Ogłoszenia – Lipiec 2020

Powrót do listy ogłoszeń

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud, otoczmy ich naszą modlitwą.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

5. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

6. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

7. Pragnę gorąco podziękować panom, którzy w tym tygodniu pracowali przy zbijaniu tynku na kościele oraz tym, którzy wywieźli gruz.

8. Dziękuję Katarzynie Leszczyńskiej, Mai Gryglas i Alicji Jaworowskiej za uporządkowanie zakrystii.

9. Od 3 sierpnia w naszej parafii włączymy się w duchowe pielgrzymowanie. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego, możemy w nim przeczytać min. Czym jest modlitwa Jezusowa, dlaczego nie warto lekceważyć bólu zatok.

11. Dziękuję rodzinom z Janówka z sprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Kołak i Zalewskich.

12. W Janówku skradziono rower i narzędzia za zwrot właściciel obiecał nagrodę.

 13. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Lech Komorowski kawaler, zamieszkały w Wyględówku par. tut. i Angelika Maria Nowak  panna zam. w  Głupiance par. Świętej Trójcy w Kołbieli, zap. II. Otoczmy ich naszą modlitwą by dobrze przeżyli ten czas przygotowania.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lipca 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

2. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego.

3. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. Na poniedziałek na godz. 10.00 zapraszam młodzież od klasy 7 wzwyż do pomocy przy porządkach w zakrystii.

5. Wzrósł koszt malowania elewacji kościoła o 60 tysięcy złotych. Można jednak obniżyć koszta jeśli znajdą się panowie, którzy podejmą się zbicia tynku. Radnych proszę o zrobienie list panów, którzy zechcą podjąć się tego zadania.

6. Dzisiaj po Mszy świętej wieczorowej zapraszam Radę Parafialną na spotkanie.

7. W tym roku też będziemy dziękować za tegoroczne plony. Proszę o przygotowywanie wieńców.

8. Tradycyjnie Piesza Pielgrzymka Białostocka zatrzyma się u nas na nocleg. Będzie to tylko 15 osób.

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego, możemy w nim przeczytać min. O świętym Szarbelu, o siostrze Róży Niewęgłowskiej, która wyprasza zza światów potrzebne łaski.

10. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i w przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Gałeckich i Kiesnerów

11. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Przemysław Marian Drobotowicz, kaw. zam. w Warszawie, par. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Warszawie i Paulina Duszak, panna zam. w Wólce parafii tut. zap. III. , oraz Lech Komorowski kawaler, zamieszkały w Wyględówku par. tut. i Angelika Maria Nowak  panna zam. w  Głupiance par. Świętej Trójcy w Kołbieli, zap. I. Otoczmy ich naszą modlitwą by dobrze przeżyli ten czas przygotowania.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lipca 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.

3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

4. Drodzy Diecezjanie! Zapraszam Was serdecznie na I Diecezjalną Pielgrzymkę Teściowych i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin do Parczewa w niedzielę 26 lipca br. pod hasłem: „Teściowie z nieba rodem?”. Ufam, że będzie to dobry czas słuchania Słowa o misji Teściów oraz czas modlitwy za swoje dzieci i wnuki. Z pasterskim błogosławieństwem Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

5. Dziękuję rodzinom Cichockim i Rozbickim z Janówka za sprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania p. Krystynę Siemińską i Zdzisława Poławskiego z Janówka

6. Nowy numer Echa katolickiego wyłożony jest na stoliku, można w nim przeczytać min o tajemniczej śmierci ks. Blachnickiego, jak opiekować się osobą cierpiącą na demencję.

7. W minionym tygodniu została złożona ofiara na remont kościoła 50 zł p. Marian Kraśny z Siedlec.

8. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Przemysław Marian Drobotowicz, kaw. zam. w Warszawie, par. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Warszawie i Paulina Duszak, panna zam. w Wólce parafii tut. zap. II. Otoczmy ich naszą modlitwą by dobrze przeżyli ten czas przygotowania.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lipca 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Katolickie Radio Podlasie.

3. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

5. Od dzisiejszej niedzieli o godz. 8.45 będziemy śpiewali godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, a przed błogosławieństwem zarówno w niedziele, jak i w zwykłe dni będziemy modlili się do świętego Michała Archanioła.

6. Lipiec jest ostatnim miesiącem funkcjonowania telefonu stacjonarnego. Od dzisiaj można się dzwoniąc pod numer 698 440 548. Będzie to parafialny numer telefonu.

7. Pragnę serdecznie podziękować Paniom i Panom za pomoc przy rozładowaniu moich rzeczy.

8. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania p. Mieczysławę Ciechocką i Henryka Rozbickiego z Janówka

9. Nowy numer Echa katolickiego wyłożony jest na stoliku, można w nim przeczytać min. Porady dla alergików, kim była siostra Weronika Gulini

10. Proszę o zakładanie maseczek w czasie Mszy św. Przyjmijmy ten obowiązek w imię miłości bliźniego.

11. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

12. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Przemysław Marian Drobotowicz, kaw. zam. w Warszawie, par. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Warszawie i Paulina Duszak, panna zam. W Wólce parafii tut. zap. I. Otoczmy ich naszą modlitwą by dobrze przeżyli ten czas przygotowania.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli + Jacek Witowski l. 42 z Wierzbna i Aleksandra Komorowska l. 90 z Wyględówek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Możliwość komentowania została wyłączona.