Ogłoszenia – Sierpień 2019

Powrót do listy ogłoszeń

25 sierpnia – 21 Niedziela zwykła

1. Jeszcze raz dziękuję parafianom za przygotowane wieńce i kosze z płodami ziemi oraz prezentacje na Dożynkach Parafialnych. Niech Pan hojnie wynagrodzi. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Jest nowy grafik na wrzesień dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii. Ofiarami do puszek wspieramy dziś ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii.

2. Jutro Urocz. NMP Częstochowskiej i zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 18.00.

3. W najbliższą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Peru, ks. Grzegorza Sagana.  Już od 15 lat służy w Ameryce Południowej, a obecnie wykańcza budowę kościoła i plebanii. Wesprzemy go modlitwą i ofiarami na tacę. Po sumie z racji pierwszej niedzieli adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Będziemy w modlitwie pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w 80 r. wybuchu II wojny światowej.

4. Zapraszam 2 września o 8.00 na Eucharystię w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców, abyśmy z radością rozpoczęli nowy rok szkolny. Dyrekcja szkoły podstawowej prosi uczniów o zabranie obuwia na zmianę.

5. W ostatnim czasie słyszymy w mediach o różnych atakach na biskupów i kapłanów. Odpowiedzią na ten zamęt powinna być gorąca modlitwa i dobrowolnie podjęty post. Proponuję tzw. Sztafetę modlitwy na wrzesień. Jedna osoba albo cała rodzina podejmuje w konkretnym dniu modlitwę za kapłanów i osoby konsekrowane oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej. Odmówmy choćby część Różańca, koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz w tym dniu zachęcam do przyjęcia Komunii św. w intencji osób powołanych do służby w Kościele, aby byli wierni swemu powołaniu. Lista dla chętnych leży na stoliku za ławkami.

6. W najbliższą sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Wyjazd w sobotę o 7.00 rano. Zachęcam do wzięcia udziału, ponieważ naprawdę warto. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Proszę zgłaszać się do pani Czesławy Gryglas z Wyczółek.

7. Serdecznie dziękuję p. Piotrowi Piórkowi za wykoszenie trawy na cmentarzu i w parafialnym sadzie. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Katarzynę i Małgorzatę Chabiera, p. Danutę Szmankowską oraz p. Magdalenę i Marcina Szmanowskich.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adam Stępniak, kawaler zam. w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Grębkowie i Natalia Kuśmierczyk, panna zam. w Jaworku, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, że w kodeńskim sanktuarium wciąż dzieją się cuda, świadectwo Michała, który był uzależniony od pornografii i jak spowiedź zmieniła jego życie, o ks. Wiktorze Sopyła, więźniu obozu w Dachau i budowniczym kościoła w Gręzówce. Znajdziemy też materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

18 sierpnia – 20 Niedziela zwykła

1. Dożynki Parafialne to czas radosnego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Rolnicy i cała nasza wspólnota ma za co dziękować, ponieważ po mimo suszy są całkiem dobre plony. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości za przygotowanie wieńców lub koszów z tegorocznymi płodami. Po raz kolejny przekonujemy się jak potrzebne jest Boże błogosławieństwo dla wszystkiego, co żyje. Na sumie uroczyste Dożynki Parafialne, a po Eucharystii procesja do ołtarza polowego i występy gości, prezentacja wieńców i na zakończenie wystąpi zespół „Diverse”. Zapraszam do degustacji ciast, przygotowanych przez nasze parafianki, a już odpłatnie dla chętnych napoje i lody. Serdecznie dziękuję za dekoracje ołtarza polowego.

2. W czwartek wspominamy NMP Królową świata. Msza św. o godz. 18.00

3. W sobotę święto św. Bartłomieja apostoła. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00

4. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Firma, która podjęła się pracy przy kościele z nieznanych mi przyczyn wciąż opóźnia rozpoczęcie działania.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Annę i Kazimierza Grabowskich, p. Waldemara i Mariusza Dełbakowskich oraz p. Teresę i Andrzeja Chabiera.

6. Zachęcam 31 sierpnia do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Wyjazd o godz. 7.00 rano w sobotę. Koszt wynajęcia autobusu to 45 zł od osoby. Proszę zgłaszać się do p. Czesławy Gryglas z Wyczółek.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, dlaczego warto zawierzyć Maryi, o moralności ekonomicznej oraz o posłudze misjonarzy z naszej diecezji na Wschodzie.

11 sierpnia – 19 Niedziela zwykła

1. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszam na Mszę św. o 18.00 i na Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy się modlić za tych, którzy podejmują abstynencję, aby dzięki wstawiennictwu NMP wytrwali w swoich postanowieniach.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 11.00 i 18.00. Na zakończenie Mszy św. tradycyjnie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Bukiet kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, przynoszony do kościoła oznacza duchową dojrzałość Maryi oraz bogactwo łask, jakimi Ją Bóg obdarzył.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 11.00 – Dożynki Parafialne. Będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Serdecznie proszę każdą miejscowość o przygotowanie wieńca dożynkowego i krótkiej prezentacji oraz jednego ciasta na wspólny stół. Niech cała parafia będzie jak wielka rodzina. Dla chętnych będą także lody i napoje. Zadanie starosty przyjęli p. Zofia i Jerzy Leszczyńscy z Lasu Jaworskiego. Na zakończenie przy ołtarzu polowym gościnne występy zespołu Divers z Grębkowa.

5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Paweł Piesak, kawaler zam. w parafii NMP Matki Kościoła w Ruchnie i Iwona Hanna Poławska, panna zam. w Janówku, par. tutejszej, zapowiedz trzecia. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Wiesławę i Henryka Łukasiak, p. Annę i Mariusza Chabiera oraz p. Leszka i Wiesława Łukasiak.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy obszerny fotoreportaż z tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, przeczytamy o roli i posłudze księży kapelanów w powstaniu warszawskim, czego może nauczyć współczesnych katolików św. Edyta Stein i wiele innych ciekawych artykułów.

4 sierpnia – 18 Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia. Po Mszy św. ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”. Dziękuję za ofiary z akcji św. Krzysztof „1 grosz za 1 km”, ponieważ wpłaciłem na konto MIVA 1375 zł. Dziś także w Grębkowie odpust parafialny Przemienienia Pańskiego i uroczysta suma o 12.00.

2. Atmosfera pielgrzymki przepełnia nasze serca. Dziękuję p. Mirosławowi Jachimowiczowi za 15 skrzynek pieczarek na pierogi, a pani Kindze Gromulskiej z Dobrego za pieczywo oraz p. Dorocie i Jarosławowi Wiechowskim za wędlinę. Serdecznie dziękuję tym, którzy przygotowali pierogi i zaprosili utrudzonych pielgrzymów na nocleg. Pierogi w Wierzbnie stają się niemal daniem regionalnym i dziełem pracy całych rodzin. Z całego serca dziękuję za pyszne pierogi: p. Wiesławie Łukasiak z rodziną, p. Krystynie Piórek, rodzinie Gryglas, Jaworowskich i Szymańskich z Wierzbna, Zofii Leszczyńskiej z rodziną, rodzinie Matusików i Aleksandrowiczów z Lasu Jaworskiego, rodzinie Jasińskich ze Świdna, p. Hannie Tomkiewicz z rodziną, p. Elżbiecie Szczęsnej z Sobonia z rodziną, p. Milewskiej i p. Danucie Kapitanowicz z Wyględówka, p. Jolancie Olędzkiej z Jaworka, p. Marii i Zofii Patoka z Janówka, r. Gąsiorowskich, p. Alinie Salach i Celinie Zdzieborskiej oraz p. Teresie i Kazimierzowi Leszczyńskim z Helenowa. Dziękuję za pomidory i ogórki państwu Aleksandrowiczów z Lasu Jaworskiego, p. Waldemarowi Gąsiorowskiemu i p. Henryce Miklaszewskiej. „Bóg zapłać!”

3. W poniedziałek około 13.30 przyjadą do Wierzbna uczestnicy Białostockiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Chcemy ich gościnnie i serdecznie przyjąć.

4. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 18.00.

5. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. lodówki, pralki, telewizory, komputery). Proszę  6 sierpnia do godz. 13.00 złożyć  ten sprzęt na parkingu przy sklepie p. Romana Gogłozy. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej, prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

6. W sobotę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika. Msza św. o 18.00.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

8. Dziękuję mieszkańcom Helenowa za segregację śmieci na cmentarzu i wywiezienie naturalnych odpadów na kompostownik. Dziękuję wszystkim za zrobienie porządku na mogiłach swoich bliskich zmarłych.

9. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i placu przy kościele. Na sobotę zapraszam: p. Elżbietę Zajkowską, p. Justynę i Przemysława Świderskich oraz p. Danutę i Franciszka Kowalczyk.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Paweł Piesak, kawaler zam. w parafii NMP Matki Kościoła w Ruchnie i Iwona Hanna Poławska, panna zam. w Janówku, par. tutejszej, zapowiedz druga. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

11. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy: dlaczego Kościół na zachodzie zepchnięty został na margines?, co współczesnemu człowiekowi ma do zaoferowania bł. Edmund Bojanowski, niezwykłe świadectwo Pawła, który przesiedział w więzieniu 10 lat.

Komentarze są wyłączone.