Ogłoszenia – Czerwiec 2019

Powrót do listy ogłoszeń

30 czerwca – 13 Niedziela zwykła

1. Wczoraj przeżywaliśmy doroczny odpust Św. Apostołów Piotra i Pawła. Dziękuję za wsparcie ofiarami misjonarza ks. Marcina Dudzińskiego, druhom strażakom za asystę, a wszystkim za wspólna modlitwę.

2. Dziś kończymy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o 11.00 poświęcenie nowego krzyża na skrzyżowaniu na początku Wierzbna. Serdeczne dziękuję za wielkie zaangażowanie pani sołtys Małgorzacie Malinowskiej i p. Kazimierzowi Żaboklickiemu za wykonanie. Jest nowy grafik na lipiec dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii. Dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Prawdopodobnie nie otrzymamy żadnego dofinansowania do prac remontowych i trzeba będzie liczyć na własne możliwości.

3. We wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Kodeńskiej i Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu.

4. W środę święto św. Tomasza Apostoła. Zapraszam na Eucharystię o 18.00.

5. W piątek, o 7.30 – Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, a od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św. Msza św. wieczorem, wyjątkowo, o 17.00, ponieważ wieczorem wyjeżdżam na dwa tygodnie do Kazachstanu i Rosji.

6. Z racji mojego wyjazdu na urlop, w parafii zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczuk. W niedzielę poza parafią odprawię jedną intencję z godz. 9.00 i 11.00. W sytuacjach nagłych (np. do chorego) proszę zwracać się do ks. dziekana w Grębkowie.

7. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam: p. Tadeusza i Mieczysława Dmowskich, p. Marzenę i Artura Szczęsnych oraz p. Elżbietę i Sławomira Szczęsnych.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy wywiad z nowo mianowanym biskupem drohiczyńskim Piotrem Sawczukiem, o nierozerwalności małżeństwa, materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca oraz inne ciekawe artykuły.

10. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa: Monika Grabowska i Grzegorz Połaski. Życzymy Nowożeńcom miłości i jedności, która buduje wspólnotę małżeńską oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

23 czerwca – 12 Niedziela zwykła

1. Jako zadośćuczynienie za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda poleca dziś po każdej  Mszy św. odśpiewać suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Ta pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za popełnione zło.

2. Dnia 17 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował Księdza Biskupa Piotra Sawczuka – Biskupem Drohiczyńskim. Jesteśmy wdzięczni ks. Biskupowi Piotrowi za lata posługi w naszej diecezji.

3. Dziś tradycyjnie obchodzimy Dzień Ojca. Powołanie do ojcostwa to największa kariera mężczyzny. Życzę wszystkim ojcom w naszej parafii mocy wiary i wytrwałości, odpowiedzialności i wsparcia w gronie rodziny w realizacji swego powołania.

4. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00, a potem na procesję eucharystyczną wokół kościoła.

5. W ramach oktawy Bożego Ciała zapraszam do odpowiedzialności za procesję eucharystyczną: w poniedziałek 24 czerwca – Soboń, we wtorek 25 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 26 czerwca – Helenów i Las Jaworski, a w czwartek 27 czerwca – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – całą wspólnotę parafialną. Tradycyjnie poświęcenie wianków, a dla dzieci lody za uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

6. W poniedziałek o 6.00 rano z parkingu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę z dziećmi komunijnymi. Planowany powrót w środę w godzinach wieczornych. Ks. Stanisław Abramczuk zastąpi mnie w Wierzbnie.

7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia można zyskać odpust zupełny.

8. W sobotę doroczny odpust Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. o 9.00, uroczysta suma o 12.00 i Msza św. ślubna o 17.00. Homilie wygłosi misjonarz z Boliwii ks. Marcin Dudziński. Jego posługę misyjną wesprzemy modlitwą i ofiarami na tacę.

9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 11.00 przeniesienie i ustanowienie krzyża na początku Wierzbna. Z całego serca dziękuję tym, dzięki którym nowy krzyż stanie na skrzyżowaniu obok p. Gogłozów. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam: p. Tadeusza Giersz oraz p. Reginę i Sławomira Tafil.

11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Aleksandra Abramowska, panna zam. w parafii św. Bartłomieja w Grębkowie i Cezary Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku, parafii tutejszej, zapowiedz trzecia. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

12. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Poznamy sylwetki 8 nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji, o istocie kultu Niepokalanego serca Maryi oraz dlaczego warto być wolontariuszem.

16 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy jest wezwaniem do uwielbienia Jedynego Boga w trzech Osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Ofiarami do puszek wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. We wtorek od 17.00 spowiedź dzieci klasy IV, które w uroczystość Bożego Ciała będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii świętej i uczestniczyć w procesji eucharystycznej.

3. W środę zakończenie Roku szkolnego,  o 8.00 na uroczystą Eucharystię zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli, aby dziękować Panu Bogu za cały rok szkolny 2018/19 i prosić o błogosławieństwo na wakacje. Zachęcam dzieci i młodzież, by przystąpili do sakramentu pokuty i z Chrystusem w sercu rozpoczynali wakacje.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o 9.00 uroczysta procesja Eucharystyczna ulicami Wierzbna do 4 ołtarzy. Niech nasze uczestnictwo będzie dowodem miłości do Chrystusa obecnego w Eucharystii. Zapraszam druhów strażaków do asysty w procesji i kierowania ruchem drogowym podczas przemarszu. Serdecznie proszę przygotować i zabrać na procesję wszystkie chorągwie, feretrony i obrazy. Dzieci z klasy III i IV zachęcam do sypania kwiatków i niesienia różańca, a ministrantów do przygotowania uroczystej asysty. Tradycyjnie proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Sobonia, Jaworka i Wierzbna. Kolejne Msze św. w Boże Ciało o 12.00 i 18.00.

5. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. o 18.00 i potem na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Jak w ubiegłych latach do organizacji procesji wokół świątyni zapraszam mieszkańców następujących miejscowości: w piątek 21 czerwca – Jaworek, w sobotę 22 czerwca – Wierzbno, w niedzielę po sumie – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek 24 czerwca – Soboń, we wtorek 25 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 26 czerwca – Helenów i Las Jaworski, a w czwartek 27 czerwca – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – całą wspólnotę parafialną. Tradycyjnie poświęcenie wianków, a dla dzieci lody za uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

6. W sobotę 22 czerwca na Mszę św. o 18.00 zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. i procesji – ognisko dla młodzieży.

7. Pielgrzymka dla dzieci komunijnych. Wyjeżdżamy 24 czerwca o 6.00 rano na pielgrzymkę do Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej, do Wambierzyc i na Jasną Górę. Planowany powrót w środę wieczorem. W parafii zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczuk.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Aleksandra Abramowska, panna zam. w parafii św. Bartłomieja w Grębkowie i Cezary Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku, parafii tutejszej, zapowiedz druga. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

9. Uroczystość Odpustowa Św. Apostołów Piotra i Pawła w sobotę 29 czerwca. Na Mszy  św. o 9.00 uroczyste poświęcenie krzyża, który ufundowali mieszkańcy Wierzbna i który stanie na skrzyżowaniu naprzeciw domu p. Gogłozów. Proponuję, aby po Mszy św. przenieść ten krzyż w uroczystej procesji i ustanowić na przygotowanym miejscu. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Homilię wygłosi ks. Marcin Dudziński, misjonarz z Boliwii.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam: p. Grażynę i Zbigniewa Łukasiak, p. Andrzeja Patokę oraz p. Justynę i Janusza Łukasiak.

11. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o owocach adoracji Najświętszego Sakramentu, o dobrym odpoczynku oraz o sytuacji w pogrążonej wojną Syrii.

12. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Reginę Łukasiak z Sobonia i śp. Albinę Wojtyńską ze Świdna. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 12 Mszy św. o wieczne zbawienie dla śp. Albiny. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

9 czerwca – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i 20 rocznica wizyty Ojca świętego Jana Pawła II w Siedlcach. Cieszymy się z obecności w naszej wspólnocie misjonarza ks. Jana Ślepowrońskiego. W ciągu 28 lat pracy na Ukrainie był on rektorem Seminarium Duchownego w Gródku, koło Kamieńca, a potem w Kijowie, obecnie posługuje na parafii niedaleko Baru. Otaczamy go modlitwą i dziękuję za ofiary na tacę do dyspozycji misjonarza. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o 17.30 i 18.00.

3. W czwartek uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o 18.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie.

4. Najbliższa niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust parafialny w Wiśniewie. Ks. Krzysztof  Wesołowski zaprasza na uroczystą sumę odpustową. Ofiarami do puszek wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam: p. Elżbietę i Mirosława Skarżyńskich, p. Mariannę Plewko oraz p. Irenę i Jacka Kiesnerów.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Aleksandra Abramowska, panna zam. w parafii św. Bartłomieja w Grębkowie i Cezary Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku, parafii tutejszej, zapowiedz pierwsza. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

7. Zachęcam do lektury nowy nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o 20 rocznicy wizyty  św. Jana Pawła II w Siedlcach, o sakramencie bierzmowania, a jaki sposób pomnażać w sobie dary Ducha Świętego.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Adama Jasińskiego z Wyględówka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 13 Mszy św. o zbawienie jego duszy w naszej parafii i jeszcze ks. Jan Ślepowroński na Ukrainie oprawi 18 intencji. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

2 czerwca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Święto Dziękczynienia. Ofiarami do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a potem zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec: za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie, po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę przed sumą o 10.40. Przeżywamy również nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Od czerwca do września suma w każdą niedzielę będzie sprawowana o godz. 11.00.

3. Pierwszy czwartek miesiąca, o 7.30 zapraszam na Mszę św. za zm. polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, a od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego oraz okazja do spowiedzi.

4. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, a od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będziemy gościć misjonarza ks. Jana Ślepowrońskiego, który od 28 lat posługuje na Ukrainie. Wesprzemy jego działalność misyjną modlitwą i ofiarami na tacę.  Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

6. Z serca dziękuję mieszkańcom Lasu Jaworskiego za segregację odpadów na cmentarzu i wywiezienie naturalnych śmieci na kompostownik.

7. Serdecznie dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Ewę i Andrzeja Siwiak, p. Dorotę i Marcina Rogalów oraz p. Jolantę i Kazimierza Krasnych.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Monika Grabowska, panna z Wierzbna i Grzegorz Połaski, kawaler zamieszkały w Parafii pw. Św. Leonarda w Liwie, zapowiedz trzecia. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak odnaleźć drogę do Kościoła będąc dorosłym, o prowadzeniu Pana Boga oraz o 30 latach demokracji w Polsce. Jest wiele innych ciekawych artykułów.

10.W gablocie przy kościele jest informacja o bezpłatnym badaniu wzroku 13 czerwca w Urzędzie Gminy w Wierzbnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.