Ogłoszenia – Maj 2019

Powrót do listy ogłoszeń

26 maja – 6 Niedziela Wielkanocy

1. Dzień Matki, z całego serca pozdrawiamy nasze Mamy i dziękujemy za ich miłość pod różnymi postaciami, dziękujemy że przekazują nam wiarę i chrześcijańskie wartości, to dzięki nim w rodzinach jest szczęście. Dla tych mam, które odeszły do Pana, prosimy o nagrodę nieba. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Dziś o 16.00 nabożeństwo poświęcenia pól w Wierzbnie, zakończone Eucharystią o godz. 18.00. Dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Jest nowy grafik na czerwiec dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

2. W piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. Za gorliwe uczestnictwo w nabożeństwach majowych dzieci i młodzież otrzymają upominki.

3. Pierwsza sobota miesiąca – o 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie w dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00 i w niedziele o 10.40. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. Informuję, że od czerwca i do końca września suma w niedzielę będzie sprawowana o 11.00. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Ofiarami do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. Z całego serca dziękuję mieszkańcom Wólki za postawienie pięknego krzyża, który wczoraj został poświęcony. Konkretny przykład, jak wspólnymi siłami można wiele osiągnąć. Dziękuję za zaangażowanie radnego p. Tadeusza Jabłońskiego.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam: p. Mariana Korczak, p. Zofię Żaboklicką, p. Danutę Hołubiec z synami oraz p. Elżbietę i Kazimierza Zalewskich.

7. Na sobotę od 9.00 zapraszam mieszkańców Lasu Jaworskiego do segregacji odpadów na cmentarzu i wywiezienia naturalnych śmieci na kompostownik.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Monika Grabowska, panna z Wierzbna i Grzegorz Połaski, kawaler zamieszkały w Parafii pw. Św. Leonarda w Liwie, zapowiedz druga. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy: czym jest komfortowy katolicyzm, wyzwania jakie stoją przed matkami oraz czy potrafimy stanąć w obronie św. Jana Pawła II. Są także materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiesława Makowskiego. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie 9 Mszy św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

19 maja – 5 Niedziela Wielkanocy

1. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci jest dla nas wezwaniem do dziękczynienia za to, że możemy przyjmować Chrystusa Pana w Eucharystii. Z całego serca dziękuję katechetce p. Marcie Korzeniak za zaangażowanie i wielkie serce w przygotowaniu dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Dziękuję p. Anecie za dekorację kościoła i oprawę muzyczną dzisiejszej uroczystości. Dziękuję za współpracę w ciągu całego roku z rodzicami. Teraz rozpoczynamy „Biały Tydzień”, aby wspólnie dziękować za Komunię św.

2. Informuję, ze rocznicę Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy IV będziemy przeżywać 20 czerwca podczas Uroczystości Bożego Ciała.

3. W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i jest to piąta rocznica ingresu Biskupa Kazimierza Gurdy do katedry siedleckiej. Będziemy pamiętać o naszym Pasterzu w modlitwie.

4. Zachęcam w sobotę od 15.00 do udziału w nabożeństwie poświęcenia pól na Wólce, a potem w Świdnie. Na zakończenie przy ostatnim krzyżu Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rolników i obfite urodzaje. W niedzielę od 16.00 nabożeństwo poświęcenia pól w Wierzbnie i o 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców Wierzbna i o błogosławieństwo dla rolników.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Proszę o modlitwę, aby zostały nam przyznane pieniądze jako dofinansowanie dla prac remontowych przy kościele.

6. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki i wyrażamy wdzięczność naszym Mamom za ich miłość i troskę, za wychowanie i modlitewne wsparcie.

7. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za solidne posprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam rodziny z Sobonia: p. Marzenę i Wiesława Kujawa, p. Romana Redek, p. Krystynę Bojanowicz oraz p. Marzenę i Wojciecha Kazimierskich.

8. Pani Alina Rosołek z Czerwonki organizuje w dniach 9 – 10 czerwca pielgrzymkę do Lichenia i Torunia. Nocleg w Licheniu i koszt 150 zł. Proszę kontaktować się z telefonicznie (25 – 791 23 23).

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Monika Grabowska, panna z Wierzbna i Grzegorz Połaski, kawaler zamieszkały w Parafii pw. Św. Leonarda w Liwie, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z Diecezjalnego Dnia Rodziny w Parczewie, przeczytamy o miłości, która była siłą napędową w życiu św. Rity oraz zapis historii ks. Wiktora Sopyły, więźnia z Dachau, który swoje ocalenie przypisywał Matce Bożej Częstochowskiej.

12 maja – 4 Niedziela Wielkanocy

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego.  Ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Opolu koło Siedlec. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Biskup Kazimierz Gurda zarządził, aby dziś po każdej Mszy św. były śpiewane ”Suplikacje”, prosząc o deszcz i o sprzyjające warunki atmosferyczne dla upraw. Dziękujemy Panu Bogu za deszcz w piątek. Zapraszam o godz. 15.00 na nabożeństwo poświęcenia pól w Janówku, a potem o 16.00 w Wyględówku. Na zakończenie Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rolników i dobre urodzaje.

3. Z serca dziękuję za ofiary dla OSP Wierzbno z ubiegłej niedzieli w wysokości  4235 zł. W imieniu druhów składam wszystkim serdeczne: Bóg zapłać!

4. Jutro wspomnienie NMP Fatimskiej i po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie na cmentarzu i wokół kościoła.

5. W sobotę, 18 maja, 99 urodziny Jana Pawła II. Po nabożeństwie majowym modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Także w sobotę od 16.00 pierwsza spowiedź dla dzieci z klasy III, dla ich rodziców i chrzestnych.

6. W tym tygodniu kościół sprzątają rodzice dzieci komunijnych. Sprzątanie w piątek od godz. 9.00.

7. W niedzielę 19 maja w naszej wspólnocie uroczystość Pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o 10.00. Następne Msze św. o 12.00 i 18.00. Po południu w naszej parafii odbędzie się rejonowe spotkanie Domowego Kościoła.

8. Wszystkie panie są zaproszone 26 maja na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Tematyka będzie dotyczyć miejsca kobiety-katoliczki we współczesnym świecie. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, czy można wymodlić powołanie swemu dziecku, świadectwo Bartka, który szedł 57 dni do Maryi, gdzie szukać pomocy przy uzależnieniu od gier w sieci i wiele innych ciekawych artykułów.

5 maja – 3 Niedziela Wielkanocy

1. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Przed sumą o 11.40 wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja, a po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy naszego misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Z serca dziękuję za ofiary na tacę przeznaczone do dyspozycji druhów strażaków OSP Wierzbno jako wyraz naszej wdzięczności. Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.

2. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy św. o 18.00 i w niedzielę o 11.40. Dla dzieci i młodzieży jest ciekawa układanka sanktuariów maryjnych na świecie.

3. W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Zapraszam na Mszę św. o 7.30 i 18.00. Po nabożeństwie majowym spotkanie z rodzicami i dziećmi klasy III przygotowującymi się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Informuję, że uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej wspólnocie parafialnej będzie 19 maja o godz. 10.00.

4. W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia modlitw o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Ofiarami na tacę wspieramy nasze WSD w Nowym Opolu. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

6. W niedzielę 12 maja zapraszam na nabożeństwo poświęcenia pól w Janówku (od 15.00) i w Wyględówku od 16.00. Na zakończenie Msza św. W sobotę 25 maja – nabożeństwo poświęcenia pól na Wólce i w Świdnie, a 26 maja od 16.00 nabożeństwo poświęcenia pól w Wierzbnie. Potrzebne jest nam Boże błogosławieństwo i deszcz dla zasiewów.

7. Do Komunii św. przystępujemy procesyjnie, zaczynając od końca kościoła, w dwóch szeregach ze złożonymi rękoma i rozchodzimy się na zewnętrzna stronę szeregu. Po przyjęciu Chrystusa w Komunii św. nie czynimy znaku krzyża, ale wracamy na swoje miejsce i trwamy w dziękczynieniu.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia wokół świątyni rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam: p. Agnieszkę i Andrzeja Chabiera, p. Halinę i Eugeniusza Szatkowskich oraz p. Jolantę i Andrzeja Barcz z Sobonia.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o prześladowaniu chrześcijan na świecie, o Maryi, która zawsze zaradzi troskom swoich dzieci oraz o bezpłatnych warsztatach dla osób, które opiekują się w domu chorymi po udarach i wypadkach.

Możliwość komentowania została wyłączona.