Ogłoszenia – Marzec 2019

Powrót do listy ogłoszeń

31 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. IV Niedziela Wielkiego Postu nazywa się Laetare, czyli niedzielą radosną. Antyfona na wejście głosi: „Raduj się, Jerozolimo, zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie”. Przed sumą o 11.30 – nabożeństwo Gorzkich żali. Jest grafik na kwiecień dla zespołu liturgicznego czytającego Słowo Boże podczas Eucharystii. Dziękuję za ofiary na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, a od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego a także okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

3. Pierwszy piątek – o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i od 8.45 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św. Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.30 (będzie prowadzić katechetka p. Marta Korzeniak z dziećmi) i Mszę św. o 18.00.

4. W tym tygodniu w poniedziałek, piątek i sobotę jestem na spowiedzi rekolekcyjnej. Ze względu na spowiedź w Wiśniewie Msza św. w sobotę o godz. 17.00, ponieważ o 18.00 posługuję na rekolekcjach.

5. W najbliższą niedzielę po sumie zmianka tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Wierzbna. Będziemy się szczególnie modlić za naszą młodzież i rodziny. Zapraszam do licznego udziału wszystkich parafian, druhów strażaków do warty honorowej i kierowania ruchem na trasie przemarszu. Do niesienia krzyża zapraszam następujące grupy ludzi: z kościoła do I stacji – druhowie strażacy, do II stacji – siostry z Kół Żywego Różańca z Wierzbna, do III stacji – dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, do IV stacji – młodzież, przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, do V stacji – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, do VI stacji – mieszkańcy Helenowa, do VII stacji – mieszkańcy Jaworka, do VIII stacji – wspólnota Domowego Kościoła, do IX stacji – mieszkańcy Janówka, do X stacji – mieszkańcy Wyględówka, do XI stacji – mieszkańcy Wólki, do XII stacji – mieszkańcy Świdna, do XIII stacji – mieszkańcy Sobonia, do XIV stacji – mieszkańcy Wierzbna i do kościoła – druhowie strażacy. Niech wspólny śpiew i modlitwa jednoczy nas w żywą wspólnotę Kościoła.

6. Dziękuję mieszkańcom Jaworka za segregację śmieci na cmentarzu i wywiezienie naturalnych odpadów na kompostownik.

7. Dziękuję rodzinom z Wólki za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Zdzisława Blanc, p. Danutę  i Kazimierza Żelazowskich oraz p. Joannę i Roberta Cieniewskich.

8. Pani Mariola Zalewska ze Stawisk (664 497 467) organizuje 3 maja Pielgrzymkę do Torunia. Spotkanie w Radiu Maryja, Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji i zwiedzanie starówki toruńskiej. Koszt 80 zł. Zachęcam do uczestnictwa.

9. Na stoliku za ławkami leży nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o procesie beatyfikacyjnym bpa Ignacego Świrskiego, jak dobrze przeżyć spowiedź oraz o sposobach przeżywania „Gorzkich żali” i inne ciekawe artykuły.

24 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuję ks. Leszkowi Hryciukowi za przeprowadzenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej wspólnocie parafialnej, dziękuje także kapłanom, którzy w piątek i wczoraj posługiwali w konfesjonałach. Dziękuję tym, którzy przynieśli ciasto i przygotowali posiłki. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także dzień podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez 9 miesięcy otaczamy modlitewną opieką dziecko, którego życie jest zagrożone. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 18.00. Od poniedziałku Msza św. wieczorowa będzie sprawowana o godz. 18.00.

3. W czwartek z uczniami klasy VII, VIII i III gimnazjum jedziemy na pielgrzymkę do Kodnia, Kostomłotów i Pratulina. Msza św. w Wierzbnie rano o 7.15.

4. W piątek jestem na spowiedzi rekolekcyjnej w Oleksinie. Zapraszam na nabożeństwo drogę Krzyżową o godz. 16.30 i na Mszę św. o 17.00, ponieważ o 18.00 spowiadam w Oleksinie.

5. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Msza św. o 9.00, 12.00 i wieczorem o godz. 18.00.

6. W sobotę zapraszam mieszkańców Jaworka do segregacji odpadów na cmentarzu i wywiezienia gałęzi, zeschłych kwiatów i wieńców na kompostownik.

7. W niedzielę 7 kwietnia planujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Wierzbna.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Teresę i Zbigniewa Bzoch, p. Grażynę i Mariana Wojtyńskich oraz p. Katarzynę i Grzegorza Wojtyńskich z Wólki.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „ Echa Katolickiego”. Przeczytamy o tym, co z naszą wrażliwością na potrzeby bliźnich, o kryzysie humanitarnym, z którym muszą mierzyć się miliony Jemeńczyków, o misji na Jamajce ks. Tomasza Denickiego i wiele innych cennych artykułów.

17 marca – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś Niedziela pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes”. Ponad 2000 misjonarzy i misjonarek z Polski głosi Ewangelię i niesie miłość Chrystusa do ludów i narodów, nieznających jeszcze Pana Boga. W najnowszym Nr „Echa Katolickiego” przeczytamy list ks. Jarosława Dziedzica z Boliwii z podziękowaniem za modlitwy. Wspieramy misje katolickie modlitwą i ofiarami do puszek. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

2. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam na Eucharystię o godz. 7.30 i 17.00.

3. W tym tygodniu (od piątku do niedzieli) będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. To bardzo ważny czas działania Ducha Świętego i proszę w moim imieniu zaprosić tych, którzy rzadko uczęszczają do kościoła. Rekolekcje poprowadzi ks. Leszek Hryciuk. W piątek i w sobotę kapłani będą służyć w konfesjonałach. Zapraszam w piątek i w sobotę na Eucharystię o godz. 10.00, 12.00 i 17.00. W piątek po Mszy św. o 10.00 nauka stanowa dla mężczyzn, a o 16.30 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w sobotę też po Mszy św. o 10.00 – nauka stanowa dla kobiet. W niedzielę ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność ks. rekolekcjoniście. Jak w każdą niedzielę Msza św. o 9.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz krótki program o krzyżu, przygotowany przez młodzież z MOWu z Jaworka.

4. Na ołtarzu św. Michała leżą baranki wielkanocne, po 5 zł, jako pomoc dla Caritas.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom ze Świdna i na sobotę zapraszam z Wólki: p. Zofię i Tadeusza Jabłońskich, p. Halinę Kruszewską z synem Wojciechem oraz p. Jolantę Bzoch.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o cudach jako odpowiedzi na bezgraniczną ufność pokładaną w Bogu, o apostolstwie w codziennym życiu oraz o nadużyciach i próbach obrony w związku z wprowadzeniem karty LGBT.

10 marca – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci, a o 11.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali. Dla dzieci i młodzieży konkurs aktywności za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

2. Zachęcam w piątek o 16.30 do licznego udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Prowadzą uczniowie naszej szkoły podstawowej wraz z panią katechetką.

3. W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami i pomagamy Kościołowi w świecie „Ad gentes”. Ofiary do puszek są przeznaczone jako wsparcie dla polskich misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą Ewangelię w 99 krajach misyjnych. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

4. Na bocznym ołtarzu są baranki wielkanocne  po 5 zł jako wsparcie dla Caritas. Leży także korona cierniowa i dzieci mogą przez drobne wyrzeczenia i posłuszeństwo rodzicom oraz czyny miłosierdzia nakładać na ciernie kwiatki. Tak mogą łagodzić cierpienia Chrystusa, który za nas wiele wycierpiał, umarł na krzyżu i zmartwychwstał. Zaplanujmy sobie tak czas na Rekolekcje Wielkopostne od 22 do 24 marca, aby przez trzy dni jak najwięcej skorzystać z nauk rekolekcyjnych, które wygłosi dla nas ks. Leszek Hryciuk.

5. W najbliższą sobotę 16 marca jest organizowany wyjazd na Kongres Różańcowy do Radzynia Podlaskiego. Zachęcam do wzięcia udziału członkinie Żywego Różańca i proszę zgłaszać się do pani Czesławy Gryglas z Wyczółek.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom ze Świdna i na sobotę zapraszam: p. Hannę i Sławomira Bergiel, p. Mieczysławę Lipińską oraz p. Annę i Jacka Lipińskich. Tak Świdno zakończy dyżur troski o czystość kościoła i w dalszej kolejności zapraszam rodziny z Wólki.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o logice Wielkiego Postu, o tym jak Pan Bóg może wyciągnąć człowieka z największego dna, czyli o Mateuszu Talbocie oraz o akcji dobroczynnej „Kilometry dobra”, a także o wstawiennictwie św. Józefa.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Kuśmierczyk z Jaworka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 7 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

3 marca – 8 Niedziela zwykła

1. Chwała Bogu, w czwartek udało się złożyć wniosek o dofinansowanie remontu elewacji kościoła i dzwonnicy. Teraz proszę o modlitwę, abyśmy otrzymali wsparcie od konserwatora wojewódzkiego. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Z okazji zapustów po Mszy św. młodzież częstuje pączkami. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec: „Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane”.

2. Jutro święto św. Kazimierza Królewicza. Zapraszam na Eucharystię o 17.00 i 17.30.

3. Środa Popielcowa rozpoczyna czas wewnętrznego oczyszczenia i pokuty. Podczas Mszy św. o 9.00 i 17.00 odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post (jeden posiłek do syta). Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie odbędą się przed III Niedzielą Wielkiego Postu i poprowadzi je ks. Leszek Hryciuk.

4. Pierwszy czwartek miesiąca, o 7.30 – Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, a od 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego.

5. Najbliższy piątek to Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego osób małoletnich. Zapraszam na drogę krzyżową o 16.30, a potem na Eucharystię.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci, a przed sumą o 11.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali. Dla dzieci i młodzieży będzie konkurs aktywności w nabożeństwach drogi krzyżowej.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom ze Świdna i na sobotę zapraszam: p Ewę i Dariusza Bergier, p. Anetę i Mariusza Bergier oraz p. Wandę i Alfreda Krasuskich.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy cenne artykuły: jak wychowywać młode pokolenie do życia w trzeźwości, o objawach uzależnienia alkoholowego i sposobach leczenia, o mocy słowa, które może niszczyć lub budować.

Komentarze są wyłączone.