Ogłoszenia – Luty 2020

Powrót do listy ogłoszeń

23 luty – 7 Niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Jest to czas przebłagania za pijaństwo, narkomanię, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcam do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich. Dziękuję za ofiary na tacę na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Ofiarami do puszek wesprzemy leczenie chorego dziecka Kacperka Boruty. Jest nowy grafik na marzec dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii.

2. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zachowujemy post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dla dzieci i młodzieży będzie konkurs aktywności w tym czasie. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i o 17.00. W piątek o 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji wynagradzającej za grzechy pijaństwa i oraz wykorzystywania seksualnego nieletnich. Patronem Wielkiego Postu będzie Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.

3. W najbliższą niedzielę o 11.30 nabożeństwo Gorzkich żali, a po sumie zmianka tajemnic różańcowych z okazji pierwszej niedzieli miesiąca.

4. Do 15 marca prowadzę zapisy dla chętnych uczestniczyć w uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca. Zachęcam do licznego udziału.

5. Rekolekcje Wielkopostne przeprowadzi w naszej parafii misjonarz ks. Jarosław Dziedzic z Quiroga w Boliwii. Zaplanujmy czas, aby w dniach 13-15 marca gorliwie uczestniczyć w rekolekcjach i zachęcajmy tych, którzy słabo chodzą do kościoła.

6. Zachęcam do wzięcia udziału 14 marca w Kongresie Kół Żywego Różańca w Gończycach. Temat: Pragnienie Serca Jezusowego – Eucharystia”. Wyjazd autobusem wraz z parafianami z Czerwonki. Proszę zgłaszać się do p. Krystyny Piórek.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Dorotę i Bogdana Wąsowskich, p. Mieczysława i Dariusza Kuśmierczyk oraz p. Jerzego Kuzmę.

8. Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie zwraca się z apelem: „Każdego roku na terenie powiatu węgrowskiego odnotowujemy wypadki drogowe z udziałem rowerzystów i pieszych. Wielu zdarzeniom można byłoby zapobiec, gdyby przestrzegano zasad ruchu drogowego. W kościołach na terenie całego kraju odbywają się Msze św. w różnych porach dnia, często po zmroku. Jest to okres, w którym pogoda często nie sprzyja pieszym i osobom poruszającym się po drodze. Piesi powinni korzystać z chodnika, a jeśli tego nie ma, to z pobocza. Jesteśmy wówczas obowiązani iść lewą stroną jezdni. Pamiętajmy o przechodzeniu przez jezdnię w miejscach dozwolonych i do tego wyznaczonych. Używanie elementów odblaskowych ma ogromny wpływ na zwiększenie naszej widoczności na drodze a tym samym wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa. Węgrowska Policja apeluje do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, obowiązkowe używanie elementów odblaskowych i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego”.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o obietnicach związanych z pierwszymi piątkami miesiąca, o podstępnym działaniu sekt, o programie 12 kroków jako pomocy wyjścia z każdego uzależnienia, wywiad z misjonarką Pauliną Korneluk oraz materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Także w Tygodniku „Idziemy” znajdziemy wiele cennych artykułów.

16 luty – 6 Niedziela zwykła

1. Mamy małą namiastkę zimy, co raduje przede wszystkim dzieci i młodzież, przeżywających ferie.

2. Ofiary na tacę w najbliższą niedzielę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Chwała Bogu, zostało przyznane 50 tys. zł na ten cel od Starostwa Powiatu Węgrowskiego. Ofiarami do puszek wesprzemy leczenie małego Kacpra Boruty, chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

3. W tym tygodniu tradycyjny tłusty czwartek, a 26 lutego już rozpoczynamy Wielki Post.

4. Przypominam o Katechezach dla narzeczonych w Grębkowie w dniach 22- 23.02 i 29.02 – 1.03. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Koszt kursu dla par z naszego dekanatu wynosi 200 zł.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Hannę Grażynę Kucharską, p. Ryszarda Mróz oraz p. Teresę i Janusza Domańskich.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Znajdziemy obszerną informację o pogrzebie śp. Ks. Józefie Kuzawińskim, przeczytamy o przesłaniu Kard. Stefana Wyszyńskiego, o różańcu, jako źródle siły, oraz nowy cykl artkułów o Eucharystii, która daje życie.

9 luty – 5 Niedziela zwykła

1. Dziękujemy za obecność i świadectwo Sióstr Służek Niepokalanej. Modlimy się o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, aby nie zabrakło pracowników na niwie Pańskiej. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. We wtorek kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Na Mszę św. o 9.00 zapraszam szczególnie ludzi chorych i starszych. Przede Msza św. okazja do spowiedzi, a podczas Mszy św. będzie udzielony sakrament chorych.

3. W piątek święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00.

4. Katechezy dla narzeczonych w Grębkowie w dniach 22- 23.02 i 29.02 – 1.03. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Koszt kursu dla par z naszego dekanatu 200 zł.

5. Zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce do Dachau w dniach 28-30 kwietnia. W najbliższym tygodniu zgłoszę już naszą grupę do Biura „Arka”.

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Halinę i Stanisława Mróz oraz p. Annę i Wiesława Chrościckich.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Jacek Staniszewski, kawaler z Wierzbna i Marta Roguska, panna z parafii Św. Wawrzyńca w Korytnicy, zapowiedz trzecia. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy dlaczego prosimy Boga o uzdrowienie przez wstawiennictwo Maryi, o propozycjach duszpasterstwa akademickiego, a w dziale zdrowie znajdziemy złote rady dla sercowców.

2 luty – Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Święto Ofiarowania Pańskiego nawiązuje do tajemnicy Narodzenia Pańskiego, dlatego można śpiewać kolędy. Przeżywamy także Dzień Życia Konsekrowanego i dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty: „Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę”.

2. Jutro o 10.00 zapraszam chętnych do rozebrania choinek i szopki.

3. Pierwszy czwartek miesiąca, od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. Będzie także okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

4. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św., a wieczorem Msza św. o 17.00.

5. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Siostry Służki Niepokalanej, które przybliżą nam orędzie Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za dzieci.

6. Organizujemy grupę na Pielgrzymkę do Dachau w dniach 28-30 kwietnia. Po drodze zwiedzanie Ratyzbony i Pragi. W środę 29 kwietnia Msza św. w Dachau w 75 r. wyzwolenia obozu zagłady. Koszt pielgrzymki około 1000 zł.

7. Dziękuje za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Małgorzatę i Tadeusza Szatkowskich oraz p. Monikę i Włodzimierza Durka.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Jacek Staniszewski, kawaler z Wierzbna i Marta Roguska, panna z parafii Św. Wawrzyńca w Korytnicy, zapowiedz druga. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy świadectwa osób konsekrowanych, co zdecydowało o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz jak pisać o dobru, aby było atrakcyjne.

Komentarze są wyłączone.