Ogłoszenia – Lipiec 2019

Powrót do listy ogłoszeń

28 lipca – 17 Niedziela zwykła

1.  Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Wspieramy akcję MIVA św. Krzysztof „1 grosz za 1 km” jako wsparcie na zakup środków transportu dla misjonarek i misjonarzy. Dziś uroczystość odpustowa w Kopciach. Jest nowy grafik na sierpień dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii. Dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

2. W sobotę po godz. 16.00 przybędą do Wierzbna strudzeni pielgrzymi z 33 Białostockiej Pieszej Pielgrzymki. Jak co roku, chcemy ich gościnnie przyjąć, nakarmić i cieszyć się ich obecnością. Serdecznie proszę o zrobienie pierogów z grzybami, kapustą i mięsem oraz przyjęcie pielgrzymów do naszych domów. Jak stało się już prawie tradycją, pragniemy w sobotę ugościć ich kolacją, będzie grillowana kiełbasa i w niedzielę o 7.00 rano pierogi na śniadanie. Proszę wolontariuszy do pomocy w posłudze pielgrzymom. W poniedziałek, 5 sierpnia około 13.30 przybędzie do nas około 170 pielgrzymów rowerowych w trzech grupach, aby odpocząć, posilić się i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – o 7.30: Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a o 17.00 – adoracja najświętszego Sakramentu, modlitwa za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

4. Pierwszy piątek, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, od 9.00 – odwiedzam chorych pragnących przyjąć Komunię św. i jeszcze Msza św. o 18.00.

5. Pierwsza sobota miesiąca, o 7.30 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, od 16.00 – oczekujemy na wejście Białostockiej Pieszej Pielgrzymki i Msza św. o 18.00.

6. W najbliższą niedzielę ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica, a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła oraz zmianka tajemnic różańcowych.

7. Cieszy, że wielu parafian dba o porządek na mogiłach, ale można spotkać też zaniedbane miejsca na cmentarzu. W sobotę zapraszam mieszkańców Helenowa do segregacji śmieci na cmentarzu i do wywiezienia naturalnych odpadów na kompostownik.

8. Modlimy się o Boże błogosławieństwo na czas żniw. Planujemy 18 sierpnia zorganizować Dożynki Parafialne, jako nasze dziękczynienie Panu Bogu za zbiory. Serdecznie proszę, aby każda miejscowość przygotowała wieniec dożynkowy i krótką prezentację.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Jana i Ireneusza Karaban, p. Małgorzatę Malinowską oraz p. Zdzisława i Mateusza Kornatko.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Paweł Piesak, kawaler zam. w parafii NMP Matki Kościoła w Ruchnie i Iwona Hanna Poławska, panna zam. w Janówku, par. tutejszej, zapowiedz pierwsza. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z ingresu bpa Piotra Sawczuka do katedry drohiczyńskiej, o nieustannej pielgrzymce zawierzenia oraz jak rozpoznać i pomóc, gdy ktoś usprawiedliwia alkoholizm w rodzinie.

11. Pan Bóg powołał do wieczności sp. Helenę Mirowską z d. Leszczyńską. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 9 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

21 lipca – 16 Niedziela zwykła

1. Przekazuję gorące pozdrowienia od katolików w Oziornoje w Kazachstanie, oraz w Rosji: w Stawropolu, Tuapse, Łazarewskoje i Soczi. Moje serce się raduje, gdy spotykam chrześcijan, którzy z entuzjazmem dzielą się swoją wiarą. Z całego serca dziękuję ks. Stanisławowi za opiekę nad parafią podczas mojej nieobecności.

2. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Dziś uroczystość odpustowa św. Aleksego w Oleksinie.

3. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny. Msza św. o 18.30.

4. W czwartek św. Jakuba apostoła i zapraszam na Mszę św. o 18.00.

5. W piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności dziadkom i babciom oraz ludziom starszym. W Eucharystii będziemy ich zawierzać Dobremu Bogu.

6. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo samochodów, motocykli i innych środków transportu. Będziemy wspierać akcję św. Krzysztof: „1 grosz za 1km” na zakup środków transportu dla misjonarzy i misjonarek. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

7. Zbliża się sierpień i czas Pielgrzymek na Jasną Górę. Już w sobotę 3 sierpnia przyjdą do nas utrudzeni pielgrzymi z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki, których jak co roku pragniemy gościnnie przyjąć do swoich domów i nakarmić. W poniedziałek 5 sierpnia przyjedzie do Wierzbna około 170 rowerowych pielgrzymów. Serdecznie proszę o przygotowanie pierogów.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Urszulę i Szczepana Tomkiewiczów, p. Ewę i Adama Trzecińskich oraz p. Helenę Białousz.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, że Pan Bóg przychodzi po cichu, zawsze wtedy gdy Go potrzebujemy, czego mogą nauczyć współczesnych ludzi rodzice Maryi, Joachim i Anna oraz znajdziemy próbę odpowiedzi na pytanie: dlaczego doszło do krwawych wydarzeń na Wołyniu?

14 lipca – 15 Niedziela zwykła

1. Pozdrawiam z Rosji z Północnego Kaukazu. Towarzyszę ks. Biskupowi Kazimierzowi Gurdzie w spotkaniach z naszymi misjonarzami w Stawropolu, Soczi i Tuapse. Ufam, że już w piątek szczęśliwie wrócimy do Polski.

2. W czwartek w tym tygodniu nie będzie Mszy św. w Wierzbnie. Ks. Stanisław Abramczuk otacza opieką duszpasterską całą wspólnotę parafialną.

3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Ks. Wojciech Zadrożny zaprasza na odpust św. Jacka do Wyszkowa.

4. W niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z okazji św. Krzysztofa i akcja „1 grosz za 1km” na zakup środków transportu dla misjonarzy i misjonarek.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Marię i Ryszarda Kujawa, p. Agnieszkę i Andrzeja Michalczyk oraz p. Natalię i Piotra Kisiel.

6. Zapraszam do nabycia i lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego.

7 lipca – 14 Niedziela zwykła

1. Pozdrawiam  z Kazachstanu i duchowo łączę się z całą wspólnotą parafialną z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornom. Modlę się o miłość i pokój w rodzinach oraz na całym świecie. Dziś w Wierzbnie po Mszy św. o 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz zmianka tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu Msza św. w Wierzbnie: w poniedziałek, piątek i w sobotę o godz. 18.00. Msze św. będzie sprawował ks. Stanisław Abramczuk.

3. W sobotę – Dzień Fatimski i po Mszy św. serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie wokół kościoła i na cmentarzu parafialnym. 

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam rodziny z Wierzbna: p. Teresę Szymańską, p. Monikę i Grzegorza Szymańskich, p. Annę i Krzysztofa Jaworowskich oraz p. Katarzynę i Marcina Gryglas.

5. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Znajdziemy wiele ciekawych artykułów.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.