Ogłoszenia – Kwiecień 2019

Powrót do listy ogłoszeń

28 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem pojednania”. Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Jest nowy grafik i „Oremus” na maj dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

2. W środę  rozpoczynamy maj – miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy św. o 18.00 i w niedzielę oraz uroczystości o 11.40. Dla dzieci i młodzieży będzie konkurs aktywności i układanka o sanktuariach maryjnych na całym świecie.

3. W piątek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 18.00. Suma będzie sprawowana w intencji OSP Wierzbno i OSP Jaworek z prośbą o opiekę Matki Bożej i św. Floriana, patrona strażaków. Po sumie złożenie kwiatów przy pomniku orła na skwerze kościoła i okoliczne przemówienia. Jako znak naszego patriotyzmu proszę, byśmy wywiesili białoczerwone flagi.

4. W czwartek o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu: modlitwa za powołanych do służby Bożej i o nowe święte powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego.

5. Potrzebne jest Boże błogosławieństwo dla rolników i deszcz, dlatego zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach poświęcenia pól: w środę od 15.00 – Las Jaworski i Helenów, w piątek – Jaworek i w sobotę – w Soboniu. Na zakończenie nabożeństwa będzie sprawowana Msza św. z prośbą o obfite urodzaje i błogosławieństwo Boże.

6. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone, jako dowód naszej wdzięczności, dla druhów strażaków z OSP Wierzbno. Przed sumą o 11.40 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i nabożeństwo majowe. Po sumie zmianka tajemnic różańcowych.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wólki i na sobotę zapraszam rodziny z Sobonia: p. Elżbietę i Pawła Smolarskich, p. Agnieszkę i Krzysztofa Abramowskich oraz p. Kazimierz Madziara.

8. Jest możliwość badania wzroku – 29 kwietnia w Grębkowie oraz bezpłatnego badania słuchu 30 maja w Przychodni Centrum w Wierzbnie. Szczegółowe informacje w gablocie przy kościele.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o misji spowiednika św. Faustyny w szerzeniu Bożego miłosierdzia, jak radzić sobie z krzyżem choroby i materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

21 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Szanownym Gościom i naszym Parafianom, życzę paschalnej radości, którą niesie Chrystus swoim zwycięstwem nad śmiercią i grzechem, życzę pokoju i entuzjazmu wiary, byśmy w rodzinach dzielili się Dobrą Nowiną, życzę wierności chrześcijańskim zasadom i wielkiej ufności w Panu na każdy dzień. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

2. Wigilią Paschalną o godz. 20.00 rozpoczęliśmy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję całemu zespołowi liturgicznemu za posługę, kantorom za śpiew psalmów, druhom strażakom za wartę honorową przy Grobie Pańskim, za asystę i obecność na procesji rezurekcyjnej. Dziękuję młodzieży i dorosłym za dekorację naszej świątyni pod kierunkiem pani Anety Miklaszewskiej. Pani Marii Komorowskiej dziękuję za troskę o czyste obrusy. Dziękuję wspólnocie Domowego Kościoła za uprzątnięcie skweru przed kościołem. Wszystkim dziękuję za aktywne uczestnictwo w uroczystej Liturgii Triduum Paschalnego. Dziś na Mszy św. o 12.00 nagrody dla dzieci za gorliwie uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. Przypominam, że dziś nie ma  Mszy św. o 18.00.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny i zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 18.00. Ofiary na tacę są przeznaczone tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Wszystkie dni Oktawy Wielkanocy mają rangę uroczystości, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.  W najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas Diecezjalną. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Jest to również 4 r. śmierci ks. Sławomira Malona, proboszcza z Wiśniewa.

6. Informuję, że 3 maja o 12.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji druhów strażaków z OSP Wierzbno i OSP Jaworek przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski i św. Floriana. W niedzielę 5 maja ofiary na tacę są przeznaczone do dyspozycji druhów z OSP Wierzbno, jako nasze podziękowanie za ich gorliwą służbę.

7. Trzeba się modlić o Boże błogosławieństwo dla rolników, o deszcz i obfite zbiory. Rozpoczynamy nabożeństwo poświęcenia pól: 1 maja – w Lesie Jaworskim i Helenowie, 3 maja – w Jaworku, 4 maja – w Soboniu, 12 maja – w Janówku i Wyględówku oraz 25 maja – na Wólce i w Świdnie. Początek nabożeństwa o godz. 15.00.

8. Dziękuję rodzinom z Wólki za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Halinę Polkowską, p. Małgorzatę i Jacka Duszak oraz p. Justynę Duszak z Wólki. Dziękuję mieszkańcom Wólki za troskę o czystość kościoła, a następnie odpowiedzialność na kościół podejmą rodziny z Sobonia.

9. Zachęcam do lektury nowego Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o Całunie Turyńskim, który potwierdza tortury, jakim został poddany Jezus, o tym, że Zmartwychwstanie nie unieważnia Krzyża, o sytuacji w Libanie i piękne świadectwo naszego misjonarza ks. Stanisława Siwca, który od 36 lat posługuje Kościołowi na misjach: w Zambii, Czadzie i na Ukrainie.

14 kwietnia – Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Przed Mszą św. 9.00 Ewangelia o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, błogosławieństwo palm i uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci oraz katecheza dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. O 11.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich żali.

2. We środę od 15.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania i dorosłych do dekoracji kościoła. We środę po Mszy św. o 18.00 spotkanie ministrantów, aby przygotować asystę na Triduum Paschalne.

3. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wólki i zapraszam w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek od 8.30 do sprzątanie kościoła przed świętami: p. Bożenę i Stefana Chabiera, p. Grabowską Cecylię, p. Renatę i Jarosława Łabarzewskich. Chwała Bogu, w piątek udało się wywieźć z cmentarza segregowane odpady.

4. W czwartek rozpoczynamy najważniejsze dni w roku kościelnym, tzw. Triduum Paschalne. Zapraszam w Wielki Czwartek na 18.00 na sprawowanie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, aby dziękować Chrystusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Obrzęd umycia nóg oznacza, że Kościół ma służyć z miłością. Taki przykład daje nam Pan Jezus.

5. Wielki Piątek Męki Pańskiej jest dniem pokuty i obowiązuje nas zachowanie ścisłego postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (można się najeść raz do syta). O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i pierwszy dzień nowenny, a o 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary złożone podczas adoracji krzyża są przeznaczone na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zachęcam do prywatnej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 7.00 do 22.00. Porządek adoracji znajdziemy w gablocie przed kościołem.

6. Gorąco zapraszam na adorację w Wielki Piątek wg następującego porządku: 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VI, 14.00 – kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa – wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Świdna, 19.00 – mieszkańcy Sobonia, 20.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy), 21.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 22.00 zakończenie adoracji.

7. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie podobnie jak w Wielki Piątek. Zapraszam od 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, potem od 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VI, 14.00 – kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – ludzie chorzy i czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Świdna, 18.00 – mieszkańcy Sobonia, 19.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy), 21.30 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 22.30 zakończenie adoracji.

8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych wg tradycyjnej trasy: od 8.30 Wierzbno, potem Las Jaworski, Helenów, Jaworek, Janówek, Wyględówek, Wólka, Świdno i Soboń. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele i jeszcze poświęcenie pokarmów w Wierzbnie.

9.  Z serca zapraszam na godz. 20.00 w Wielką Sobotę na uroczystą Wigilię Paschalną, która jest świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Zabierzmy ze sobą świece. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 uroczysta Rezurekcja w intencji parafian i gości. Zapraszam druhów strażaków z OSP Wierzbno i OSP Jaworek do trzymania straży przy grobie, honorowej asysty i czuwania nad procesją rezurekcyjną. Potem jeszcze Msza św. o 10.00 i 12.00. Podczas Mszy św. o 12.00 zostaną nagrodzone dzieci, które gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. W niedzielę Zmartwychwstania będzie już Msz św. o godz. 18.00.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy kiedy chrześcijanin powinien rozpocząć świętowanie Wielkanocy, jak dziś bronić krzyża oraz o włoskim stygmatyku i jego przeslaniu dla świata.

7 kwietnia – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Pierwsza niedziela kwietnia, o 11.30 – Gorzkie żale, po sumie zmianka tajemnic różańcowych, a o 15.00 zapraszam wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Wierzbna. Będziemy modlić się za młodzież i za rodziny naszej parafii. Druhów strażaków z OSP Wierzbno i OSP Jaworek zapraszam do asysty i kierowania ruchem drogowym podczas naszego przemarszu. Ofiarami do puszek dziś wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień: Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.

2. Dziękuję za ofiary na remont elewacji kościoła i dzwonnicy z ubiegłej niedzieli w wysokości 2910 zł. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Gminy zostały złożone trzy wnioski o dofinansowanie prac przy kościele. Z Bożą pomocą, ufam, że uda się zrobić. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Wólka – 200 zł, Helenów – 120 zł, Jaworek – 325 zł, Soboń – 415 zł i Wierzbno – 900 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

3. W poniedziałek posługuję na rekolekcjach w Grębkowie i z racji spowiedzi Msza św. w Wierzbnie o godz. 17.00. W sobotę będę na rekolekcjach wielkopostnych w Kopciach.

4. W piątek o 17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a potem na Eucharystię.

5. „Z Maryją pod krzyż” – to hasło tegorocznego rejonowego spotkania młodych. Maryja zaprasza nas, swoje dzieci, abyśmy w sobotę 13 kwietnia, w tym czasie Wielkiego Postu, wraz z Nią poszli pod krzyż. Rozpoczęcia w katedrze siedleckiej o godz. 9.00, zawiązanie wspólnoty i piesza pielgrzymka do sanktuarium Krzyża św. w Skórcu. Tam nabożeństwo krzyża i Eucharystia oraz relacja ze SDM w Panamie. Bliższe informacje w gablocie.

6. Najbliższa niedziela rozpoczyna już Wielki Tydzień. Zachęcam do przygotowania tradycyjnych palm, które na początku każdej Mszy św. w Niedzielę Palmową będą pobłogosławione. Przed Mszą św. o 9.00 procesja z palmami wokół kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i dzieci klasy III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wólki i na sobotę zapraszam: p. Bernardę i Waleriana Kowalczyk, p. Mariannę i Alfreda Chabiera oraz p. Lidię Chabiera.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o trzech formach praktykowania jałmużny, o grzechu, który wciąga jak bagno oraz o łasce przebaczenia.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.