Ogłoszenia – Grudzień 2019

Powrót do listy ogłoszeń

22 grudnia – IV Niedziela Adwentu

1. Z całego serca dziękuję ks. Stanisławowi Tymoszukowi za przeprowadzenie Rekolekcji Adwentowych. Życzymy Ci mocy Ducha w głoszeniu Ewangelii, aby przez twoją posługę Chrystus rodził się w sercach wielu ludzi, życzymy także pokoju ducha i zdrowia na każdy dzień.

2. Na Mszy św. o 12.00 harcerze będą przekazywać światełko pokoju z Betlejem. Dziś o 13.30 Wigilia dla Szanownych Seniorów w szkole podstawowej na sali gimnastycznej. Bogactwem naszej parafii są Seniorzy: Kochane Babcie i Dziadkowie, którzy swoją modlitwą i cichą ofiarą wypraszają Boże błogosławieństwo dla rodzin, dla naszej społeczności i całej Ojczyzny.

3. Jutro od 10.00 zapraszam rodziców dzieci klasy I do dekoracji kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

3. We wtorek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją w dzień wigilii zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam, aby zaprosić kogoś, kto w samotności będzie oczekiwał Świąt Narodzenia Pańskiego. Wigilijna wieczerza powinna jednoczyć nas w miłości i serdeczności: składamy sobie życzenia, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy, spożywamy postne potrawy, a o północy zapraszam na uroczystą Mszę św. zwaną Pasterką.

4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia,  będzie sprawowana, oprócz Pasterki jeszcze Eucharystia o godz. 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczorowej.

5. W dniu 26 grudnia, św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zapraszam na Mszę św. o 9.00, 12.00 i 17.00. W czasie Mszy św. o 9.00 zostaną uroczyście posłani Kolędnicy Misyjni do rodzin, aby nieść radość z narodzin Zbawiciela świata. W tym roku ofiary złożone kolędnikom są przeznaczone dla dzieci w Ameryce Południowej.

6. W piątek 27 grudnia o godz. 13.00 w Węgrowskim Ośrodku Kultury będzie specjalna projekcja filmu: „Nieplanowane”, na podstawie pamiętnika Abby Johnson. Wieczorem o 18.30 próba Orszaku Trzech Króli w sali konferencyjnej urzędu gminy. 

7. W sobotę 28 grudnia rozpoczynam wizytę duszpasterską od Wierzbna (od p. Szymańskiej do p. Haładajów). Początek od godz. 9.00.

8. Niedziela, 29 grudnia, to Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszam małżonków, aby odnowili przysięgę małżeńską i zawierzali Panu Bogu swoje rodziny. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam na opłatek na plebani radnych parafialnych.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Elżbietę i Wincentego Chabiera, p. Krzysztofa Miszczaka, p. Zbigniew Staniszewski i p. Szczepan Staniszewski.

10. Zachęcam do lektury świąteczny Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o Bogu, który przyszedł na świat, by nieustannie nas szukać, o sensie życia dzięki wierze mówi niepełnosprawna Basia, kiedy po raz pierwszy obchodzono święta Bożego Narodzenia i wiele innych ciekawych artykułów.

15 grudnia – III Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu zwana „Gaudete” wzywa do radości, ponieważ Pan jest blisko. Z serca dziękuję tym, którzy przygotowali paczki i życzenia świąteczne w ramach akcji Rodzina-Rodzinie. Zapraszam dziś o 18.30 do sali konferencyjnej urzędu gminy wszystkich zainteresowanych organizacją Orszaku Trzech Króli w naszej społeczności.

2. W tym tygodniu we wtorek i środę wraz z wolontariuszami zapraszamy Seniorów na Wigilijne Spotkanie w niedzielę 22 grudnia. We wtorek odwiedzimy naszych Szanownych Seniorów w Soboniu, Helenowie i Lesie Jaworskim, a w środę – w Wólce, Świdnie i Adamowie. Proszę o dowiezienie Szanownych Seniorów w niedzielę na Mszę św. o 12.00, przede Mszą będzie okazja do spowiedzi. Potem w Szkole Podstawowej spotkanie wigilijne: jasełka, życzenia i dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, św. Mikołaj i czas na rozmowy przy herbacie. Proszę o pierogi i ciasto dla naszych Szanownych Seniorów.

3. Rekolekcje Adwentowe w Wierzbnie w piątek, sobotę i niedzielę. Będzie im przewodniczył ks. Stanisław Tymoszuk, który posługiwał na misjach w Czadzie. W piątek i w sobotę dni spowiedzi i zapraszam na Mszę św. o 10.00, 12.00 i 17.00. W piątek po Mszy św. o 10.00 nauka stanowa dla mężczyzn, a w sobotę – nauka stanowa dla kobiet. Dzieci i młodzież gromadzą się na Mszy św. o 12.00. W sobotę po obiedzie odwiedzę chorych pragnących się wyspowiadać i przyjąć Chrystusa w Komunii św. W niedzielę ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność ks. rekolekcjoniście.  

4. W niedzielę 22 grudnia na Mszy św. o 12.00 harcerze przyniosą światełko betlejemskie. Weźmy lampiony, aby to światełko z Betlejem zapłonęło w naszych domach.

5. We wtorek o 13.30 w kościele spotkanie 7 grup Kolędników Misyjnych. Zapraszam dzieci i młodzież oraz dorosłych opiekunów. Informuję, że 26 grudnia na Mszy św. o 12.00 nasi Kolędnicy Misyjni zostaną uroczyście posłani, aby będą odwiedzać rodziny i dzielić się radością z narodzenia Pana Jezusa. W tym roku ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone dla dzieci w Ameryce południowej w rejonie Amazonii.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i zapraszam do sprzątania w sobotę po Mszy św. o 12.00: p. Mieczysławę i Bogdana Jachimowicz, p. Mariolę i Tomasza Jachimowicz, p. Wiolettę i Adama Florowskich oraz p. Arkadiusza Florowskiego.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy: jakie pułapki czekają konsumentów przed świętami, dlaczego o bliźnich nie można mówić źle oraz dlaczego przestajemy czuć głód Boga.

8 grudnia – Niepokalane Poczęcie NMP

1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ukazuje pełną łaski Maryję, wybraną na Matkę Zbawiciela świata. Dziś także Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek wspieramy wspólnoty katolickie w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Zapraszam chętnych na 18.30 do sali konferencyjnej urzędu gminy na spotkanie organizacyjne Orszaku Trzech Króli.

2. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach w poniedziałki, środy i soboty o godz. 7.00 rano, aby wraz z Maryją przeżywać radosny czas Adwentu. Na ołtarzu św. Michała Archanioła są jeszcze świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy: małe po 7 zł, średnie po 13 zł i duże po 20 zł.

3. W czwartek o 17.00 zapraszam na Eucharystię w 39 r. śmierci ks. Leona Rydera, długoletniego proboszcza w Wierzbnie.

4. Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy Wigilię dla Seniorów w IV Niedzielę Adwentu, czyli 22 grudnia. W tym tygodniu z wolontariuszami będziemy odwiedzać naszych szanownych Seniorów w środę w Wierzbnie, w czwartek w Janówku i Wyględówku, a w piątek w Jaworku i Cierpiętach. W poniedziałek i sobotę osobiście będę na posługiwał na rekolekcjach.

5. Serdecznie proszę do 16 grudnia dostarczyć na plebanię paczki Rodzina-Rodzinie, aby trafiły pod właściwy adres jeszcze przed rekolekcjami.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Krystynę i Jana Kościesza, p. Annę i Mirosława Stankiewicz oraz p. Mieczysławę Rychlik.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o kierownictwie duchowym, o naśladowaniu Niepokalanej Maryi, oraz o planowaniu czasu w rodzinie.

1 grudnia – I Niedziela Adwentu

1. Czas Adwentu jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i kieruje nasze umysły ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Zachęcam do licznego udziału w Mszy św. Roratniej w poniedziałki, środy i soboty o 7.00 rano. Przede Mszą św. (20 min) śpiewamy Godzinki do Matki Bożej. Dziękuję p. Krystynie Gogłozie za piękny wieniec adwentowy. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 20-22 grudnia i poprowadzi je ks. Stanisław Tymoszuk, który posługiwał na misjach w Czadzie.

2. Dziś pierwsza niedziela grudnia, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na grudzień: Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.

3. Pragniemy włączyć się w dzieło Kolędników Misyjnych, aby wnosić radość Bożego narodzenia do rodzin naszej parafii. Serdecznie proszę rodziców, dzieci i młodzież o zaangażowanie. W tym roku wspieramy dzieci w Ameryce Południowej w rejonie Amazonii. Z Bożą pomocą, podejmujemy trud przygotowania Orszaku Trzech Króli w naszej społeczności. W najbliższą niedzielę o 18.30 zapraszam chętnych do sali konferencyjnej urzędu gminy na spotkanie organizacyjne.

4. Na ołtarzu św. Michała Archanioła znajdują się świece Wigilijnego Dzieła Pomocy: małe po 7 zł, średnie po 13 zł i duże po 20 zł. Pieniądze wkładamy do puszki.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca: o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach (kartki z Wierzbna), od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. Będzie także okazja do spowiedzi przed I piątkiem.

6. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, a od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

7. Najbliższa niedziela będzie przeżywana jako uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o 9.00 zapraszam młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, a teraz otrzyma dyplomy potwierdzające to ważne wydarzenie. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. W Polsce będzie to Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek wesprzemy katolickie wspólnoty w krajach byłego Związku Sowieckiego.

8. Dziękuję mieszkańcom Wólki i Świdna za wywiezienie naturalnych odpadów na kompostownik. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Krzysztofa Chabiera, p. Anetę i Przemysława Górskich oraz p. Wincentego Lisieckiego.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o sile modlitwy zdolnej poruszyć świat, o adwencie z Prymasem Tysiąclecia oraz o założeniach programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”.

Możliwość komentowania została wyłączona.