Ogłoszenia – Marzec 2020

Powrót do listy ogłoszeń

29 marca – V Niedziela Wielkiego Postu

1.  Zgodnie z tradycją w V Niedzielę Wielkiego Postu krzyże zostały zasłonięte i zostaną odsłonięte dopiero po liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Dziękuję p. Rafałowi Miklaszewskiemu za udostępnienie transmisji Mszy św. o 12.00 w Internecie. Zachęcam do duchowego uczestnictwa we Mszy św. na naszej stronie: https://www.parafiawierzbno.com.pl. Pamiętamy o zarządzeniu władz państwowych, że w liturgii Mszy św. nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę.

2. We wtorek o 7.30 Msza św. o ustanie epidemii koronawirusa, za zarażonych, za służbę zdrowia, za wolontariuszy pomagających starszym i chorym oraz za rządzących naszą Ojczyzną.

3. Od 1 kwietnia Msza św. wieczorowa będzie sprawowana o godz. 18.00. Codziennie od 9.00 do 17.00 zachęcam do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Godzinę przed Mszą św. wieczorową możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

4. Pierwszy czwartek miesiąca, o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

5. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. W związku z kwarantanną nie będzie odwiedzin chorych, przyjmujących co miesiąc Komunię św.

6. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Helenów – 180 zł, Janówek – 500 zł, Jaworek – 360 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W naszej świątyni będzie sprawowana Msza św. o 9.00, 12.00 i 18.00. Ufam, ze będzie również transmisja na stronie internetowej ze Mszy św. w Wierzbnie o 12.00. Jak co roku przygotujemy Kaplicę do przechowania Najświętszego Sakramentu, tzw. Ciemnicę oraz Grób Pański. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny w tym roku będzie sprawować w domu ojciec lub matka według formularza, który będzie dostępny na naszej parafialnej stronie. Teksty obrzędu błogosławieństwa pokarmów leżą na stoliku za ławkami.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Monikę i Andrzeja Mróz, p. Irenę Koszewską oraz p. Annę i Adama Basa. Z serca dziękuję wszystkim mieszkańcom Jaworka, którzy kończą swój dyżur troski o czystość świątyni, zapraszam rodziny z Helenowa.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak będzie wyglądać tegoroczne Triduum Paschalne w naszej ojczyźnie, świadectwo wiary Asii Bibi. Jest także tekst modlitwy do św. Rity w czasach koronawirusa.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Grażynę Kacprzykowską z d. Kraśna. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

22 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy szczególny Wielki Post, ponieważ lepiej rozumiemy jak kruche jest zdrowie i życie człowieka z powodu niewidocznego gołym okiem koronawirusa. Modlimy się za objętych kwarantanną i zarażonych wirusem, za służbę zdrowia, za czuwających nad porządkiem oraz za wielu ludzi dobrej woli niosących pomoc ludziom starszym i chorym.

2. Dziękuję wszystkim parafianom za modlitwę różańcową w gronie rodziny o 20.30 każdego dnia. Proszę naszych drogich seniorów, a także dzieci i młodzież o pozostanie w domu i uczestniczenie we Mszy św. transmitowanej przez media. Codziennie od 9.00 do 17.00 można przychodzić do kościoła na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu, aby u Chrystusa czerpać siłę i pokój z modlitwy. Od godz. 16.00 jestem w konfesjonale, aby dać możliwość korzystania z sakramentu pokuty. W niedziele pół godziny przede Mszami zachęcam do spowiedzi, ponieważ przed Wielkanocą mogą być duże kolejki.

3. We wtorek o 7.30 Msza św. błagalna za dotkniętych koronawirusem i poddanych kwarantannie, oraz za służbę zdrowia i wszystkich wolontariuszy śpieszących z pomocą.

4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 17.00. Jest to dzień podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Dziękuję mieszkańcom Janówka za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego (460 zł).

6. Dziękuję za sprzątanie mieszkańcom Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Sabinę Brzuszkiewicz, p. Ewę i Adama Brzuszkiewicz oraz p. Danutę i Grzegorza Kuśmierczyk.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy jak wzmocnić odporność organizmu, by ochronić się przed wirusami, Dzień Świętości Życia jest okazją do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wiele innych artykułów. Jest także nowy Nr Tygodnika „Idziemy”.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Łukasiaka z Sobonia. W czwartek o 17.00 Msza św. o zbawienie jego duszy w 7 dzień. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

15 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Z serca dziękujemy misjonarzowi ks. Jarosławowi Dziedzicowi za świadectwo życia, za słowo Boże i posługę w konfesjonale. Cieszymy się, że jest z nami i nadal będziemy go wspierać modlitwa i ofiarą materialną, aby jeszcze wiele lat w mocy Ducha Świętego głosił Ewangelię na misjach.

2. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, codziennie od 9.00 rano wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam do osobistej modlitwy w ciszy. Pan Jezus zaprasza: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28).

3. Proszę wziąć do serca zarządzenia związane z epidemią koronawirusa i zachęcam w rodzinach do modlitwy różańcowej o 20.30. Modlimy się w intencji chorych, tych, którzy się nimi opiekują oraz służb medycznych i sanitarnych.

4. W czwartek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. o 17.00.

5. Najbliższa niedziela jest nazywana „Laetare”, czyli radości. Można używać szat koloru różowego. Być może będą jakieś pocieszające wieści w sprawie epidemii koronawirusa w Polsce.

6. Dziękuje za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Jolantę Olędzką, p. Irenę Szatkowską oraz p. Zbigniewa i p. Leszka Szatkowskich.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, czym jest oddanie się Matce Bożej na własność, o krzyżu, jakim jest choroba oraz o pomocy drugiemu człowiekowi z potrzeby serca. Jest także nowy Nr Tygodnika „Idziemy”.

8 marca – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w całym Kościele przeżywamy szczególny dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami do puszek wspieramy dzieło pomocy misjonarkom i misjonarzom „Ad Gentes”. Pamiętamy dziś także o wszystkich Kobietach i życzymy Wam pogody ducha, mocnej wiary i serdeczności na każdy dzień. Prosimy, aby Matka Boża otaczała Szanowne Panie swoją opieką i pomagała odkrywać piękno kobiecości według Bożego zamysłu. Stefan Kardynał Wyszyński często powtarzał: „Gdy kobieta wchodzi, wstań!” Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. W piątek 7 rocznica wyboru Ojca świętego Franciszka. Niech Pan Bóg obdarza go zdrowiem i mocą Ducha Świętego dla dobra całego Kościoła.

3. 13-15 marca: Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które przeprowadzi misjonarz z Boliwii ks. Jarosław Dziedzic. Przygotujmy się solidnie do spowiedzi, ponieważ w piątek i sobotę kapłani będą posługiwali w konfesjonałach. Msza św. o 10.00, 12.00 i 17.00. Zapraszam także na nauki stanowe – w piątek po Mszy św. o 10.00 – panie, a w sobotę – panów. W piątek o 16.30 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W niedzielę po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do sumy, zakończona nabożeństwem Gorzkich żali. Ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność misjonarzowi, ks. Jarosławowi.

4. Na ołtarzu św. Michała Archanioła są baranki paschalne po 5 zł, jako cegiełka dla Caritas.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę o 8.00 rano zapraszam: p. Ewę i Hipolita Patoka oraz p. Alinę i Sławomira Mróz.

6. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, jak rolę kobiety w Kościele widział Prymas Wyszyński, o Misjonarzach, którzy są wdzięczni za modlitwę, o wirusie obojętności i inne artykuły. Jest do nabycia Tygodnik „Idziemy” i miesięcznik „Misyjne drogi” a w nim list od ks. Tomasza Denickiego z Jamajki: „Pamiętać o najbiedniejszych”.

1 marca – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Czas Wielkiego Postu jest szansą umocnienia w wierze, ożywienia miłości w czynach miłosierdzia oraz drogą pokuty i przemiany ducha. Zapraszam w każdą niedzielę o 11.30 na nabożeństwo Gorzkich żali, a w piątki o 16.30 na Drogę Krzyżową. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec: Módlmy się, aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności. 1 marca obchodzimy w naszej Ojczyźnie jako Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. To bohaterowie, o których nie można zapominać.

2. W środę święto św. Kazimierza Królewicza. Zapraszam na Mszę św. o 17.00, aby wspólnie modlić się przez wstawiennictwo tego Patrona.

3. Pierwszy czwartek miesiąca, o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, a o 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za powołanych do służby Bożej, o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego oraz okazja do spowiedzi.

4. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św., a o 16.30 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. W sobotę po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z okazji pierwszej soboty.

6. W najbliższą niedzielę szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, a ofiarami do puszek wspieramy misje katolickie „Ad gentes”.

7. W dniach 13-15 marca – Rekolekcje wielkopostne w Wierzbnie. W tym roku przeprowadzi je dla nas misjonarz ks. Jarosław Dziedzic. Zaplanujmy swoje zajęcia tak, aby przez trzy dni skorzystać z nauk rekolekcyjnych i solidnie przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania.

8. Trwają zapisy na Uroczystość Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca.

Zachęcam także do wzięcia udziału 14 marca w Kongresie Różańcowym w Gończycach. Temat: „Pragnienie Serca Jezusowego – Eucharystia”. Zapisy u p. Krystyny Piórek

9. Dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Halinę Giela, p. Teresę i Sławomira Krasuskich, p. Mirosławę i Sławomira Chrupek.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy: „Pokazał, jak służyć Chrystusowi” – wspomnienia o ks. Józefie Kuzawińskim, dowiemy się, że brak przebaczenia jak wirus rozkłada naszego ducha, dlaczego diabeł nie lubi postu, o propozycji duchowej adopcji kapłana na Wielki Post oraz jak rozumieć sens i wartość krzyża.

Komentarze są wyłączone.