Ogłoszenia – Wrzesień 2019

Powrót do listy ogłoszeń

29 września – 26 Niedziela zwykła

1. Dziś do 21.00 adoracja Chrystusa Pana w monstrancji w ramach 40-godzinnego Nabożeństwa. Po Mszy św. o 9.00 adorację Najświętszego Sakramentu prowadzą kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII. Dziękuję z serca wszystkim, którzy sporo czasu spędzili na modlitwie z Chrystusem Eucharystycznym. Jest grafik na październik dla osób czytających słowo Boże podczas Eucharystii.

2. Od wtorku rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W tym roku będziemy się modlić za misje i za misjonarzy. Niech nasza świątynia wypełnia się ufną modlitwą przez orędownictwo NM Panny. Zapraszam do Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed sumą – o 11.30. Dla dzieci i młodzieży będzie konkurs gorliwości uczestniczenia w modlitwie różańcowej. Do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszam: w poniedziałek – uczniów kl. III i IV, we wtorek – kl. V, w środę – kl. VI, w czwartek – kl. VII, w piątek – kl. VIII, w sobotę – czcicieli Różańca i w niedzielę – całe rodziny. 

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o 7.30 będziemy modlić się łaskę nieba dla zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Pierwszy piątek miesiąca – o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Od godz. 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św. W sobotę po Mszy św. o 7.30 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z okazji pierwszej soboty.

5. W najbliższą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Boliwii ks. Pawła Wysokińskiego. Otoczymy jego posługę modlitwą i wesprzemy ofiarami na tacę. Na sumie będziemy modlić się za druhów strażaków z OSP Wierzbno, którzy otrzymali samochód. Po Mszy św. uroczystości na placu przy szkole, połączone z poświęceniem samochodu strażackiego. Dobrze będzie jeśli każda miejscowość przygotuje np. jedno ciasto, ponieważ na zakończenie tego wydarzenia można będzie wypić herbatę i zjeść ciastko.

6. W niedzielę 13 marca na Mszę św. o 9.00  Święto Seniorów. Zapraszamy Szanownych Seniorów na Eucharystię, a po niej program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wraz z młodymi wolontariuszami będziemy odwiedzać wszystkich parafian, którzy są w pięknym wieku 70+.

7. Dziękuję mieszkańcom Wyględówka za wywiezienie odpadów na cmentarzu. Na sobotę zapraszam mieszkańców Janówka do oczyszczenia alejek na cmentarzu z trawy i chwastów. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Irenę i Wojciecha Popowskich, p. Ewę Kołak oraz Monikę i Karola Potrykus.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego” i Tygodnika „Idziemy”. W Echu przeczytamy o fenomenie kultu św. Michała Archanioła, o apostolacie „Złota Róża” a także materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Królaka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 10 Mszy św. o zbawienie duszy śp. Stanisława. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

22 września – 25 Niedziela zwykła

1. Gościmy w naszej parafii alumna V roku WSD w Opolu k. Siedlec i dziękujemy za świadectwo o drodze powołania. Dziękuję za ofiary na tacę, ale możemy wesprzeć Seminarium także produktami rolnymi, które klerycy ze smakiem zjedzą. Otaczamy modlitwą ks. kanonika Stanisława Abramczuka i życzymy, aby św. Stanisław Kostka wypraszał u Pana Boga potrzebne łaski i pokazywał drogę ku świętości. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie radnych parafialnych na plebanii.

2. Na dzisiejszą niedzielę jest list Episkopatu Polski z okazji Nadzwyczajnego miesiąca Misyjnego. Przeczytamy go za tydzień.

3. Od października Msza św. wieczorowa będzie sprawowana o godz. 17.00 i suma w niedzielę o godz. 12.00.

4. Dziękuję za hojne ofiary (1630 zł) do puszek na operację Sylwii. Napisałem do niej list i oto odpowiedz: „Bardzo dziękuję, że zgodził się ksiądz na przeprowadzenie zbiórki w parafii i za piękny list, który dodał mi otuchy. Jestem wzruszona Państwa hojnością. Serdecznie dziękuję wszystkim ludziom i każdemu z osobna za wsparcie duchowne i finansowe. Dzięki Państwa pomocy, mam szanse na spełnienie mojego jedynego i największego marzenia aby stanąć na nogi. Jestem szczęśliwa, że jest tyle wspaniałych osób, które chcą mi pomóc. Niech Pan Bóg ma Państwa w swojej opiece. Pozdrawiam serdecznie Sylwia Cholewińska”.

5. W czwartek wspomnienie NMP Leśniańskiej. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać w naszej wspólnocie „40-godzinne Nabożeństwo”. Od piątku (7.30 Msza św.) i rozpoczęcie  adoracji Najświętszego Sakramentu) a zakończenie w niedzielę o 21.00. Jezus Chrystus w monstrancji zaprasza każdego z nas na spotkanie i chce z nami rozmawiać. Program adoracji wywieszony w gablocie przy kościele.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

8. W sobotę od 8.30 zapraszam mieszkańców Janówka i Wyględówka do sprzątania na cmentarzu. Trzeba oczyścić alejki z trawy i wywieźć naturalne odpady na kompostownik. Proszę zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Krystynę i Piotra Piórek, p. Paulinę Rojek, p. Krystynę i Zdzisława Jaworowskich oraz p. Agnieszkę i Mirosława Jaworowskich.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy świadectwa uczestników spotkania „Polska pod Krzyżem”, jak przekonać młodych, ze bycie mężem i żoną jest fajne oraz z jakimi problemami mierzy się dorosłe dziecko alkoholika. Ks. Henryk Zieliński zaprasza do czytania Tygodnika „Idziemy” i jeśli będą chętni, to możemy wiele skorzystać. Cena Tygodnika „Idziemy” – 4 zł.

11. Otaczamy modlitwą śp. Mariana Wojtyńskiego i śp. Urszulę Gersz. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 12 Mszy św. o zbawienie śp. Mariana. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

15 września – 24 Niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj podjęli modlitwę przy Krzyżu za Ojczyznę. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a na Mszy św. o 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klasy I.

2. W środę Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Przede Mszą okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 15.30 zapraszam na ognisko, pieczenie kiełbasy, gra w siatkówkę i piłkę nożną.

3. W sobotę Święto św. Mateusza apostoła i Ewangelisty. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00

4. W najbliższą niedzielę Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Będziemy też gościć alumna WSD, który wygłosi świadectwo swego powołania i zbierze ofiary na tacę na potrzeby Seminarium. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie radnych parafialnych na plebanii. Głównym tematem wizytacja kanoniczna w naszej parafii i remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

5. Zachęcam do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Proszę wpisywać się na listę tzw. sztafety modlitwy. Możemy wiele wymodlić u Pana Boga wg zachęty Chrystusa: „Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje”.

6. W dniach 27-29 września będziemy przeżywać 40-godzinne Nabożeństwo. Chcemy zawierzać Chrystusowi w Eucharystii rodziny naszej parafii, małżonków, dzieci i młodzież, ludzi starszych i chorych oraz tych, którzy rzadko uczestniczą w niedzielnej Mszy św.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Janinę Lisiecką, Zbigniewa i Eugeniusza, p. Marylę i Dariusza Walenckich oraz p. Barbarę i Witolda Piórek.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o sanktuarium w Lourdes, o Koronce do Krwawych Łez Matki Bożej, o dojrzałym podejściu do spowiedzi oraz o potrzebie autorytetu wychowawcy.

8 września – 23 Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. W Woli Gułowskiej Dożynki Diecezjalne i o 12.00 uroczysta suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu św. Franciszku, który kontynuuje pielgrzymkę do katolików w Afryce.

2. We wtorek i środę jestem w Częstochowie na spotkaniu odpowiedzialnych za Papieskie Dzieła Misyjne, dlatego nie będzie Mszy św. w Wierzbnie.

3. W piątek po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy modlić się za dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców o opiekę Maryi w nowym roku szkolnym.

4. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża. We Włocławku odbędzie się ogólnopolskie modlitewne spotkanie „Polska pod Krzyżem”. Zachęcam kto może do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zaś wszystkich parafian zapraszam na Mszę św. o 18.00, a po niej w uroczystej procesji, rozważając tajemnice bolesne różańca, przejdziemy pod krzyż na skrzyżowaniu przy szkole. Tam odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny i naszych rodzin. Zapraszam ministrantów do niesienia pochodni, a druhów strażaków do asysty i kierowania ruchem drogowym podczas przemarszu kolumny. Chcemy wyznać naszą wiarę i poczuć się wspólnotą Kościoła, wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Na Mszę św. o 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klasy I szkoły podstawowej. Zapraszam dzieci i rodziców.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Mieczysława Walęckiego, p. Karolinę i Cezarego Jachimowicz oraz p. Marię Szymańską.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adam Stępniak, kawaler zam. w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Grębkowie i Natalia Kuśmierczyk, panna zam. w Jaworku, zapowiedź trzecia. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o nauce płynącej z krzyża i adorowania go wraz z Maryją, jak gry komputerowe stanowią realne zagrożenie dla dzieci i dlaczego warto podjąć studia w Instytucie Teologicznym w Siedlcach.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Witolda Romana Wielądka i śp. Kazimierza Makowskiego. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 13 Mszy św. o zbawienie śp. Witolda i 2 Msze św. za śp. Kazimierza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

1 września – 22 Niedziela zwykła

1. Cieszymy się, że dzięki świadectwu misjonarza ks. Grzegorza Sagana możemy trochę lepiej poznać sytuację Kościoła w Peru. Obiecujemy modlitwę, a wszystkim dziękuję za ofiary na tacę na potrzeby misji, które nasz Misjonarz podejmuje.

2. Pierwsza niedziela września i 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Prosimy o łaskę nieba dla poległych w obronie Ojczyzny. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna oraz zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

3. Jutro początek roku szkolnego i zapraszam o 8.00 na Eucharystię w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców, abyśmy z radością rozpoczęli nowy rok szkolny. Dyrekcja szkoły podstawowej prosi uczniów o zabranie obuwia na zmianę.

4. Pierwszy czwartek miesiąca, o 7.30 – Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, a od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej, a także możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

5. Pierwszy piątek września, o 7.30 – Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

6. Pierwsza sobota, po Mszy św. o 7.30 i 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata

7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

8. Zachęcam do włączenia się w modlitewne wsparcie kapłanów, misjonarzy i misjonarki oraz tych, którzy stoją przed wyborem drogi życiowej. Potrzeba gorącej modlitwy i dobrze dobrowolnie podjąć jakieś wyrzeczenie. Proponuję tzw. Sztafetę modlitwy na wrzesień. Jedna osoba albo cała rodzina podejmuje w konkretnym dniu modlitwę za kapłanów i osoby konsekrowane oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej. Odmówmy choćby część Różańca, koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz w tym dniu zachęcam do przyjęcia Komunii św. w intencji osób powołanych do służby w Kościele, aby byli wierni swemu powołaniu.

9. Zachęcam do  wzięcia udziału w Akcji „Polska pod Krzyżem” w dniu 14 września we Włocławku. Będzie autokar z naszego dekanatu, a dla całej parafii będzie procesja i modlitwa pod krzyżem, wystawionym na początku Wierzbna.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Alicję i Krzysztofa Twardowskich, p. Agnieszkę i Piotra Potrykus oraz p. Krystynę Walęcką.

11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adam Stępniak, kawaler zam. w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Grębkowie i Natalia Kuśmierczyk, panna zam. w Jaworku, zapowiedź druga. Otoczmy narzeczonych naszą modlitwą.

12. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament małżeństwa: Iwona Poławska i Krzysztof Piesak. Życzmy, na fundamencie Ewangelii budowali szczęśliwą chrześcijańska rodzinę.

13. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o akcji „Polska pod krzyżem”, o uroczystościach dożynkowych w naszym rejonie oraz spotkanie z misjonarzem o. Sylwestrem Pudło.

Możliwość komentowania została wyłączona.