Ogłoszenia – Czerwiec 2020

Powrót do listy ogłoszeń

28 czerwca – Odpust Parafialny św. Apostołów Piotra i Pawła

1. Nasza parafia ma wielkich orędowników przed Bogiem i dziś wzywamy wstawiennictwa świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest grafik na lipiec dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii. Dziękuję za ofiary na tacę, które przeznaczamy na figurę św. Floriana dla OSP Wierzbno w 100 r. działalności straży pożarnej.

2. Dziś modlimy się za naszą Ojczyznę i za wszystkich Polaków o dojrzałe uczestnictwo w wyborach prezydenckich.

3. Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła wg kalendarza liturgicznego. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 18.00.

4. Serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie mojego następcy, ks. Alfreda Wasilaka, który od 1 lipca będzie posługiwał w naszej parafii.

5. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

6. W najbliższą niedzielę  na Mszy św. o 9.00 uroczyste wprowadzenie nowego ks. Proboszcza przez ks. dziekana kan. Marka Zalewskiego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna wokół kościoła i zmianka tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Radia Podlasie na opłacenie koncesji.

7. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Ewę i Stefana Patoka, p. Iwonę Patoka oraz p. Katarzynę i Mariusza Patoka z Janówka.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o zmianach wśród duchowieństwa naszej diecezji, jak zachować równowagę między pracą a wypoczynkiem są też materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Jest także nowy nr Tygodnika „Idziemy”.

21 czerwca – 12 Niedziela zwykła

1. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam radnych parafialnych na spotkanie podsumowujące moją posługę w Wierzbnie. Ofiarami do puszek wspieramy dziś Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00 i 18.30.

3. W najbliższą niedzielę 28 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny Św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystą sumę o godz. 12.00 będzie sprawował ks. dziekan kan. Marek Zalewski z Grębkowa. Ofiary na tacę będą przeznaczone na figurę św. Floriana, która stanie przed strażnicą OSP Wierzbno, dla upamiętnienia 100. rocznicy powstania jednostki strażackiej w naszej miejscowości.

4. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich w dniach 28 czerwca i 12 lipca, abyśmy mogli wybrać kandydata, który broni rodziny i wartości chrześcijańskich. Módlmy się także o jedność i wzajemne poszanowanie w naszej Ojczyźnie.

5. Rozpoczęły się prace przy remoncie elewacji kościoła i dzwonnicy. Mycie kościoła miało za cel usunięcie glonów ze ścian. We wtorek będzie pan konserwator i dalsze prace będą pod jego kierunkiem. Ks. Proboszcz, który od 1 lipca przejmie parafię, będzie kontynuował prace. Serdecznie proszę, byście wspierali go dobrym słowem i życzliwą pomocą.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Krystynę i Sylwestra Okrzeja oraz p. Milenę i Andrzeja Poławskich.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Jest relacja ze święceń nowych kapłanów, o życiu naszych misjonarzy w czasie pandemii oraz jak kult Niepokalanego Serca Maryi pomaga w przezwyciężaniu zagrożeń człowieka. Jest także nowy nr Tygodnika „Idziemy”.

8. Firma Oko-Lux zaprasza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbnie 8 lipca od godz. 9.00 do badania wzroku i ciśnienia śródgałkowego. Szczegóły ogłoszeń w gablocie przy kościele.

14 czerwca – 11 Niedziela zwykła

1. Z serca dziękuję wszystkim, którzy śpiewem i wspólną modlitwą włączyli się w procesję Bożego Ciała. To wyraz naszej wdzięczności i miłości do Chrystusa w Eucharystii. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci, a po sumie litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziękuję za ofiary na tacę, które są dziś przeznaczone na potrzeby WSD w Opolu k. Siedlec. W uroczystość Bożego Ciała na remont elewacji kościoła zostało złożone na tacę 2810 zł. Bóg zapłać!

2. Zachęcam do włączania się wszystkich parafian w organizację procesji eucharystycznej po Mszy św. o 18.00. W poniedziałek 15 czerwca  zapraszam – Janówek i Wyględówek, we wtorek 16 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 17 czerwca – Las Jaworski i Helenów, a w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała – całą wspólnotę parafialną. Tradycyjnie  w czwartek poświęcenie wianków i dla dzieci lody za uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

3. Serdecznie dziękuję druhom strażakom z Wierzbna za nowe bezpieczne podłączenie kościoła do trakcji elektrycznej. Dziękuję p. Waldemarowi Jachimowiczowi za podnośnik, a p. Krzysztofowi Twardowskiemu za całą instalację.

4. Zbliżają się egzaminy uczniów klasy VIII. We wtorek 16 czerwca o 7.30 zapraszam rodziców i młodzież na Mszę św. o szczęśliwe zdanie egzaminów i błog. Boże w dalszym życiu.

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi.

6. W najbliższą niedzielę ofiarami do puszek wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Wandę i Wiesława Łabarzewskich oraz p. Beatę i Mariusza Łabarzewskich.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy, jak zabiegać o prawa rodziny, wspomnienia o śp. Ks. Piotrze Wojdacie oraz wiele innych cennych artykułów. Jest także nowy numer Tygodnika „Idziemy”.

9. Wczoraj otrzymałem od ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, przez naszego ks. dziekana, nominację z dniem 1 lipca do parafii w Huszlewie. Dziękuję za wszelką życzliwość i proszę o modlitwę w mojej intencji i następcy w Wierzbnie.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Gabriela Stachowicza z Wyględówka. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

7 czerwca – Urocz. Najświętszej Trójcy

1. Tajemnica Trójcy Świętej jest centralną tajemnicą wiary i życia chrześcijańskiego.  Z okazji pierwszej niedzieli po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Ofiarami do puszek wspieramy budujące się kościoły w naszej diecezji. Dziś odpust parafialny w Wiśniewie. Przez całe lato suma w niedzielę będzie sprawowana o godz. 11.00.

2. Uwielbiam Pana Boga za dar wiary i powołania kapłańskiego. Na pamiątkę mojego Jubileuszu Kapłańskiego po Mszy św. otrzymacie dziś pamiątkowe obrazki. Dziękuję za modlitwy w intencji kapłanów i proszę, byśmy gorliwie modlili się o nowe powołania, kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego.

3. We wtorek po Mszy św. o 18.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które w Uroczystość Bożego Ciała będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i procesję eucharystyczną ulicami Wierzbna, wg tradycyjnej trasy. Na Mszy św. i na procesji używamy maseczek. Nasze modlitewne uczestnictwo będzie znakiem miłości i wdzięczności dla Chrystusa, który daje się nam bez reszty w Eucharystii. Zabieramy na procesję wszystkie chorągwie, feretrony i obrazy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez mieszkańców Sobonia, Jaworka i Wierzbna. Druhów strażaków z OSP Wierzbno i OSP Jaworek zapraszam do asysty i kierowania ruchem podczas przemarszu procesji. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont elewacji kościoła i dzwonnicy. W Boże Ciało jeszcze Msza św. o 12.00 i 18.00.

5. Po uroczystości Bożego Ciała firma przystępuje do prac remontowych przy kościele. Zakończymy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, dziękuję tym, którzy chętnie przychodzili na modlitwę do Chrystusa w monstrancji.

6. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszam do licznego udziału we Mszy św. o 18.00 i w procesji eucharystycznej wokół kościoła mieszkańców następujących miejscowości: w piątek 12 czerwca – Jaworek, w sobotę 13 czerwca – Wierzbno, w niedzielę po sumie – Soboń, w poniedziałek 15 czerwca – Janówek i Wyględówek, we wtorek 16 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 17 czerwca – Las Jaworski i Helenów, a w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała – całą wspólnotę parafialną. Tradycyjnie poświęcenie wianków i lody dla dzieci za uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego WSD w Opolu k. Siedlec.

8. Zbliżają się egzaminy uczniów klasy VIII. We wtorek 16 czerwca o 7.30 zapraszam rodziców i młodzież na Mszę św. o szczęśliwe zdanie egzaminów i błog. Boże w dalszym życiu.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Janówka i na sobotę zapraszam: p. Zofię Patoka, p. Mariolę i Dariusza Patoka oraz p. Barbarę i Mirosława Patoka.

10. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację ze święceń Bpa Grzegorza Suchodolskiego, o Samorządowej Karcie Praw Rodziny, o rozmiękczonym chrześcijaństwie i inne. Jest też nowy Nr Tygodnika „Idziemy”.

Możliwość komentowania została wyłączona.