Ogłoszenia – Styczeń 2020

Powrót do listy ogłoszeń

26 stycznia – 3 Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela zgodnie z postanowieniem Ojca świętego Franciszka jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego i by stać się dla nas impulsem do czytania i rozważania Pisma Świętego. „Słowo Boże zbawia” – takie motto proponuje Stolica Apostolska. Dziękuję za ofiary na tacę, które są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Jest grafik dla czytających Słowo Boże podczas Eucharystii.

2. Jutro 75 r. wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Zapraszam o 14.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Biskupi zachęcają: „Niech nasza modlitwa pogłębi pojednanie i braterstwo, którego przeciwieństwem jest wrogość oraz niszczycielskie konflikty i podsycane nieporozumienie”.

3. W sobotę zapraszam na Eucharystię o 17.00, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z okazji pierwszej soboty miesiąca.

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego. Przed Mszą św. o 12.00 błogosławieństwo gromnic i procesja. Ofiary na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe w diecezji. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych.

5. Biuro Pielgrzymkowe „Arka” organizuje Pielgrzymkę do Dachau w dniach 28-30 kwietnia. Po drodze zwiedzanie Ratyzbony i Pragi. W środę 29 kwietnia Msza św. w Dachau w 75 r. wyzwolenia obozu zagłady. Koszt pielgrzymki około 1000 zł.

6. Serdeczne dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Alicję Łokietek, p. Agnieszkę i Sylwestra Łokietek, p. Wacława Zagrodzkiego oraz p. Ireneusza i Wiesława Zagrodzkich.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Jacek Staniszewski, kawaler z Wierzbna i Marta Roguska, panna z parafii Św. Wawrzyńca w Korytnicy, zapowiedz pierwsza. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o Zjeździe Kolędników Misyjnych: Nieść radość Ewangelii, o najnowszych badaniach statystycznych w naszej diecezji, o uzdrowieniu i odczytywaniu woli Boga oraz jak są odbierane rodziny wielodzietne.

19 stycznia – 2 Niedziela zwykła

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwi bądźmy”. Wzajemna modlitwa pomaga byśmy byli jeszcze bardziej życzliwi dla siebie nawzajem. Trzeba usunąć to wszystko, co jest ciężarem w relacjach międzyludzkich: zawiść, zazdrość, złość i uprzedzenia, aby traktować jako braci chrześcijan innych wyznań.

2. Serdecznie dziękuję katechetce pani Marcie Korzeniak, Kolędnikom Misyjnym i rodzicom za piękne świadectwo na Zjeździe Kolędników Misyjnych w Siedlcach. Dziękuję za obecność chłopcom z MOWu z p. Moniką Mróz. W Sanktuarium św. Józefa zgromadziło się ponad 230 dzieci i młodzieży, wspierających misje modlitwą i ofiarą.

3. W poniedziałek przybywa do naszej wspólnoty Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy św. o 17.00 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, aby wypraszać siłę do zerwania z nałogiem pijaństwa, narkomanii i palenia papierosów. Krzyż KWC nawiedzi rodziny Domowego Kościoła. W środę na Mszy św. o 17.00 rodziny z Grębkowa przejmą krzyż, który zachęca do podejmowania abstynencji w duchu wyzwalania z nałogów.

4. W czwartek wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, Męczenników z Pratulina. Zapraszam na Eucharystię o 17.00.

5. W sobotę święto nawrócenia apostoła Pawła. Zapraszam na Eucharystię o 17.00.

6. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

7. Dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Katarzynę i Sławomira Laskowskich, p. Barbarę i Michała Troszkiewicz oraz p. Stanisławę Kuśmierczyk.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy czego uczą nas bł. Męczennicy z Pratulina, jaki obraz Boga nosimy w swoich sercach, prawda o Holokauście wciąż jest rozmywana oraz jak nie zmarnować „jesieni życia”. Jest także nowy Nr Tygodnika „Idziemy”.

12 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego

1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która oficjalnie kończy okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o 9.00 Jasełka, w których uczestniczą wychowankowie i wychowawcy z MOWu w Jaworku. Także zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Raz jeszcze, z całego serca dziękuję wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie w Orszak Trzech Króli. Dziękuję naszym aktorom, druhom strażakom, paniom, które przygotowały bigos oraz wszystkim dekorującym sceny. Dziękuję za ofiary dla chorej Dominiki, aby mogła kupić elektryczny wózek inwalidzki.

3. Jestem wdzięczny za życzliwe spotkania podczas wizyt kolędowych. Dziękuję za ofiary na remont elewacji kościoła i dzwonnicy: ze Świdna – 1850 zł, z Wólki -1450 zł i z Janówka – 3150 zł. Bóg zapłać!

4. W czwartek o 8.30 nasi Kolędnicy Misyjni wyjeżdżają na Diecezjalny Zjazd Kolędników do Siedlec. Planowany powrót ok. 15.00 -15.30. Proszę rodziców, aby spotkali i odebrali dzieci z Wierzbna.

5. W sobotę, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasło: „Życzliwymi bądźmy” będzie nam towarzyszyć w modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam już rodziny z Jaworka: p. Grażynę i Stefana Cichockich, p. Tadeusza Banaszek oraz p. Mirosława i Zofię Kuśmierczyk.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy fotorelację z Orszaków Trzech Króli w naszym rejonie (także z orszaku w Wierzbnie). Przeczytamy dlaczego Kościół zaleca chrzcić niemowlęta, o uzdrowieniu małego chłopca za wstawiennictwem amerykańskiego biskupa i inne cenne artykuły.

8. Pan powołał do wieczności śp. Janinę Bartnicką i śp. Wiesława Łukasiaka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 7 Mszy św. o zbawienie śp. Janiny i 10 Mszy św. za śp. Wiesława. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

5 stycznia – 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś pierwsza niedziela stycznia i po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na styczeń: Módlmy się, aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

2. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje katolickie. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 11.00 i 17.00, a o 12.30 wszystkich zapraszam na Orszak Trzech Króli, który już po raz szósty przejdzie przez Wierzbno. Bądźmy wielką rodziną dzieci Bożych, z radością śpiewając kolędy i wielbiąc Pana Jezusa narodzonego dla nas w Betlejem. Przy szopce będzie ognisko, bigos i kiełbasa na grilla. Ofiarami do puszek wesprzemy chorą Dominikę, która zbiera pieniądze na zakup elektrycznego wózka.

3. Dziękuję za serdeczne spotkania podczas wizyt duszpasterskich. Dziękuję także za ofiary na remont elewacji kościoła i dzwonnicy w sumie 14 750 zł: Wierzbno, cz. I. – 2600 zł, Wierzbno, cz.II. – 3050 zł, Jaworek – 3650 zł, Las Jaworski – 700 zł, Helenów – 900 zł, Soboń – 2250 zł i Wyględówek – 1600 zł. W tym tygodniu kontynuuję wizyty duszpasterskie: w środę – w Świdnie, w piątek – na Wólce i w sobotę – w Janówku.

4. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które oficjalnie kończy okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o 9.00 młodzież z MOW w Jaworku pod kierunkiem p. Marty Korzeniak wystawi jasełka pt. „Opowieść wigilijna”. A potem zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

5. Informuję, że w czwartek 16 stycznia nasi kolędnicy misyjni i opiekunowie jadą do Siedlec na Diecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Marię i Włodzimierza Komorowskich, p. Anetę i Rafała Miklaszewskich, p. Dorotę i Dariusza Wróblewskich oraz p. Wandę Zielińską.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o tym jak interpretować pokłon Trzech Króli, zachęta by wylosować świętego jako patrona na 2020 r., a także jak powinni odżywiać się seniorzy.

Możliwość komentowania została wyłączona.