6. Przypominam, że w dwie soboty: 16 i 23 lutego w Grębkowie odbędą się nauki dla narzeczonych z naszego dekanatu. Początek zajęć o godz. 10.00 w sali katechetycznej przy plebanii.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom ze Świdna i na sobotę zapraszam: p. Mariana Drabarka, p. Mieczysława Grabowskiego oraz p. Ewę i Zenona Łabarzewskich.

8. Zachęcam do lektury nowego Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy list misjonarki Katarzyny Parnickiej, jak reagować na ludzi, którzy wnoszą złe emocje oraz o sile wiary pozwalającej przyjąć krzyż choroby.

3 lutego – 4 Niedziela zwykła

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty: O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

2. W poniedziałek 14 rocznica święceń biskupich Pasterza diecezji ks. Biskupa Kazimierza. Zawierzajmy go w naszych modlitwach.

3. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego.

4. W piątek 15 rocznica śmierci ks. Wiesława Głowackiego, a w sobotę o 17.30 Msza św. o łaskę nieba dla śp. ks. Stanisława Dadasa w 1 r. śm.

5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 9.00 modlimy się za chorych i starszych. Z okazji dnia chorego po homilii będzie udzielony sakrament chorych, a po Mszy św. zmianka tajemnic dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Proszę o dowiezienie ludzi chorych i starszych do kościoła na Mszę św. o 9.00, a także zatroszczmy się by przede Mszą mogli skorzystać ze spowiedzi.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam już rodziny ze Świdna: p. Albinę i Dariusza Wojtyńskich, p. Marię i Bronisława Sobiepanek oraz p. Hannę i Jana Tomkiewicz.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o francuskiej stygmatyczce Marcie Robin, o wielkim znaczeniu osób konsekrowanych oraz komu przeszkadza religia w szkole.

Możliwość komentowania została wyłączona.