Ogłoszenia – Maj 2020

Powrót do listy ogłoszeń

31 maja – Urocz. Zesłania Ducha Świętego

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Gorąco zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty tych parafian, którzy tego nie uczynili, z powodu pandemii, w Wielkim Poście i po Triduum Paschalnym. Od czerwca suma w niedzielę będzie sprawowana o godz. 11.00 przez miesiące letnie. W kościele nosimy maseczki, aby unikać zarażeń koronawirusem.  Jest grafik na czerwiec dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii.  Intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec: Módlmy się, aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogi życia, dając się poruszyć przez Serce Jezusa.

Dziękuję za ofiary na tacę przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. Pewna osoba spoza parafii złożyła na ten cel 5000 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

2.  Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 18.00. Szczególną modlitwą otoczymy ks. Grzegorza Suchodolskiego, który podczas Uroczystej Eucharystii o 11.00 otrzyma święcenia biskupie. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Trwam i Katolickie Radio Podlasie.

3. Informuję, że 11 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała na Mszy św. o 9.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

4. W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana i zapraszam do wspólnej modlitwy 15 min przede Mszą św. wieczorową, a w niedzielę po sumie. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. Od 17.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

6. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata, od 9.00 pragnę odwiedzić chorych, którzy przed pandemią koronawirusa co miesiąc przyjmowali Chrystusa w Komunii św.

7. W najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust parafialny w Wiśniewie. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W naszej świątyni Msza św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Ofiarami do puszek wesprzemy budujące się kościoły w diecezji siedleckiej.

8. Dziękuję mieszkańcom Świdna za postawienie pięknego metalowego krzyża już na granicy naszej parafii. Niech Chrystus Wam hojnie błogosławi.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy cykl artykułów poświęconych nowemu Biskupowi Nominatowi Grzegorzowi Suchodolskiemu oraz materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Jest też nowy nr Tygodnika „Idziemy”.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Skarżyński, kawaler z Parafii św. Bartłomieja w Grębkowie i Agnieszka Leszczyńska, panna z naszej parafii, zapowiedz trzecia. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Lucynę i Bogdana Patoka oraz p. Annę i Waldemara Gąsiorowskich. Dziękuję p. Piotrowi Piórkowi za wykoszenie trawy na cmentarzu. Dziękuję mieszkańcom Wierzbna za segregację i wywiezienie naturalnych odpadów z cmentarza na kompostownik.

12. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Banaszka z Jaworka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 9 Mszy św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

24 maja- Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego

1. „Pan wśród radości wstępuje do nieba” – śpiewamy dziś z psalmistą. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego pokazuje, że jesteśmy zaproszeni do życia w chwale zbawionych. Niebo nie jest miejscem w kosmosie. Jest stanem po tamtej stronie. Niebo jest tam, gdzie dzieje się wola Boża bez jakiegokolwiek sprzeciwu. Niebo jest wtedy, gdy życie osiąga swoja pełnię i szczęście. Takiego życia nie znajdzie się na ziemi.

2. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci, a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 18.00. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwie majowym i nowennie do Ducha Świętego. Według przepisów sanitarnych nosimy maseczki zakrywające usta i nos oraz w naszej świątyni może gromadzić się 22 osoby, nie licząc ministrantów.

3. We wtorek Dzień Matki. Okażmy szacunek i miłość naszym żyjącym mamom, a dla zmarłych prośmy o łaskę nieba.

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ofiary na tacę są przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy.

5. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Lasu Jaworskiego za solidne wypełnienie dyżuru troski o czystość kościoła. W najbliższą sobotę zapraszam już rodziny z Janówka: p. Bożenę i Zbigniewa Patoka, p. Agnieszkę i Artura Patoka oraz p. Jadwigę i Mariana Jaczewskich z Janówka.

6. Dziękuję p. Henrykowi Łukasiakowi i Klaudii za pomalowanie ogrodzenia wokół krzyża na skwerze przed kościołem. Bóg zapłać! W sobotę od 9.00 zapraszam mieszkańców Wierzbna do segregacji i wywiezienia naturalnych odpadów z cmentarza na kompostownik.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego” i Tygodnika „Idziemy”. Przeczytamy: Jak skutecznie wołać do Boga i jak usłyszeć odpowiedz?  O popkulturze na Zachodzie oraz jak reagować na płacz dziecka?

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Skarżyński, kawaler z Parafii św. Bartłomieja w Grębkowie i Agnieszka Leszczyńska, panna z Lasu Jaworskiego, zapowiedz druga. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

17 maja – VI Niedziela Wielkanocy

1. Wraz z całym Kościołem wielbimy Boga za dar świętego życia i apostolskiej posługi naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Możemy dalej wsłuchiwać się w jego głos i uczyć się zawierzać Maryi siebie i nasze sprawy: Totus Tuus! Cały Twój!

2. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

3. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi wielkanocnej, do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 9.00 oraz do nabożeństw majowych (15 min przed Mszą św. wieczorową).

4. Wg zaleceń sanitarnych nosimy maseczki zakrywające usta i noc, aby zapobiegać infekcji. W naszej świątyni może się gromadzić 22 osób (policzyłem zakrystię i lożę nad zakrystią), a pozostali wokół świątyni zachowując bezpieczną odległość.

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. o 9.00, 12.00 i 18.00. Będziemy polecać modlitwie naszego Biskupa Kazimierza w 6 rocznicę ingresu do katedry siedleckiej.

6. Dziękuję za sprzątanie Kościoła rodzinom z Lasu Jaworskiego i na sobotę zapraszam: p. Zofię i Jerzego Leszczyńskich oraz p. Olgę i Pawła Polkowskich.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego” i Tygodnika „Idziemy”. Przeczytamy wiele artykułów o życiu i posłudze Papieża Polaka.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Skarżyński, kawaler z Parafii św. Bartłomieja w Grębkowie i Agnieszka Leszczyńska, panna z Lasu Jaworskiego, zapowiedz pierwsza. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

 

10 maja – V Niedziela Wielkanocy

1. Dziś odpust św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czerwonce. U nas Msza św. o 9.00, 12.00 i 18.00. Msza św. o 12.00 jest transmitowana przez internet. Zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty tych, którzy nie byli u spowiedzi w czasie Wielkiego Postu ponieważ 31 maja kończy się okres Wielkanocny i mamy spełnić obowiązek nałożony przez przykazanie kościelne.

2. W środę wspomnienie NMP z Fatimy i zapraszam  o 17.30 na Różaniec i majówkę oraz na Mszę św. o 18.00. Z powodu pandemii nie będzie nabożeństwa fatimskiego wokół kościoła.

3. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msza św. o 18.00.

4. W najbliższą niedzielę  dziękujemy Panu Bogu za dar osoby i posługi Ojca świętego Jana Pawła II w 100 r. Urodzin. Msza św. dziękczynna o godz. 9.00. Będzie czytany list Konferencji Episkopatu Polski.

5. Z całego serca dziękuję p. Jurkowi Kuźmie i Michałowi Wąsowskiemu za wymurowanie z kamieni cokołu przy kapliczce Niepokalanej Maryi. Aż miło popatrzeć!

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Lasu Jaworskiego i na sobotę zapraszam: p. Helenę Wielądek i p. Tadeusza Wielądek, p. Henrykę Wielądek oraz p. Jana i Halinę Gójskich.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego” i Tygodnika „Idziemy”. W Echu przeczytamy dlaczego post w piątki jest nam potrzebny i jak go przeżywać, jak w czasie pandemii działają wspólnoty ruchy katolickie naszej diecezji oraz świadectwo kobiety, którą Maryja Niepokalana wyciągnęła z alkoholizmu.

3 maja – IV Niedziela Wielkanocy

1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. W Polsce i na całym świecie potrzeba wielu ofiarnych współpracowników Chrystusa Dobrego Pasterza. Na sumie modlimy się w intencji Ojczyzny i druhów strażaków z OSP Wierzbno i OSP Jaworek przez wstawiennictwo NMP Królowej Polski i św. Floriana. Na sumie akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.

2. Wielbimy Ojca niebieskiego za dar deszczu i dziękuję wszystkim, którzy proszą Pana Boga o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla rolników. W tym roku z powodu pandemii nie będzie nabożeństw poświęcenia pól, ale modlitwa jest bardzo potrzebna. Zachęcam korzystania z sakramentu pokuty, w niedziele 30 min przede Mszą św., a w dniu powszednie od 17.00 jestem do dyspozycji w konfesjonale. Dziękuję tym, którzy nawiedzają Pana Jezusa w ciągu dnia i zapraszam do prywatnej adoracji w Najświętszym Sakramencie.

3. Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła. Zachęcam do modlitwy różańcowej o 20.30 w intencji o ustanie epidemii koronawirusa i o potrzebny deszcz, a także do odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny w rodzinach.  W naszej świątyni nabożeństwo majowe o 17.50 w dni powszednie i o 11.50 w niedziele.

4. Serdecznie dziękuję p. Romanowi Gogłozie za kwiaty na skwer przed kościołem i tym, którzy zrobili porządek.

5. Pierwszy czwartek miesiąca, otaczamy modlitwą na adoracji naszych ziomków: ks. Pawła Florowskiego i ks. Piotra Wróblewskiego, a także prosimy o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

6. W piątek uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 18.00.

7. W najbliższą niedzielę Odpust Parafialny św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czerwonce. U nas Msza św. o 9.00, 12.00 (także transmisja przez Internet) oraz o 18.00.

8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Lasu Jaworskiego i na sobotę zapraszam: p. Reginę i Marka Wielądek, p. Mieczysława Radzio oraz p. Krystynę i Dariusza Radzio.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego” i Tygodnika „Idziemy”. W Echu przeczytamy jak odkryć na nowo piękno Litanii loretańskiej, o św. s. Faustynie Kowalskiej oraz jak ustrzec się kleszczy.

Komentarze są wyłączone.