Ogłoszenia – Październik 2019

Powrót do listy ogłoszeń

27 października – Urocz. Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła

1. Dziś uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła (konsekracja przed 164 laty) i wizytacja kanoniczna  J. E. Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, Pasterza naszej Diecezji. Zapraszam na spotkanie modlitewne o 11.30 na cmentarz parafialny. Gromadzimy się przy pomniku śp. Ks. Proboszcza Leona Rydera. Tam będziemy modlić się za zmarłych i potem o 12.00 uroczysty Ingres Księdza Biskupa do kościoła, następnie Eucharystia, podczas której 28 młodych parafian otrzyma Sakrament Bierzmowania.

2. Jutro uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji. O 17.30 nabożeństwo różańcowe i będziemy się modlić się za naszą diecezję, za ks. Biskupa i kapłanów  oraz o nowe powołania do służby Bożej.

3. We wtorek Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda spotka się z nauczycielami i uczniami w Szkole Podstawowej w Wierzbnie, a potem w MOW Jaworku.

4. Jest nowy grafik i „Oremus” na listopad dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii. Z serca dziękuję młodzieży, przystępującej do Bierzmowania i ich rodzicom za posprzątanie skweru przed kościołem, placu wokół świątyni i cmentarza. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Sobonia za wywiezienie liści z cmentarza na kompostownik. 

5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 17.00. Po sumie przejdziemy na cmentarz z litanią do Wszystkich Świętych. Będziemy się modlić, rozważając tajemnice różańcowe, o łaskę nieba dla naszych bliskich zmarłych. Informuję, że codziennie od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych. Trzeba żyć w łasce uświęcającej i nawiedzić cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych.

6. W sobotę 2 listopada wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Po Mszy św. o 9.00 procesja żałobna na cmentarz. Zapraszam do modlitwy za zmarłych zwanej wypominkami. Pół godziny przede Mszą św. o 9.00, 12.00 i 17.00  – modlitwa za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach. Chorych, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa, odwiedzę w sobotę od 15.00.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 różaniec na cmentarzu z czytaniem wypominek. Po sumie z okazji pierwszej niedzieli adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty Żywego Różańca.

8. Serdecznie dziękuję p. Anecie Miklaszewskiej za dekorację z kwiatów. Dziękuje za sprzątanie kościoła rodzicom i młodzieży przed Bierzmowaniem, a na sobotę do sprzątania kościoła od 14.00 zapraszam: p. Bogusława Tylusa, p. Krystynę i Romana Gogłoza oraz p. Hannę i Andrzeja Miklaszewskich.

9. Zachęcam do lektury nowy nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy dlaczego ważna jest modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące, o świętości jako zadaniu dla każdego oraz ciekawy wywiad z misjonarzem ks. Janem Miedzinowskim pracującym wśród peruwiańskich Indian.

 

20 października – 29 Niedziela zwykła

1. W całym Kościele obchodzimy dziś Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Każdy chrześcijanin jest wezwany do głoszenia Ewangelii i odpowiedzialny za misje w świecie. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone do dyspozycji Papieża Franciszka na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Dziś również liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po sumie w naszej świątyni Koncert Polskich Chórów Kresowych z Ukrainy: wystąpią Trio Azur i Chór Zarębskiego.

3. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Wizytację Kanoniczną ks. Biskupa Kazimierza Gurdy i Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Ks. Biskup jako Pasterz Diecezji Siedleckiej odwiedza wspólnoty parafialne, aby się bliżej zapoznać, umocnić nas w wierze oraz udzielić pasterskich rad.

Oto program wizytacji kanonicznej:

10.30 – spotkanie z Radą Parafialną na plebanii,

11.30 – modlitwa na cmentarzu, przy grobie długoletniego proboszcza, ks. Leona Rydera,

12.00 – ingres do kościoła i uroczysta Eucharystia z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży,

13.30 – spotkanie w kościele z grupami parafialnymi: (siostry z Kół Żywego Różańca, członkowie Domowego Kościoła, zespół liturgiczny czytający Słowo Boże, schola parafialna). Z racji wizytacji nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. wieczorowej.

Zaś we wtorek, 29 października, ks. Biskup spotka się z uczniami i nauczycielami w Szkole Podstawowej w Wierzbnie (o godz. 9.00) i w MOWie w Jaworku (o 10.00).

4. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania przeżywają obecnie nowennę do Ducha Świętego, w dni powszednie na Różańcu o 17.30. W piątek o 15.30 spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży, świadków do bierzmowania i rodziców.

5. Chcemy godnie przyjąć ks. Biskupa, dlatego w piątek od 14.00 bierzemy się za sprzątanie. Zapraszam młodzież przed bierzmowaniem z rodzicami do grabienia liści na placu wokół kościoła, na skwerze przed kościołem i przy plebani oraz na cmentarzu. Serdecznie proszę uporządkować mogiły swoich bliskich. Dziękuję za inicjatywę, bo uczennice z kl. VII są gotowe uprzątnąć zaniedbane groby. W sobotę proszę od 8.30 mieszkańców Sobonia do segregacji śmieci i wywiezienia naturalnych odpadów na kompostownik. Apeluję o segregację odpadów: plastyki i metal składamy do żółtych worków, a szkło do zielonych.

6. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszam na Eucharystię i nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę 9 listopada organizuję pielgrzymkę do Niepokalanowa dla osób, które chciały by umocnić się w wierze i wzrastać w trzeźwości.

8. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam rodziców kandydatów do Bierzmowania. Przyda się bardziej gruntowne sprzątanie. Informuję, że został zakupiony nowy odkurzacz.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o roli świadectwa świeckich misjonarzy, o Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym oraz o pokoleniu Jana Pawła II.

 

13 października – 28 Niedziela zwykła

1. Dziś Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Ofiarami do puszek wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundującą stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W naszej parafii świętujemy także Dzień Seniora. Otaczamy Kochane Babcie i Kochanych Dziadków wdzięczną modlitwą, a po Mszy św. o 9.00 program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

2. Naszym Szanownym Seniorom życzymy wielu lat życia w zdrowiu i pokoju serca, wielu łask Bożych i sił fizycznych oraz świadomości jak ważna jest modlitwa i ofiara cierpienia dla dobra Kościoła. Przez codzienną modlitwę, którą otaczacie misje i misjonarzy, jesteście, Kochane Babcie i Dziadkowie, ważnymi współpracownikami misjonarzy. 

3. Po Mszy św. o 17.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Dziś będziemy modlić się za naszą Ojczyznę, aby Matka Najświętsza otaczała płaszczem opieki każdą rodzinę, a także Polaków żyjących z dala od Ojczyzny.

4. Jutro Dzień Nauczyciela. Zapraszam na Mszę św. o 7.30 i 17.00. Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Wychowawcom, życzymy mocy Ducha Świętego w pełnieniu trudnego powołania, kształtowania umysłów i serc dzieci i młodzieży, dobrej współpracy z Rodzicami i wdzięczności ze strony wychowanków.

5. W czwartek o 15.00 w kościele egzamin kurialny dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam także rodziców. Kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w niedzielę 20 października po Mszy św. o godz.9.00.

6. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Misyjną i ofiary na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Tradycyjnie będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. Po sumie wystąpi w naszej świątyni Chór Kresowy z Ukrainy.

7. Informuję, że 27 października będziemy gościć ks. Biskupa Kazimierza Gurdę i przeżywać wizytację kanoniczną w parafii.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Weronikę Patoka, p. Agnieszkę i Witolda Kujawa oraz p. Martę i Huberta Haładaj.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o Prymasie Tysiąclecia i procesie beatyfikacyjnym, o „żywym pomniku papieża”, jakim są stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia, o misji w dżungli amazońskiej opowiada ks. Grzegorz Sagan.

6 października – 27 Niedziela zwykła

1. Dziś gościmy w parafii misjonarza z Boliwii, ks. Pawła Wysokińskiego. Wspieramy go naszymi modlitwami i ofiarami na tacę. Niech Duch Święty umacnia go w głoszeniu Boliwijczykom Dobrej Nowiny o zbawieniu. Pozdrawiam Jubilatów: p. Monikę i Daniela Replinów, życzymy wszelkich łask i opieki Matki Najświętszej nad całą rodziną.  Na sumie o 12.00 modlimy się za druhów strażaków z OSP Wierzbno, a po Mszy św. w imieniu wójta p. Emila Wąsowskiego wszystkich zapraszam o 13.20 na plac przy szkole, gdzie zostanie poświęcony samochód strażacki.

2. Dziś w obecności licznych gości rozpoczynamy świętowanie 100 r. powołania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnie. Jako kapelan jestem przekonany, że za rok zostanie poświęcony nowy samochód dla naszej jednostki, a nasi druhowie otrzymają właściwe odznaczenia za swoją wzorową służbę w naszym środowisku.

3. Jutro wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszam na Eucharystię o 17.00 i nabożeństwo różańcowe. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych.

4. W tym tygodniu z wolontariuszami kontynuujemy odwiedziny naszych Seniorów; w poniedziałek w Jaworku i Cierpiętach, we wtorek w Soboniu, Helenowie i Lesie Jaworskim i w środę – w Janówku i Wyględówku. W najbliższą niedzielę zapraszamy Seniorów na uroczystą Eucharystię o 9.00, po Mszy św. program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. To także Dzień Papieski i ofiarami do puszek będziemy wspierać Dzieło Nowego Tysiąclecia. Gorąco zachęcam wszystkich parafian do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.

5. Z serca dziękuję mieszkańcom Janówka za pracę na cmentarzu i oczyszczenie alejek. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Janinę i Waldemara Repolin, p. Monikę i Daniela Replin oraz p. Ewę i Mariusza Replin.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o różańcu jako skarbie, który trzeba wciąż odkrywać, o modlitewnym wsparciu kapłanów oraz artykuł misjonarza ks. Pawła Wysokińskiego. Na stoliku za ławkami możemy nabyć również Tygodnik „Idziemy”.

Możliwość komentowania została wyłączona.