Ogłoszenia – Listopad 2019

Powrót do listy ogłoszeń

17 listopada – 33 Niedziela zwykła

1. Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek pisze, że „Biedni potrzebują naszych rąk, aby mogli się podnieść, naszych serc, aby czuć na nowo ciepło uczuć, naszej obecności, aby przezwyciężyć samotność”. Ofiary na tacę są przeznaczone do dyspozycji Caritas diecezjalnej. Z całego serca dziękuję za hojne wsparcie dla Polaków, żyjących na Ukrainie. To znaczy, ze mamy dobre serca.

2. Po Mszy św. o 12.00 spotkanie dla dzieci klasy I oraz ich rodziców. To oficjalne rozpoczęcie przygotowania do Pierwszej Komunii św.

3. We wtorek będziemy gościć Komisję ds. Muzyki kościelnej. Z tego powodu Msza św. rozpocznie się o 17.15. Zapraszam do licznego udziału.

4. Przypominam, że przez cały listopad i potem w pierwsze czwartki miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszam w  poniedziałki – Janówek; we wtorki – Jaworek, Helenów, Cierpięta i Las Jaworski; w środy – Soboń, w czwartki – Świdno, Wólka, Adamów i kartki spoza parafii, w piątki – Wyględówek i Wierzbno I cz. i w soboty – Wierzbno II cz.

5. W piątek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej i organistów. Na Mszy św. o 17.00 będziemy modlić się za panią organistkę i scholę parafialną.

6. Najbliższa niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Jezusa z aktem poświęcenia. Można zyskać odpust zupełny, jeśli po szczerej spowiedzi odmówimy akt poświęcenia. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

7. Na ołtarzu św. Michała Archanioła leżą kalendarze rolników po 27 zł i kalendarze misyjne oraz dożynkowe po 5 zł.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Paulinę i Artura Żaboklickich, p. Barbarę Jachimowicz oraz p. Lidię i Adama Jachimowicz.

9. Serdeczna prośba, aby  na cmentarzu wyjmować chryzantemy z doniczek, wynosząc na pryzmę naturalnych odpadów.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o duchowej misji Polski, wezwanie do adoracji Najświętszego Sakramentu, z jakimi problemami borykają się najubożsi mieszkańcy naszego regionu i wiele innych ciekawych artykułów.

10 listopada – 32 Niedziela zwykła

1. Z całego serca dziękujemy misjonarzowi ks. Janowi Miedzianowskiemu za świadectwo z wieloletniej posługi misyjnej wśród Indian w Peru. Niech Duch Święty obdarza mocą swoich darów, a Maryja, Matka kapłanów, otacza Cię płaszczem matczynej opieki. Przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek wspieramy wspólnoty katolickie w Sudanie Południowym. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam o 9.00 na uroczystą Eucharystię o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny. Liczę na obecność wszystkich druhów strażaków z OSP Wierzbno i OSP Jaworek. Po Mszy św. uczniowie szkoły podstawowej przedstawią program patriotyczny, a następnie przejdziemy pod pomnik 100-lecia Niepodległości i pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pamiętamy o wywieszeniu flagi białoczerwonej.

3. W najbliższą niedzielę po sumie spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I, jako oficjalne rozpoczęcie trzyletniego przygotowania do I Komunii św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Caritas Diecezji Siedleckiej.

4. Zapraszam codziennie przez cały listopad 20 min przed Mszą św. wieczorową na modlitwę za zmarłych. Odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominek.

5. Na ołtarzu św. Michała Archanioła leżą Kalendarze Rolników po 27 zł, oraz kalendarze dożynkowe i misyjne po 5 zł. A przy ołtarzu św. Mikołaja składamy produkty dla Polaków żyjących na Ukrainie (na Podolu i Wołyniu). W czwartek zostaną zawiezione do Węgrowa, a potem przewiezione na Ukrainę. Bóg zapłać za wsparcie!

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Renatę i Mirosława Jachimowicz, p. Barbarę Krzyżanowską oraz p. Marię i Lecha Radzio.

7. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, jak w s. Faustyna opisuje niebo, czyściec i piekło, dlaczego diabeł atakuje dziś szczególnie agresywnie, o wychowaniu patriotycznym oraz piękny list ks. Jacka Jagodzińskiego z posługi w Abchazji i w Rosji.

3 listopada – 31 Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Ofiarami do puszek tradycyjnie wspieramy misje w Boliwii i misjonarza ks. Jarosława Dziedzica. Po Mszy św. o 9.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu z czytaniem wypominek, a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad: Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich panował duch dialogu, spotkania i pojednania.

2. W tym tygodniu do piątku włącznie można zyskać odpust zupełny za zmarłych, dlatego po Mszy św. o 17.00 procesja na cmentarz i różaniec za zmarłych.

3. W sobotę 9 listopada jedziemy na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Są jeszcze wolne miejsca, koszt 30 zł. Chętni niech się zgłoszą, aby poznać szczegóły.

4. W najbliższą niedzielę gościmy misjonarza z Peru, ks. Jana Miedzianowskiego. Wesprzemy go modlitwą i ofiarami na tacę. Ofiarami do puszek będziemy także wspierać prześladowane wspólnoty Kościoła. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

5. Przez cały listopad 20 minut przede Mszą o 17.00 będziemy modlić się w Koronce do Miłosierdzia Bożego za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszam następujące miejscowości: w poniedziałki – Janówek; we wtorki – Jaworek, Helenów, Cierpięta i Las Jaworski; w środy – Soboń, w czwartki – Świdno, Wólka, Adamów i kartki spoza parafii, w piątki – Wyględówek i Wierzbno I cz. i w soboty – Wierzbno II cz. W każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie sprawowana Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach i dusze w czyśćcu cierpiące.

6. Włączamy się w zbiórkę produktów dla Polaków mieszkających na Ukrainie (na Wołyniu i Podolu). Potrzebne produkty (m.in. konserwy, makarony, koncentraty, herbata, kawa, olej itp.) będzie można złożyć do 15 listopada do pudełka przy ołtarzu św. Mikołaja. Bliższe informacje o tej zbiórce znajdziemy w gablocie przed kościołem.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Teodozję Witowską, p. Annę i Cezarego Dudek oraz p. Marka Dudek.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o sile Kościoła w czasie prześladowań, o rzeczach ostatecznych, o co najczęściej wierni proszą św. Ritę, a także o problemach ze słuchem u dzieci i młodzieży.

Komentarze są wyłączone.